Як вибрати підходящий касетний камін

02.10.2015

Вибираємо касетний камін для будинку або квартири

Як вибрати підходящий касетний камін
На сьогоднішній день на ринку існує багатий вибір усіляких камінів. Часом пересічному покупцеві проблематично розібратися у всьому цьому розмаїтті. Багато воліють каміни касетного типу, і це дійсно досить непоганий вибір.

Принцип роботи
Вибір топки

Ті любителі домашнього вогнища, які планують встановити у себе камін касетного типу, спершу повинні визначитися, який саме тип каміна вони хочуть. Що їм потрібно: обігрівач або елемент декору?

Якщо ви воліли опалювальні властивості, вам, в першу чергу, слід уважно вивчити потужність вибраної моделі. Краще всього проконсультуватися з фахівцем, він допоможе вам вибрати підходящий варіант, виходячи з площі опалювального приміщення.

Зараз вже існує безліч різних пристроїв, що дозволяють домогтися більш якісної і функціональної роботи конструкцій, що працюють на електриці, в тому числі і камінів. При виборі варто приділити увагу перерізу проводки в приміщенні. Потужність необхідно вибирати так, щоб у вас залишився запас по перерізу кабелю не менше 20%. Облицювання підбирається в залежності від стилістики приміщення.

Топка може бути двох видів:

 • Відкритий тип. Відрізняється зручністю у використанні і швидким нагріванням. Однак є істотний недолік – це низька віддача тепла при виключенні.
 • Другий тип характеризує топку касетного каміна. В цьому випадку згаданий недолік виключається. Дані каміни виготовляються з чавуну або сталі, а також в них вогнетривка використовується кераміка. Порівняно високий рівень ККД по відношенню до інших конструкцій робить їх такими потужними.

Примзатический камін з дверцятами вертикального відкривання

Касетні каміни варто вибирати в залежності від їх місця розташування. Ви також можете придбати касету з вертикально працює дверцятами. При можливості і бажанні можна змінити камін із закритого у відкрите для цього вам знадобитися лише підняти дверку. При виборі конструкції з вертикально відкриваються дверима варто взяти до уваги особливості її установки. Доведеться трохи змінити зовнішні параметри конструкції і втопити топку трохи всередину каміна.

Камінні касети відрізняються за матеріалом, з якого їх виготовляють. Найдешевшим варіантом є сталева поверхня касети. Чавун знаходиться в середній ціновій групі. Найбільш елітним вважається оформлення касети із застосуванням шамотної футеровки, так як вона робить продукт більш міцним і надійним. Варто зазначити зручну взаємозамінність касет, ви можете придбати їх за необхідності в будь-який момент.

Монтаж каміна касетного типу

В порівнянні з цегляним каміном касетний варіант не такий важкий, тому не вимагає додаткового посилення. Його можна встановлювати і на перекритті багатоповерхового будинку. У тому випадку, якщо ви не впевнені в міцності будівлі, зверніть увагу на вагу вашого каміна. Всі технічні характеристики вказані в документації до каміна, і їх потрібно врахувати при покупці.

Підготовчий етап

У касетного каміна є свої особливості монтажу, які також варто взяти до уваги в процесі вибору пристрою.

 • Димоходи таких конструкцій знаходяться під жорстким контролем. Висока температура і ймовірність перегріву – ось основні причини такої підвищеної уваги. При установці потрібно зробити зазор між будівельною конструкцією і кожухом більшого розміру, ніж у звичайному традиційному каміні. Далі робиться ізоляційний шар, що розділяє трубу і зовнішній короб. В цьому випадку використовують два шари базальтової або мінеральної вати.
 • Ви можете використовувати трубу меншого перерізу, ніж у традиційному варіанті. При установці допускається застосовувати більшу кількість вигинів, але в касетному каміні сажа практично не утворюється, навіть при тривалому інтенсивному горінні.

Правила та вимоги до установки

Касетний камін вважається більш безпечним, ніж традиційний варіант, проте в цьому випадку існують суворі вимоги до установки, які потрібно обов’язково виконувати, щоб уникнути конфронтації з пожежними службами.

 • Площину для кріплення повинна бути рівною, без будь-яких згинів. При цьому установка не може здійснюватися на дерев’яну поверхню.
 • У тому випадку якщо у вас дерев’яну підлогу, його доведеться знімати і ставити камін на бетонне покриття, яке доведеться піднімати до рівня підлоги.
 • Майданчик найкраще викласти жароміцної плиткою.
 • Стіни, які будуть знаходитися поблизу каміна, також варто звільнити від обробки. По можливості їх слід обробити жароміцними матеріалами.
 • Вибираючи місце для свого каміна, варто відгородити його від будь-якого контакту з проводкою.
 • Якщо в приміщенні вже є діючий димохід, треба його повністю прочистити. У тому випадку, якщо конструкція даного димоходу має велике перетин, це допоможе вам встановити труби в готовий канал, скоротивши ваші витрати.
 • Манжети і муфти зроблять фіксацію труб більш жорсткою і міцною.
 • Нова труба повинна обов’язково перебувати на вулиці, закріплена на зовнішній поверхні.
 • Для правильного монтажу вам доведеться залишити зазори між підлогою, топкою і стінами. Всі ці відстані ви зможете знайти в технічному паспорті свого каміна.
 • Жорсткий каркас виготовляється з листової сталі, що встановлюється на бічних частинах виробу. Це забезпечує надійний захист від перегріву оздоблювальної панелі. Зазвичай цей матеріал не йде в комплекті з пристроєм, тому вам потрібно буде подбати про їх придбання окремо.
 • Для обкладки витяжки використовується цегла, камінь або гіпсокартонні плити. В останньому випадку слід наклеїти теплоізоляцію на металеві конструкції.
 • Щоб відображати теплове випромінювання і забезпечити захист обладнання від перегріву, використовується базальтова вата і алюмінієва фольга. Для різання гіпсу потрібного розміру використовується проста ножівка. Ці сполуки кріпляться на термостійкий клей. Не варто забувати про кріплення короба для встановлення витяжних решіток – для нього робиться отвір у гирсокартоне.
 • На завершальному етапі установки каміна кріпиться дверна ручка, яка виготовляється з жароміцного скла.

Перед тим, як почати користуватися своїм новеньким каміном, не забудьте дати виробу повністю висохнути. Зазвичай для цього потрібно близько двох тижнів.

Фінальна обробка

Топка з облицюванням з мармуру

Короткий опис статті: касетний камін На сьогоднішній день на ринку існує багатий вибір усіляких камінів. Часом пересічному покупцеві проблематично розібратися у всьому цьому розмаїтті.

Джерело: Як вибрати підходящий касетний камін

Також ви можете прочитати