• Топка для каміна

  Як вибрати камінну топку?

  14.09.2015

  Будівельний форум САМ ЛАД
  Як вибрати камінну топку?
  Автор Тема: Як вибрати камінну топку? (Прочитано 3176 разів)

  « Відповідь #1 : Грудень 20, 2012, 05:34:45 pm »

  Поради професіоналів. Термінологія, яку бажано знати і розуміти при купівлі камінної топки, крім того, дана термінологія використовується в нашому товарному каталозі www.realcomfort.com.ua в інструменті відбору і сортування — верхній панелі в нашому каталозі топок. Слідуйте за активними посиланнями всередині статті для отримання більш детальної інформації та огляду відсортованих розділів каталогу.

  Топка або касета?

  Топки ідеальні для створення нових камінів. Конструкція топки передбачає наявність димозбірника, що сприяє стабільній роботі каміна при повністю відкритих дверцятах топки. Саме тому, багато топки оснащені системою підйому скла. В даному випадку, Ви можете в будь-який момент перетворити камін із закритою топкою в традиційний відкритий камін.

  Камінна топка

  Касета або вставка для каміна конструктивно являє собою паралелепіпед без димозбірника. Основний режим роботи касети – з закритими дверцятами — хоча Ви і можете відкривати двері для дозавантаження дров, не перериваючи при цьому процес горіння, але рекомендується робити це плавно, щоб уникнути попадання диму в кімнату. Касети для камінів були розроблені в Європі в 70-х роках 20-го століття з метою модернізації великої кількості відкритих камінів в стислі терміни. Однак сучасні камінні касети можна використовувати і при створенні нових камінів – у своїй еволюції вони давно переступили своє первісне призначення і їх доцільно використовувати в компактних камінах для економії корисного об’єму без втрати продуктивності, а також, якщо Ви не бачите необхідності у використанні відкритого режиму горіння каміна.

  Чавунний або сталевий корпус?

  Чавунні топки – класика індустрії дров’яного опалення. Звичайно, чавун за своїми властивостями найбільш підходить для контакту з відкритим полум’ям і для роботи при підвищеній температурі до 600 градусів. Однак чавун, крім того, має основний недолік – крихкість і велику ступінь температурного розширення в процесі роботи, із за чого лінійні розміри агрегату можуть збільшуватися при нагріванні до 2-3 див.

  Чавунна топка для каміна

  Традиційний збірний корпус (використовується при виробництві топок більшістю виробників), складається з литих чавунних елементів, з’єднаних болтовими з’єднаннями з використанням жаростійкого герметика. Такий тип корпусу має основний конструктивний недолік – топка має тенденцію втрачати свою герметичність згодом, через викришування і вигорання герметика в процесі експлуатації (під час постійних циклів температурного розширення і подальшого стискання). Внаслідок втрати герметичності збільшується приплив повітря на згоряння, далі – збільшується температура згоряння та прискорюється температурний знос корпусу топки, а також виникає ризик часткового (поява тріщин) або повного руйнування елементів топки і витоку димних газів в конвекційний повітря. При цьому варто зазначити, що такі топки складно відремонтувати, так як вийшли з ладу елементи неможливо замінити без розбирання основної конструкції каміна.

  Тим не менш, цей принцип виробництва камінних топок використовується і зараз багатьма виробниками через більш низької собівартості виробів. Крім того, варто зазначити, що середній термін служби чавунної топки печі або без повторної герметизації досить великий – близько 20-30 років і до того ж, деякі виробники вдосконалили технологію з’єднання деталей збірного корпусу для збільшення його надійності.

  Сталева топка для каміна

  Подвійний корпус камінної топки

  Принцип дубльованого або подвійного корпусу камінних топок – розроблений для того, щоб позбутися від основного недоліку чавунних збірних топок. Для вирішення цієї задачі була використана спеціальна сталь на основі жаростійкої збройової сталі типу CORTEN. За основу були взяті властивості пластичності сталі і легкий процес її зварювання, в т. ч. автоматизований. Суть концепції наступна – корпус топки складається з двох корпусів – зовнішнього і внутрішнього, як би вкладених один в іншій. При цьому, перший – зовнішній, суцільнозварний, з пластичної сталі, дозволяє зберегти герметичність топки на довгі роки, а другий – внутрішній, з жаростійкого чавуну або шамотної/керамічної футеровки (або комбінований), захищає перший корпус від прямого впливу високих температур, створює декоративний ефект (наприклад — цегляної кладки) і легко замінюється зсередини. Таким чином, була створена більш сучасна технологія виробництва камінних топок, яка використовується зараз переважною більшістю виробників при створенні нових топок. Термін служби такої топки був збільшений в порівнянні з чавунною топкою в 2-3 рази.

  Звичайно, різниця між топками, виготовленими на основі різних технологій, починає проявлятися не скоро, приблизно після 10-15 і більше років експлуатації (в той час як гарантійний термін у більшості виробників становить 5-10 років). Природно, топки виготовлені за принципом подвійного корпусу технологічно більш досконалі ніж чавунні збірні топки і їх вартість також декілька вище.

  Підйом двері

  Як ми вже говорили, підйом двері дозволяє прибрати двері вгору в конструкцію каміна, таким чином, прибравши перешкоду перед відкритим вогнем. Ця комфортабельна функція дозволить Вам насолоджуватися видом відкритого вогню в будь-який час. У разі необхідності швидко залишити приміщення Ви завжди можете закрити дверцята і не турбуватися про пожежної безпеки. Всі топки з підйомом двері також забезпечують службове відкривання дверцят в бік або на себе – для зручності чищення скла.

  Бічне скло

  кутовий Камін з топкою

  Топки і касети з боковим склом дозволяють створити камін несиметричний з кількома зонами огляду. Особливо цікаві каміни з такими топками в кутовому виконанні.

  Тристоронні

  Тристоронні топки переважно використовувати для пристінних камінів в приміщеннях великої площі, наприклад у вітальні або їдальні. Така топка забезпечує огляд вогню на 180 град. Природно, краще розміщувати такий камін як можна ближче до центру стіни, залишаючи з боків зони огляду не загороджені меблями і предметами інтер’єру.

  Кутовий камін з топкою — призматичне скло

  Призматичні і Напівкруглі

  Топки з збільшеним панорамним оглядом за рахунок вигнутого скла. Найчастіше використовуються в кутових камінах з симетричним розташуванням топки. Необхідно враховувати те, що при використанні таких топок в основному доводиться повторювати форму скла контуром каміна, при цьому особливо витратними у виконанні є радісно каміни з-за складності обробки кривих поверхонь.

  Топка для каміна — два фасаду FONDIS

  Два фасаду

  Двосторонні топки зазвичай використовуються для камінів розділяють кілька обсягів. При цьому, топка може бути вбудована всередину стіни між приміщеннями або може бути використана для створення архітектурної форми «камін-острівець» між великими суміжними обсягами одного приміщення. Також, при використанні двосторонньої топки у Вас є можливість зробити 2 однакових або 2 абсолютно різних каміна.

  Камін з широкоформатного топкою

  Широкоформатні

  Нові тенденції в дизайні камінних топок – з широкоформатними пропорціями, коли ширина прорізу/скла топки приблизно в 2 рази більше висоти – в результаті маємо камін з можливістю закладки на горіння дров великої довжини. Крім того, ми маємо можливість відійти від звичних класичних пропорцій і досягти певного дизайнерського ефекту каміна-амбразури, що особливо характерно для інтер’єрів в стилі сучасного мінімалізму.

  Вертикальна топка для каміна

  Короткий опис статті: топка для каміна Як вибрати камінну топку? будівництво, стройфорум, ремонти, будівельний форум, будматеріали в Москві, будівництво в Москві, будівельний магазини, купити будматеріали, оголошення будівельної тематики, будівельна дошка оголошень, форуми будівельні

  Джерело: Як вибрати камінну топку?

  Також ви можете прочитати