Які каміни для дачі бувають

22.09.2015

Які каміни для дачі бувають

останнім часом істотно зріс попит на будівництво камінів в дачних будиночках. На відміну від міських будинків і квартир, дачні каміни виступають в якості джерела обігріву і, звичайно ж, вони значно можуть прикрасити інтер’єр приміщення, надати йому облагороджує вигляд. Звичайно, в умовах суворих зим, вони не здатні реально обігріти приміщення.

За призначенням всі каміни можна умовно кваліфікувати на такі види:

 • Швидкий нагрів. Звичайні класичні каміни.
 • Нагрівання та опалення. Печі-каміни.
 • Опалення і приготування їжі. Каміни — печі з можливістю приготування гарячих напоїв та їжі.

  Також каміни мають масу конструктивних і функціональних відмінностей. Але є і те, що їх всіх об’єднує — загальні риси зовнішнього вигляду, і функціональність — виділення тепла. Щоб визначиться з вибором каміна для дачі, розглянемо докладно всі різновиди.

  Електричний камін для дачі

  Електричний камін — самий практичний і простий в експлуатації. Перевагою такого пристрою є те, що не потрібно споруди димоходу. Не потрібно постійно чистити від диму і попелу, до того ж електрокамін дуже швидко готується до роботи. Щоб він почав випромінювати тепло достатньо просто підключити до електроживлення і вибрати необхідний рівень потужності. Електрокамін горить так само яскраво, як і звичайний камін на дровах, але більш ефективно обігріває приміщення.

  Електричний камін абсолютно безпечний для здоров’я і не є джерелом небезпеки для маленьких дітей або домашніх тварин. Завдяки можливості регулювання потужності, насолоджуватися видовищем палаючого вогнища можна при будь-якій погоді. Електричний камін ідеально підходить для облаштування дачі, квартири або будинку. (Див. також: Як ефективно використовувати печі-каміни для дачі )

  Використання сучасних технологій дозволило зробити їх максимально реалістичними. Топові моделі створюють ілюзію поступово згорають, і загасаючих вугілля, супроводжуючи це видовище потріскуванням тліючих полін. Основні переваги цих пристроїв є їх недоліком. Електрокамін це всього лише імітація справжнього вогню. Не можна нічим замінити процедуру розпалювання вогнища, злегка відчутний запах палаючих дров і затишок цього багаття.

  Дров’яної камін для дачі

  Традиційна і перевірена багатьма століттями модель — дров’яної камін. Потріскують в топці поліна, звиваються мови жовтого полум’я, легкий запах горілого дерева — все це і є дров’яної камін. Такий класичний вигляд каміна можна встановити тільки в будинку або на дачі. Для роботи необхідний димар каміна, що іноді може бути проблемою, так як для його облаштування необхідно змінювати планування будинку.

  В експлуатації дров’яної камін простий. Конструктивно він складається з вогнища, де горять дрова, передньої частини — портал, й димаря. До недоліку можна віднести постійний догляд, потрібно регулярно чистити димохід і очищати топку від попелу. Для каміна постійно необхідно купувати дрова і десь їх зберігати. Не можна тримати поблизу ніяких легкозаймистих предметів, так як час від часу з топки можуть вискакувати маленькі угольки. Використовувати каміни з цегли для дачі в якості основного обігріву приміщення не ефективно, так як дрова мають низьку температуру горіння. Якщо необхідно забезпечити опалення будиночка, то можна вибрати як варіант цегляні або металеві печі-каміни для дачі. (Див. також: Які бувають кутові каміни )

  Незважаючи на всі ці недоліки, каміни на дровах дуже популярні. Їх дуже рідко будують для опалювальних цілей. Дров’яний камін, насамперед, виконує декоративну функцію. Наявність у кімнаті живого вогню, світло грають мов полум’я створюють надзвичайну атмосферу. Якщо інтер’єр вашої дачі виконаний в класичному стилі — дров’яна піч — камін Guca буде ідеальним доповненням.

  Газовий камін для дачі

  Газовий камін для дачі — сміливо можна назвати новою альтернативою традиційних камінів. За ступенем тепловиділення він не відрізняться від дров’яного пристрою, горить також цим полум’ям, але не потребує дровах. У такому типі камінів, основний робочий елемент — атмосферний пальник. Вона створює враження справжнього вогню, але відрізняється від виду горіння цих дров. Відмінність полягає в тому, що газове полум’я блакитного кольору і майже не випромінює світла при горінні.

  Ефект горіння дров досягається завдяки використанню декоративних дров, виконаних з кераміки. Вони не горять, але при високій температурі, яка досягається завдяки атмосферним пальником, керамічні дрова розжарюватись червоного і світяться в темряві. Встановлення такого пристрою не вимагає великих витрат, при цьому така конструкція відрізняється простотою використання. Газовий камін відмінно справляється з функціями обігріву приміщення. (Див. також: Принцип роботи біокаміна )

  Існують пересувні моделі газових камінів, які можна переміщати по кімнатах заміського будинку з метою обігріву. Для такого типу камінів не потрібно облаштування димаря, відпрацьоване повітря виходить по спеціальній трубці в газохід або відразу на вулицю.

  Звичайно, ці конструкції мають і недоліки. Щоб встановити газовий камін, потрібно отримати відповідний дозвіл від газового господарства. Встановлення таких пристроїв повинна проводитися тільки кваліфікованими фахівцями.

  Біокамін для дачі

  Відносно нова технологія, що забезпечує роботу каміна виключно на біологічному паливі. В якості горючого матеріалу може застосовуватися біопаливо з рослинних продуктів сільського господарства, спресована суміш торфу, тирса, кора, висушені дерев’яні тріски або сухий спирт. Це паливо виготовляється у формі гранул, брикетів циліндричних або прямокутних форм. (Див. Як вибрати біокаміни для дачі )

  Які каміни для дачі бувають

  При горінні, біологічне паливо виділяє мінімальну кількість вуглекислоти. Виділення продуктів горіння настільки мало, що для такого типу пристроїв немає необхідності облаштовувати додаткову систему вентиляції. Такий вид камінів практично не виділяє тепла, але ефект палаючого полум’я справжній.

  Біокамін може бити виготовлений практично будь-якої форми, аж до кулі. Одними з популярних представників даних пристроїв є німецькі Hark каміни з ККД до 90% і повним згоранням палива.

  Корисні поради

  Дров’яної камін на дачі. Встановлюючи дров’яної камін в заміському будинку, необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки. В радіусі півтора метра не повинно бути ніяких легко займистих предметів. Підлогу по близькості до осередку, повинен бути з негорючого матеріалу, наприклад, керамічна плитка або металева пластина. Необхідно регулярно очищати топку від диму і попелу, також потрібно стежити за димарем, він повинен втягувати в себе вуглекислоти і дим. Зневага тих елементарних правил безпеки може мати фатальні наслідки.

  Електрокамін на дачі. Порівняно з класичним каміном, цей тип не має потребу в постійному догляді. Користуючись електрокаміном потрібно дотримуватися правил техніки безпеки експлуатації електроприладів. Можливо, необхідно викликати електрика, який повинен перевірити проводку. Ці проділи споживають не багато енергії, але нехтування техніки безпеки, і ненадійність проводки на дачі можуть викликати коротке замикання, у результаті чого може виникнути пожежа.

  Газовий камін на дачі. Використання природного газу повинно проводитися під постійним наглядом і з особливою акуратністю. Фахівці не рекомендують користуватися камінами даного типу щоденно, так як експлуатація таких приладів супроводжується великим ризиком і потребує постійного нагляду.

  Біокамін в заміському будинку. Мабуть, самий безпечний вид «гарячих» камінів. Мінімальне виділення вуглекислоти. Найбільш поширеними моделями таких камінів є конструкції, захищені прозорим склом зі всіх сторін. Це виключає можливість випадково загоряння сторонніх предметів.

  Використання матеріалів дозволено лише за наявності індексованою посилання на сторінку з матеріалом. З усіх питань звертайтесь на dom@otopimdom.ru

  Короткий опис статті: каміни для дачі Складно вибрати камін — нічого дивного. Ця стаття підкаже, які каміни для дачі бувають. які каміни для дачі бувають

  Джерело: Які каміни для дачі бувають

 • Також ви можете прочитати