Як зробити камін своїми руками, облицювання, декоративні каміни

26.09.2015

Як зробити камін своїми руками
Вогонь у каміні – тепло і затишок рідного дому

Вогонь, що горів у вогнищі, завжди був символом тепла і домашнього затишку. Він допомагав людям зігрітися, висвітлював їх житло. Без вогню будь будинок видавався неживим, несправжнім. Тому їй приділяли так багато уваги у всі часи: згадували у віршах, прислів’ях, приказках.

У наш час вогонь теж є не лише засобом для обігрівання і готування їжі. Це своєрідний символ вічної, незгасною життя. Взяти хоча б олімпійський вогонь, як символ сили, слави, прагнення до перемоги. Згодом люди стали огороджувати вогонь різними архітектурними формами, такими як каміни або печі. Саме камінів ми приділимо особливу увагу в даній статті. Поговоримо про їх пристрої, різновиди та основні переваги. Ну і, звичайно ж, подумаємо, як зробити камін своїми руками.

Каміни: від стародавності до наших днів

Вперше в нашій країні каміни стали з’являтися ще кілька століть тому. Звичайно, в ті часи вони були прерогативою людей заможних і знатних, вважалися символом добробуту і високого суспільного становища. При Петрі I декоративні каміни встановлювалися в палацах – були навіть цілі камінні зали! І були вони в основному відкритого типу. Сьогодні такі споруди популярні у класичних інтер’єрах і виконують, насамперед, естетичну функцію.

За енциклопедичним словником Павлекова, каміном називається відкрите вогнище з димоходом, що забезпечує природну вентиляцію. Однак відкрита топка знижує коефіцієнт корисної дії каміна. Тому сучасні технології і матеріали пропонують все нові і більш досконалі рішення. Сьогодні на будівельному ринку представлені дачні каміни, які мають ККД не менше 70-80%. Тому вони становлять серйозну конкуренцію стандартним побутових печей.

Як зробити камін своїми руками, облицювання, декоративні каміни

З чого складаються каміни

У пристрої каміна центральним елементом, серцем, є топка. Без неї складно уявити будь-який камін. Розрізняють топки відкритого і закритого типу. Відкриті, або класичні каміни з’явилися раніше за інших. Топка в них була широкою, але мала невелику глибину. Для підвищення ККД, що відображає здатність її бічних стінок повинна бути максимальною. Тому їх влаштовують як можна більш рівними і гладкими, а також розташовують з звуженням до задньої стінки.

Не менш важливу роль в облаштуванні каміна грає димар. Саме він забезпечує ефективну циркуляцію повітря – сприяє припливу свіжого повітря і відводить шкідливі гази, що утворюються в результаті процесів горіння. Різниця щільності повітря і нагрітих газів і створює тягу у димарі. Однак створити правильну тягу не так вже просто. Для цього необхідно створити масу розрахунків і побудувати димар за всіма правилами. В облік при цьому береться конструкція каміна і самого приміщення. Важливі зовнішні фактори: розташування сусідніх будівель, кліматичні особливості, троянда вітрів і багато інші нюанси.

Третім ключовим елементом каміна є його портал. Функціонального навантаження він не має, проте несе величезне естетичне значення. Порталом називається зовнішня облицювання каміна, його обрамлення, яке саме по собі є важливим декоративним елементом. Матеріалами для будівництва порталу можуть служити дерево або цеглина, штучний і натуральний камінь. Більш дорогим і вишуканим оформленням вважається онікс, граніт або мармур. Сучасний мінімалістичний стиль забезпечують скло, метал, кераміка. Безумовно, облицювання каміна відіграє велику роль, але це далеко не перше, на що потрібно звернути увагу при його будівництві. Адже будь-які декоративні каміни повинні не тільки добре виглядати, але і виконувати свою головну функцію.

Які бувають каміни?

Газові

Газовий камін – дуже практичний винахід, оскільки класичну топку буває досить складно розпалити. Тим більше, зі свіжими дровами. Природний газ пропан-бутан, які використовують у більшості газових пристроїв, дозволяють вирішити цю проблему. І, до того ж, забезпечують суттєву економію.

Газовими можуть бути не тільки дачні каміни, але і декоративні каміни для великих заміських будинків. Незалежно від об’єму приміщення, одним рухом руки можна включити подачу газу і легко обігріти весь будинок.

Електричні

Жителям мегаполісів, як правило, недоступні радості спілкування з живою природою. Щоб якось компенсувати цю проблему, ми починаємо встановлювати в своїх оселях невеликі фонтанчики, картини зі звуками природи, а також електричні декоративні каміни. Справжню дров’яну топку вони, звичайно, не замінять. Але, як варіант створення затишку в квартирі або заміському будинку – цілком прийнятні. До того ж, на відміну від класичного каміна, його електричний аналог встановлюється набагато швидше і вимагає менше матеріальних витрат.

Екологічні (біокаміни)

Вся принадність так званих экокаминов полягає в тому, що їх можна встановлювати де завгодно, навіть у невеликій квартирі або навіть в офісі. Але вони працюють не на газі, і на електриці, а на спеціальному екологічно чистому паливі – биотаноле. При горінні не виділяється диму і шкідливих газів, а значить, і установка димоходу не потрібна. Облицювання каміна такого типу може бути будь-який, тому він легко впишеться в будь-який інтер’єр.

Як зробити камін самому?

Зробити декоративний камін своїми руками, в принципі, реально. Але для цього треба мати відповідні знання і досвід. Причому цей досвід повинен бути власним, а не подсмотренным в інших умільців. Приготуйтеся, що при будівництві каміна в перший раз він не вийде ідеальним – адже врахувати абсолютно всі нюанси просто неможливо. Тому краще звернутися до фахівців.

Фінансова економія іноді буває цілком виправдана – якщо економити з розумом. Не обов’язково вибирати великі компанії, достатньо знайти одного досвідченого майстра, який візьметься за роботу і за порівняно невеликі гроші. Але обов’язково дізнайтеся у нього про попередній досвід роботи. А також постарайтеся поспілкуватися з колишніми замовниками.

Принциповою помилкою є те, що іноді люди замовляють для будівництва каміна фахівців-пічників. Справа в тому, що принцип роботи каміна в корені відрізняється від печі, тому важливо знайти саме будівельника камінів.

Для тих же, хто звик робити все самостійно, важливо пам’ятати: основною проблемою при облаштуванні каміна є правильна тяга. На цьому етапі виникає більшість труднощів у початківців майстрів. Постарайтеся спочатку досконально вивчити пристрій димаря, а потім вже підбирати матеріали і технологію будівництва.

© dede.ru

26-02-2012 | Поради | Переглядів: 6066

Короткий опис статті: камін своїми руками Вогонь, що горів у вогнищі, завжди був символом тепла і домашнього затишку.

Джерело: Як зробити камін своїми руками, облицювання, декоративні каміни для дачі

Також ви можете прочитати