• Різне

  Як зробити піч для казана своїми руками, 22 Листопада 2011, Своїми руками

  20.02.2017

  Раніше я дуже любила готувати на мангалі. Але на шампурах і решітки для гриля швидко і, головне, багато їжі приготувати не можна. Один раз намагалася запекти на мангалі м’ясо з цибулею та картоплею в утятнице. Блюдо вийшло смачне, але готувати його було незручно: я обпекла руки, наковталася диму, а потім ще й боліли очі.

  Коли чоловік купив великий казан об’ємом 6 л, він вирішив виготовити для нього спеціальну металеву пічку. До газифікації будинку ми користувалися газом балона, тому у нас в сараї і збереглася ця порожня ємність. Чоловік з допомогою зварювального апарату обрізав у горловину балона і отримав топку довжиною 70 см і діаметром 30 див. Дверку вирізав з листового металу товщиною 2 мм і з допомогою петель навісив її на топковий отвору. Потім встановив і засувку. Щоб при закритих дверцятах в топку надходило повітря, вирізав у дверцятах отвори.

  А з іншого боку балона приварив димову трубу діаметром 8 див. Щоб була можливість збільшити тягу, димар наростив знімною трубою довжиною 70 см з ручкою. З її допомогою можна дим направляти в будь-яку сторону.

  Знизу до печі чоловік приварив 4 ніжки довжиною 75 см з металевого профілю прямокутного перерізу. Зміцнив опорну конструкцію металевим прутком.

  Зверху печі точно за розміром 6-літрового казана вирізав в металі овальний отвір. До гострої кромки зрізу приварив металевий пруток діаметром 8 мм

  Новою компактною конструкцією я залишилася дуже задоволена. У вихідні або ввечері серед тижня віддаю перевагу саме на ній готувати плов, тушковане м’ясо з картоплею, солянку, борщ тощо Дров на приготування страви зазвичай витрачається в 3 рази менше, ніж раніше, коли смажили шашлики на мангалі. Та й часу на готування тепер йде менше. Адже на мангалі довго доводилося чекати хороших вугілля, а тепер — я розпалюю піч і відразу ставлю казан на вогонь. Зазвичай одночасно на підставці кип’ячу чайник. А після того, як прибираю казан з вогню, на отвір можу покласти решітку з м’ясом або купатами.

  Для приготування плову, наприклад, буває достатньо однієї повної закладки дров в топку. Інтенсивність горіння регулюю, відкриваючи або, навпаки, прикриваючи дверцята піддувала. При відкритих дверцятах на сильному вогні готую зирак (1 скл. олії, 2 цибулини, 0,5 кг моркви, 1 кг свинини і спеції для плову). Потім закладаю в нього 1 кг рису і заливаю окропом. Закриваю дверцята грубки і наше улюблене східне блюдо в 6 — літровому казані на повільному вогні доходить до готовності.

  Короткий опис статті: як зробити камін самому своїми руками, майстер-клас, фото, вироби, для дачі, для городу, саду, 2012 своїми руками, майстер-клас, фото, вироби, для дачі, для городу, саду, 2012

  Джерело: Як зробити піч для казана своїми руками — 22 Листопада 2011 — Своїми руками, майстер-клас, фото, вироби, дача, 2014

  Також ви можете прочитати