Як зробити портал для каміна своїми руками?

21.09.2015

Портал для каміна своїми руками: тонкощі виготовлення

У даній статті ми будемо вчитися робити портал для каміна своїми руками. Будуть розглянуті матеріали, з яких можна виготовити, а також технологія самого монтажу.

Портал для каміна

Сучасний вибір предметів інтер’єру і оздоблювальних матеріалів дозволяє розгулятися навіть самою багатогранною фантазії. Навіть якщо ви живете в невеликій квартирі, то для вас існує можливість зробити в ній фальш-камін або поставити електричну топку, обрамлену саморобним порталом.

Звичайно, можна не морочитися і купити портал в магазині, але це задоволення зазвичай коштує дорожче електрокаміну в 3-4 рази. До того ж зроблений своїми руками портал буде оригінальним, і можна пишатися цим.

З чого зробити камінний портал?

Самостійне виготовлення порталів для камінів дозволяє використовувати самі різні оздоблювальні матеріали :

 • Оцинкований металізований профіль і гіпсокартон (ГКЛ).
 • Ламіновану паркетну дошку.
 • Натуральне дерево.
 • МДФ і ЛДСП.
 • Фанеру, дерев’яний брус.
 • Поєднання вищевказаних матеріалів.

Для оформлення порталів використовуються різні декоративні покриття :

 • Штучний камінь.
 • Жаростійка фарба на водно-дисперсійної акриловій основі.
 • Самоклеюча плівка.
 • Гобеленная тканину.
 • Поліуретанові вироби у вигляді ліпнини.

Вибір матеріалу і зовнішнього оформлення порталу залежить від модифікації каміна, його функціоналу, а також ваших навичок роботи в різних сферах обробки.

За своїм розташуванням в приміщенні всі каміни можна розділити на кутові і пристінні. З назв зрозуміло, що кутові ставляться в кутку кімнати (див. Кутовий камін в інтер’єрі ), а пристінні примикають повністю до стіни.

Портал для каміну з гіпсокартону

Гіпсокартон підходить не тільки для монтажу арок, стель і стін, але і для виготовлення камінних порталів з електричною топкою (див. Електрокаміни своїми руками ). Завдяки можливості виконання різних форм з даного матеріалу ви зможете дати волю своєї фантазії.

Для того щоб зробити портал для каміна, необхідно виконати наступні роботи :

 • Заздалегідь вибрати місце його розташування: в кутку чи вздовж стіни.
 • Визначте площу, яку ви готові пожертвувати заради красивого предмета інтер’єру.
 • Виходячи з попереднього пункту, купіть під свої розміри електрокамін в магазині.

Слід знати! При купівлі топки враховуйте, що сам портал для неї буде мати більші габарити.

 • Зробіть каркас з металопрофілю. Для цього можна використовувати напрямні 27?28 і стійкові60?27 профілі. Сам каркас краще прикріпити до стіни.

Каркас для подіуму каміна

Слід знати! Особливу увагу варто звернути на посилення тієї частини каркасу, де буде розташовуватися сам вогнище.

Монтаж гіпсокартону на каркас

 • Далі обшиваємо наш портал гіпсокартоном. Для цього використовуємо чорні саморізи з дрібною різьбою. Їх довжина повинна бути 25 мм .
 • Просочуємо всю гіпсокартонну поверхню грунтовкою глибокого проникнення і далі наносимо декоративний шар.
 • Слід знати! Перед нанесенням декору краще буде зашпаклювати гіпсокартон. А для збереження крихких кутів краще застосувати захист з перфорованого кутового профілю.

  Робимо трубу для порталу

  Наступний етап — виготовлення труби для порталу з каміном. Вона буде мати форму настінного короби. Для цього процесу ми також будемо використовувати профільний каркас і гіпсокартон.

  Слід знати! Під час виготовлення корпусу порталу залиште місце під вентиляцію на його верхній частині (кришці). Слід зробити виріз посередині задньої кромки кришки розміром близько 40?10 див.

  Каркас для камінної труби варто розмічати так, щоб вирізане прямокутний отвір в кришці порталу розміщувалося посередині.

  Послідовність монтажу профілю :

  • Після розмітки кріпимо напрямні профілі до стіни. Для цього можна використовувати дюбель-цвяхи (якщо стіна бетонна або цегляна) або саморізи з великої різьбленням (якщо стіни з дерева). Правильність кріплення перевіряємо рівнем.
  • Далі монтуємо навпроти них таку ж конструкцію на необхідній відстані. Для зв’язки використовуємо відрізки профілю, закріплені на кришці порталу і на стелі.
  • Одержаний короб усиляем поперек профілем 60?27 мм.

  Слід знати! Частота кріплення усиляющих поперечок безпосередньо залежить від ваги майбутнього декоративного покриття труби. Чим він більше, тим частіше їх потрібно кріпити.

  Тепер можна зашивати каркас гіпсокартонних листом. На кути конструкції кріпимо захисний кутовий профіль з перфорацією. Потім грунтуємо і шпаклюємо отриману поверхню.

  Готовий каркас для труби

  Труба готова, далі можна наносити на неї фінішне покриття. Наприклад, штучний камінь. Він додасть натуральний вигляд. Неначе комин насправді викладений з цегли.

  Також добре будуть виглядати всі види фактурної штукатурки.

  Дерев’яні портали для камінів

  Дерев’яний портал з масиву

  Самостійне виготовлення порталів для камінів при використанні виробів на основі деревини вимагає певної вправності, знань та інструменту.

  Короткий опис статті: виготовлення камінів своїми руками Як зробити портал для каміна своїми руками: інструкція по виготовленню. З чого зробити камінний портал? зробити портал каміна своїми руками виготовлення інтер’єр

  Джерело: Як зробити портал для каміна своїми руками?

  Також ви можете прочитати