• Різне

  Як зробити камін з коробок своїми руками. Покрокова інструкція.

  20.02.2017

  Як зробити камін з картону своїми руками

  Зробити декоративний камін можна з самих різних матеріалів. Акуратно зібрані вироби з картону, оздоблені декоративною штукатуркою або пофарбовані акриловою фарбою, будуть зовні відрізнити від справжнього каміна. Єдиний їх недолік – надмірна легкість, тому такі вироби слід міцно прикріплювати до стіни або підлоги.

  Матеріали та інструменти

  Для створення штучного каміна з картону потрібні:

  • кілька міцних картонних коробок (бажано з тришарового картону);

  • широкий будівельний скотч на паперовій основі;

  • ПВА або рідкі цвяхи;

  • лінійка, олівець;

  • канцелярський ніж;

  • фурнітура для декорування;

  • будь-які оздоблювальні матеріали (акрилова або водоемульсійна фарба, колер для її розведення, шпалери, пінопласт для імітації кам’яної кладки, пінополістирольні стельові молдинги та ін)

  Основні етапи виготовлення

  При створенні навіть найпростішої конструкції краще заздалегідь прорахувати її розміри і накреслити схему зборки.

  Схеми каміна

  Важливо! Щоб виріб було досить міцним, у кожної заготовки повинна бути одна чи навіть дві копії. Попарно склеєні деталі додадуть конструкції надійність і міцність. На такому каміні можна буде розміщувати будь-які аксесуари, не боячись зруйнувати конструкцію.

  Склеювання заготовок

  1. Різати картон краще канцелярським ножем або звичайним гострим ножем. Щоб отримати ідеально рівну відріз, лінійку під час різання прибирати від лінії не слід.

  Як зробити камін з коробок своїми руками. Покрокова інструкція.

  Різання картону

  2. Картонні заготовки краще скріплювати між собою двостороннім скотчем або віконної папером і клеєм. Шви повинні проклеиваться як з зовнішньої, так і внутрішньої сторони. Для міцності кістяка усередині конструкції можна передбачити куточки з зігнутих смуг картону. проклеєні ПВА.

  Як зробити камін з коробок своїми руками. Покрокова інструкція.

  Куточки з картону для проклеювання внутрішніх кутів

  Важливо! Для скріплення заготовок слід використовувати тільки скотч на паперовій основі. При обробці фальш-каміна з картону шпаклівка з акрилового скотчу буде обсипатися, а пінопласт або пінополістирольні молдинги, що імітують ліпнину, приклеїти неміцно.

  3. Основа повинна бути трохи більше каміна як в ширину, так і довжину (на 5-10 см). Для зміцнення в неї вставляються ребра жорсткості (кілька смуг з картону), а вже потім такий короб закривається аркушем картону.

  Як зробити камін з коробок своїми руками. Покрокова інструкція.

  Основа каміна

  4. Камінна полиця збирається з окремого короби і встановлюється поверх конструкції.

  5. Найпростіший камін можна зібрати з декількох міцних картонних коробок, сполучених між собою клеєм ПВА.

  Камін, склеєний з однієї та декількох коробок і кутовий камін

  6. Склеїти коробки між собою за допомогою рідких цвяхів.

  Як зробити камін з коробок своїми руками. Покрокова інструкція.

  Склеювання рідкими цвяхами

  Важливо! ПВА добре склеює звичайний картон. Глянцеві поверхні краще ховати всередину конструкції або перед проклеюванням зачищати їх наждачкою. Клей трохи розм’якшує гофру, але після повного підсихання він знову набуває міцність.

  7. Так як стики гофрогартона будуть мати трохи пухку структуру, кути декоративного фальш-каміна слід зашпаклювати .

  8. Щоб отримати ідеально рівні кути, до них можна прикріпити пластикові або металеві куточки для укосів. які є в будь-якому будівельному магазині. Вони приклеюються за допомогою шпаклівки. Якщо фальш-камін буде надалі покриватися фарбою, вирівняти зашпаклеванную поверхню можна з допомогою трохи вологою наждачного паперу.

  Як зробити камін з коробок своїми руками. Покрокова інструкція.

  Куточки для укосів з ПВХ

  Обробка фальш-каміна з картону

  Декорувати створене виріб можна з допомогою акрилових фарб, пінопласту, техніки декупаж (наклеювання аплікації, малюнків, відповідних за кольором шпалер або тканини з наступним покриттям лаком), що самоклеїться плівкою та ін

  Важливо! Для того, щоб пухкий картон не ввібрав фарбу і клей, його попередньо грунтують.

  1. Викласти цегельну кладку можна за допомогою смужок картону, приклеївши його до поверхні, при цьому залишаючи зазори для швів. Стіна з такого «цегли» забарвлюється акриловою фарбою в потрібний колір або шпаклюється. Імітувати кладку між швами можна за допомогою туалетного паперу або серветок, просочених клейовим розчином (техніка «пап’є-маше»).

  Як зробити камін з коробок своїми руками. Покрокова інструкція.

  «Цеглини» з смуг картону

  2. Імітувати ліпнину можна з пінополістирольного молдинга, використовуваного для обробки стель.

  Обробка «ліпниною» з молдинга

  3. Більш оригінальну обробку порталу каміна можна отримати за допомогою геометричних або криволінійних деталей, вирізаних з картону, з наступним покриттям декоративної шпаклівкою. За допомогою них можна імітувати як ліпнину. так і різьблення по дереву .

  «Ліпнина» з картону

  4. Щоб фальш-камін не збирав дуже багато пилу, після обробки його можна покрити лаком.

  Імітація оздоблення каменем з пінопласту

  З допомогою пінопласту можна легко імітувати неоднорідну структуру каменю:

  1. На заготовку з пінопласту наносимо контури каменів. Зайві деталі підчищаємо ножем.

  2. Вирізаємо з кордонів арки поглиблення для імітації кладки. Промальовуємо поглиблення каменів кладки на решті частини заготовки.

  3. Обробляємо ножем решту поверхню, імітуючи камені різних розмірів. За допомогою залізної щітки створюємо нерівності на каменях.

  4. Тепер наносимо їх за допомогою кисті, при цьому для заглиблень використовуємо темнішу фарбу, а самі камені офарблюємо в більш світлі тони. Верх каменів можна трохи «припорошити» світлою фарбою і піском. Оздоблення для порталу каміна готова.

  5. Імітувати з пінопласту можна і цегляну кладку. Для цього ножем вирізається кожен цеглинка і приклеюється до основи з невеликим зазором між сусідніми цеглою. Далі основа зафарбовується в будь-який колір. Шви між такими «цеглинами» заповнюються шпаклівкою, розведеною більш темним кольором.

  Як зробити камін з коробок своїми руками. Покрокова інструкція.

  Імітація цегли з пінопласту

  Камін з картону, оброблений «цеглою»

  Оформлення вогнища

  1. У вогнище можна скласти підсушені і покриті лаком березові чурки, склеєні між собою.

  2. Кольорові камені, приклеєні до березовим поліна, будуть імітувати вогонь. Підсвітити їх можна з допомогою ялинкової гірлянди з жовтими та червоними лапочка.

  3. Щоб імітувати золу, можна розпорошити на дрова чорну фарбу за допомогою аерозольного балончика. На тлі цегляної кладки наш багаття, підсвічений жовтими і червоними лампочками гірлянди, виглядає ідеально.

  5. Ажурні грати для топки. імітує коване виріб, можна спорудити з двожильного кабелю. сполученого між собою изоленотой і клеєм «Момент», і пофарбованої чорною емалевою або сріблястою фарбою.

  6. Імітувати вогонь можна і за допомогою яскравої тканини або паперу, що пофарбовані у відповідні кольори.

  Як зробити камін з коробок своїми руками. Покрокова інструкція.

  Відео по темі: Камін з картону своїми руками

  Короткий опис статті: камін з картонних коробок Як зробити камін з коробок своїми руками. Покрокова інструкція. Як зробити камін з коробок своїми руками

  Джерело: Як зробити камін з коробок своїми руками. Покрокова інструкція.

  Також ви можете прочитати