• Каміни своїми руками

  Як зробити камін з картону своїми руками. Фальш-камін з картону, FB.

  22.09.2015

  Як зробити камін з картону своїми руками. Фальш-камін з картону

  З дитячих років, після книжок про лицарів або Шерлока Холмса, поняття «камін» для нас стало синонімом затишку і тепла. Тим, хто живе в своєму будинку, при наявності грошей та вільного простору нескладно викликати бригаду, вибрати підходящий камін і незабаром насолоджуватися живим полум’ям. Але у висотних будинках (так і приватні будинки, знаєте, теж бувають різні, у деяких і зайвий табурет не поставиш) ніяк не приспособишь необхідну трубу, так і місце під камін особливо не виділиш. Так що для задоволення своєї тяги до романтики і прагнення до затишку залишається змайструвати камін з картону своїми руками.

  Як зробити камін з картону своїми руками. Фальш-камін з картону, FB.

  Вибір макета
  Вибір основи

  В принципі, камін з картону своїми руками можна спорудити і тільки з цього матеріалу. Для самого простого підійде навіть досить велика коробка з-під меблів та оргтехніки. Але врахуйте, що картон — матеріал не дуже міцний. Якщо хочете на виході отримати щось більш грунтовне, потратьтесь трохи і замовте для основи каміна каркас з ДСП. Розрахуйте, скільки на ваші габарити потрібно його листів, якого розміру вони повинні бути. В принципі, це буде єдина частина процесу створення вашого каміна, яка потребує сторонньої участі. Зате і «пічка» вийде більш стійка і міцна.

  Як зробити камін з картону своїми руками. Фальш-камін з картону, FB.

  найпростіший варіант

  Найпростіше виготовити фальш-камін з картону, використовуючи пакувальну коробку. Для цього всі стики коробки проклеюються, щоб кришка не відкривалася, а стінки не відвалювалися. Олівцем малюється отвір вашої «печі», потім вирізається ножицями. Обробити камін можна на свій розсуд. Найшвидший варіант — плівка-самоклейка з малюнком під цеглу або дикий камінь. Якщо такий спосіб вам не подобається, припустимо, ви хочете інакше розмалювати свій камін з картону, краще обклеїти коробку білим папером, а коли клей висохне, нанести задуманий малюнок. Навіть якщо ви намалюєте все ті ж цеглу, їм можна надати більш реальний вигляд, звичайно, при наявності схильності до малювання.

  Обклеювання папером необхідна, по-перше, тому, що пакувальний картон зазвичай коричневий, і потрібного кольору ви не отримаєте. По-друге, на коробках завжди є які-небудь написи, емблеми і т. д. Вони можуть проглядатися навіть через кілька шарів фарби. Проте якщо хочете, обклеювання можна замінити грунтовкою — її можна купити в магазинах, що торгують товарами для художників.

  Як зробити камін з картону своїми руками. Фальш-камін з картону, FB.

  Внутрішня частина теж важлива

  Зсередини коробку теж не завадило б розфарбувати або обклеїти, інакше камін з картону, своїми руками зроблений, буде виглядати не дуже правдоподібно. Можна завісити внутрішню стінку темною тканиною, а на дно покласти яскраво-червону.

  Для кращої стійкості зверху на коробку, треба покласти «камінну полицю». Для неї можна використовувати ДСП або ДВП, тільки оброблене або обклеєне тієї ж самоклеєнням під дерево або мармур. Якщо під рукою немає відповідного обрізка, можна склеїти кілька аркушів того ж самого картону (наприклад, від іншої коробки). Камінна полиця у вас буде, правда, стійкості конструкції вона не додасть.

  На основі з ДСП

  Якщо ви зупинили свій вибір на більш монументальному варіанті, спочатку доведеться збити привезений з майстерні каркас. Якщо в придуманому вами каміні передбачена підставка-подіум, починати збірку основи треба з неї. Якщо немає — збивається спочатку корпус каміна, а потім його труба.

  Оскільки задумано камін з картону своїми руками спорудити, про інших варіантах обробки (гіпсокартон або штучний декоративний камінь) розповідати не будемо. Для обробки аркуші картону можна просто наклеїти на ДСП, але якщо вам здається, що картон тонковат, можна його листи склеїти (вирізавши частини, відповідні до каміна) і покласти під вантаж на ніч. Наступним вранці рівним і товстим картоном оббивається сам камін. Далі йому надається бажаний вид (аналогічно тому, як це робилося з коробкою).

  Коли ми робимо камін з картону на основі ДСП, про його «нутрощі» теж не варто забувати. Все-таки він буде освітлюватися зсередини, і дерев’яний каркас стане добре помітний.

  Як зробити камін з картону своїми руками. Фальш-камін з картону, FB.

  Тільки картон, але не коробка

  Якщо з фанерою возитися не хочеться, а коробковий варіант здається дуже простим, є ще один спосіб, як зробити камін з картону. Він підійде і в тому випадку, якщо потрібна «піч» незвичайної форми, наприклад, трикутна в перерізі або висока, але плоска.

  Для початку необхідно зробити «викрійку». Всі деталі розраховуються дуже скрупульозно, щоб ваш декоративний камін з картону не вийшов кривобокі. Картон склеюється в кілька шарів, щоб став більш жорстким. Під вантажем він буде лежати тим довше, чим більше листів ви склеїли. Потім по зробленим кресленнями вирізаються окремі частини. Скріплювати їх між собою можна скотчем, можна проклейкою паперовими смужками. До речі, якщо ви вирішите зупинитися на скотчі, беріть паперовий, для обклеювання вікон. Щоб кути каміна були прямокутними, хоча б на час складання варто скористатися куточками — в будівельних магазинах продаються пластикові, вони цілком підійдуть. А в ідеалі усередині конструкції ці куточки добре б залишити назовсім. Видно їх не буде, а міцності вони точно додадуть.

  Як зробити камін з картону своїми руками. Фальш-камін з картону, FB.

  Оскільки такий камін збирається з деталей, внутрішню сторону його можна обробити до складання. Розфарбовувати або обклеювати картон все ж зручніше, коли він лежить на столі або на підлозі, а не коли стоїть вертикально. Та й отвори в топку бувають різного розміру; якщо ви вибрали невеликий, для внутрішньої обробки зібраного каміна доведеться показувати чудеса акробатики.

  Зовнішню сторону теж можна обробити до збірки, але в цьому випадку у вас може не збігтися малюнок при склеюванні окремих частин, так і проклейку кутів буде видно. Так що зовнішню сторону доведеться розфарбовувати-обклеювати вже на готовому каміні. Мало того, якщо ви виберете розфарбовування, спочатку, можливо, знадобиться загрунтувати поверхню, щоб приховати скотч.

  Як зробити камін з картону своїми руками. Фальш-камін з картону, FB.

  Варіанти освітлення

  Будь камін передбачає наявність полум’я. Зрозуміло, що картон не дає можливості використовувати справжній вогонь. Можна купити або зробити самостійно лампу, що імітує багаття. Як варіант — намалювати вогонь на папері, вирізати по контуру і прикріпити у вогнищі. Ззаду ставиться неяскрава лампа, і виходить досить правдоподібне наслідування відкритого полум’я. Недолік цього способу в тому, що щільний папір буде погано просвічуватися лампочкою, а тонка — завалюватися вперед або назад. Виходом може бути каркас з дроту, однак його треба буде зігнути як можна точніше по контуру, інакше він буде добре помітний при просвічуванні.

  Можна покласти у вогнище электросвечки або гірлянду. І те, й інше краще купити на батарейках, щоб не проробляти в каміні дірку для шнура до розетки.

  При будь-якому виборі «полум’я» в топку для достовірності треба покласти сучки, гілки або поліна.

  Догляд за каміном

  Залишається подбати про те, щоб камін радував вас як можна довше. Якщо в якості обробки ви вибрали самоклейку, особливого догляду ваша «піч» не зажадає — такі плівки зазвичай вологостійкі, їх можна протирати мокрою ганчіркою. А ось якщо камін розфарбовувався, то для можливості подальшого догляду за ним доведеться покрити його лаком. Тоді його можна буде протирати від пилу або випадкових забруднень.

  Тепер вечорами можна сидіти перед майже справжнім каміном і відчувати себе середньовічним феодалом.

  Короткий опис статті: каміни своїми руками З дитячих років, після книжок про лицарів або Шерлока Холмса, поняття «камін» для нас стало синонімом затишку і тепла. Тим, хто живе в своєму будинку, при наявності грошей та вільного простору нескладно викликати бригаду, вибрати підходящий камін і незабаром насолоджуватися живим полум’ям. Але у висотних будинках ніяк не приспособишь необхідну трубу, так і місце під камін особливо не виділиш. Так що заради задоволення своєї тяги до романтики і прагнення до затишку залишається змайструвати камін з картону своїми руками. камін з картону своїми руками як зробити камін з картону камін з картону

  Джерело: Як зробити камін з картону своїми руками. Фальш-камін з картону — FB.ru

  Також ви можете прочитати