• Топка для каміна

  Який камін краще вибрати, де і як встановити його в будинку. Правила

  19.09.2015

  Французькі каміни
  Булер’ян — альтернативне джерело тепла

  Каміни здобувають зараз усе більшу популярність, і не тільки тому, що це данина моді. Вони дають можливість зробити наш будинок затишним та індивідуальним, вони прикрасять його і дозволять не залежати від примх природи або комунальних служб. Сучасні каміни не тільки красиві, але чудово справляються з підтриманням тепла в будинку і можуть бути корисні у вирішенні багатьох інших проблем.

  Який камін краще вибрати

  Певно, багато хто думають про придбання каміна, задаються питаннями: який камін краще вибрати, де і як встановити його в будинку. які технічні вимоги до установки, є можливість підібрати камін до вже існуючого стилю інтер’єру і т. д.

  Відомо, що готові каміни дозволяють бути більш гнучкими у вирішенні даної проблеми. Завод «GODIN» пропонує на продаж 45 видів чавунних топок. Тут і традиційні каміни, майстерно вписані в стіну приміщення, і каміни, поставлені в кутку кімнати, або інші, які як би огинають виступаючий кут стіни, і каміни, вогонь у яких можна спостерігати одночасно з двох протилежних сторін. Причому, всі вони різних розмірів-від невеликих до вельми солідних, встановлених на своєрідному п’єдесталі.

  Як правило, топки каміни мають термозахисної скло. але є і абсолютно відкриті варіанти, коли вогонь видно з будь-якої сторони, а камін можна обійти навколо. Термозахисної скло в залежності від моделі каміна може бути плоским, овальним, багатогранним або складатися з двох стулок. У деяких моделей топок скло відкривається убік, а інші забезпечені ще механізмом, піднімає його вгору, щоб ви могли, якщо захочеться, насолодитися «живим»» відкритим вогнем.

  А які прекрасні матеріали використовуються для камінів. натуральні камені — полірований або колотий мармур, граніт, піщаник кольоровий або світлих тонів, травертин, благородні породи дерева — дуб, іроко, клен, дика вишня. Також застосовують термостійкий звичайний цегла. Камінний кожух або короб, як його називають монтажники, в основному робиться з гіпсокартону і потім пофарбувати спеціальною фарбою. Але є моделі, де він виконаний з листової сталі, що більш характерно для стилю модерн.

  Французька фірма «GODIN» робить каміни в шести стилях від класики до кантрі. Існує можливість створити і абсолютно індивідуальний проект каміна, другого такого ніде не буде. Наші клієнти — будівельні організації, архітектурні майстерні і приватні особи. Серед них відомі політики, художники, артисти, і просто хороші люди. Для остаточного вибору каміна корисно знати деякі правила його установки і принцип роботи. Камін не можна розташовувати на шляху можливих протягів. У той же час, у приміщення необхідний доступ кисню, він потрібен для підтримки горіння. Найкраще, якщо кімната з каміном — не менше 20 метрів.

  Правила установки каміна і принцип його роботи
  Стіни і підлога за каміном

  Так як вага каміна в зборі — від 700 до 2000 кг, пол під каміном має достатньої міцності з обов’язковою бетонною стяжкою. Причому, треба розрахувати так, щоб камін при облицюванні виявився на рівні чистої підлоги.

  Необхідно, щоб стіна за каміном була з пожежобезпечних матеріалів, і в ній не проходили комунікації. Коли ця стіна — зовнішня, то її теплоизолируют. Для цього використовують спеціальний матеріал — мінеральну вату, покриту фольгою. Він не плавиться, не горить, при сильному нагріванні не виділяє шкідливих речовин. До кожного типу каміна робиться свій проект стіни за каміном.

  Камін в дерев’яному будинку

  Якщо ви ставите камін в дерев’яному будинку (де підлоги також з дерева), то в цьому випадку не можна робити під камін окремий фундамент. Оскільки при відокремлених рухах фундаментів каміна і вдома, зміщення задньої стіни, пов’язаної з фундаментом будинку, може викликати руйнування самого каміна. У цьому випадку дерев’яна підлога зміцнюють з допомогою залізного профілю.

  Принцип роботи каміна

  При роботі каміна відбувається постійна циркуляція повітря всередині нього. Нагріте в топці повітря, піднімаючись вгору, викликає, реактивну тягу, коли через спеціальні щілини і дровницу холодне повітря надходить до топки, і в свою чергу, — також нагрівається. Чавунний радіатор (зовнішня поверхня топки, віддає тепло) дозволяє збільшити ККД топки до 70%. Повітря, стикаючись з радіатором, нагрівається і через спеціальні металеві решітки в кожусі каміна потрапляє в приміщення. Іноді такі сітки мають жалюзі для регулювання потоку теплого повітря, що йде в кімнату. Чим більше температура радіатора, тим швидше потік повітря. Сам радіатор не гладкий, а ребристе. Ребра потрібні для збільшення поверхні охолодження.

  У деяких топок на виході є спеціальна заслінка, положення якої можна змінювати за допомогою приводу — троса. Якщо закрити цю заслінку, то гаряче повітря довше затримується в топці, і більше тепла буде потрапляти в кімнату. В інших топок полум’я регулюється тільки заслінкою нижнього піддування повітря.

  Важливу роль відіграє переріз димоходу. Від нього залежить тяга в комині. Розмір перетину вибирають в залежності від розміру топки. Для самої маленької — мінімум 180 мм, а для найбільших — не менше 250 мм (для цегляних будинків це як раз — «цегла на цеглу»).

  Тяга в димоході

  Корисно знати, що чим ширше труба, тим важче «запустити» камін. В цьому випадку спочатку використовують легко горючі матеріали — наприклад, підпалюють газету. Для хорошої тяги бажано, щоб всі ділянки димоходу були вертикальними. Але якщо у вашому будинку вже є готовий димар, а з міркування дизайну потрібно поставити камін в деякому видаленні або збоку від нього, така можливість, безумовно, є. Важливо, щоб кут нахилу димоходу не був менше 30 градусів для закритих топок і менше 45 градусів — для відкритих.

  Тяга також залежить від висоти труби. Для стандартних топок оптимальне відстань від підстави каміна до виходу (включно) димаря на даху не менше 5 м і не більше 10 м. Якщо труба більше 10 м, тяга може бути дуже сильною, і дрова будуть прогорати дуже швидко. Отже, такий камін не економічний .

  У разі неплоскою даху краще, коли пічна труба виходить ближче до коника. Звичайно, кінець димоходу повинен бути вище гребеня на 1м, Спеціальний ковпак з оцинкованої сталі вінчає трубу. Він зроблений так, щоб не перешкоджати вільному виходу диму і в той же час захищати її від дощу і снігу.

  Для ізоляції димоходу від вологи в місці його проходження крізь дах, використовують пінобетон і спеціальний герметик. Навколо труби роблять «фартух» з оцинкованого заліза, не порушуючи принцип риб’ячої луски, коли кожен вищерозміщений шар покрівлі накладається на нижележащий.

  Димохід може бути зроблений з цегли або металу. Але в останньому разі його треба ретельно теплоізолювати.

  Якщо ви хочете мати в будинку два каміна, наприклад, один на першому поверсі, інший — на другому, то краще для кожного мати свій, окремий, димар. У цьому випадку на другому поверсі роблять фальшстені, де буде захований або один або відразу два димоходу. Все залежить від конкретного проекту. А на даху у вас з’явиться вже дві труби. До речі, в Європі (сам бачив) нерідко можна бачити цілий ряд труб, що піднімаються над одним будинком.

  Корисні якості каміна

  Крім своєї традиційної функції — зігрівання нашого житла, камін володіє і іншими корисними якостями. Не можна недооцінювати його роль у приготуванні багатьох улюблених нами страв. Для цього в сучасних камінах передбачено пристрій для барбекю і гриля.

  Крім того, камін чудово справляється із завданням підігріву води в будинку. Для цього випускають особливі каміни. У них задня стінка топки складається з двох шарів, між якими проходять труби з водою. Зі всіх сторін (зрозуміло, крім передньої, де скло) топка терлоизолирована спеціальним матеріалом, щоб уникнути втрати тепла назовні. Такий камін може бути включений в систему центрального опалення будинку.

  Не самий великий камін, потужністю 14 кВт, може зігріти повітря, об’ємом 550 м3. Наприклад, при висоті стелі 3 м неважко підрахувати обігрівається площа — 183 м 2 .

  Далеко не останню роль у виборі каміна має його ціна. Звичайно, це досить дороге задоволення. Але не варто забувати, що ви купуєте камін на багато десятків років, від надійності його роботи залежить не тільки ваше здоров’я, але і життя. А дешево — добре не буває. Мінімальна ціна на топку фірми «GODIN» — $500.

  Наша порада — не намагайтеся економити на монтажі каміна, якщо ви вже вирішили витратити гроші на його придбання, запросіть для складання наших фахівців. і камін буде служити вам вірою і правдою довгі роки.

  Який камін краще вибрати, де і як встановити його в будинку. Правила

  Короткий опис статті: топка для каміна Який камін краще вибрати, де і як встановити його в будинку. Правила установки каміна і принцип його роботи. Димарі, димарі, каміни, камінні печі, топки, Булер’ян, Laudel, Uniflam, Invicta, Hosseven

  Джерело: Який камін краще вибрати, де і як встановити його в будинку. Правила установки каміна і принцип його роботи.

  Також ви можете прочитати