• Камін

  Як створити камін в міській квартирі? . Універсальний портал

  26.09.2015

  Як створити камін в міській квартирі?

  На жаль чи на щастя, але далеко не кожна квартира пристосована до того, щоб мати свій власний осередок. Найважливішим елементом каміна є димар. І вимога, яку майбутній каминовладелец повинен неухильно дотримуватись, полягає в тому, щоб димар йшов прямо від квартири до даху. Всі інші варіанти, в тому числі з направленням диму в вентиляційну систему будинку, категорично заборонені як представляють небезпеку для здоров’я мешканців.

  З цього сам собою напрошується висновок: камін можна створити на останньому поверсі практично будь-якого будинку (включаючи типові «панельки»), в будинках дореволюційної споруди, де вже є димар, і в сучасних елітних житлових комплексах, де він передбачений проектом.

  Теоретично ви можете побудувати камін, навіть якщо мешкаєте на першому поверсі багатоповерхівки, але для цього вам потрібно умовити мешканців усіх розташованих над вами квартир пропустити через свою житлоплощу димар. Як ви думаєте, чи багато з них погодяться терпіти ремонтні роботи, які приведуть до втрати майже цілого квадратного метра площі? Загалом, якщо ваша мрія – жити в місті і при цьому щовечора грітися біля каміна, купуйте квартиру ближче до неба.

  Втім, сам по собі останній поверх житлового будинку – ще не гарантія того, що камін скоро у вас з’явиться. Як і будь-яке масштабне будівництво в квартирі, камін потрібно обов’язково узгодити. Технологія «узаконення» домашнього вогнища загалом і в цілому схожа на узгодження перепланування – ті ж довідки від районного архітектора, Жеку, той самий виклик працівників-будівельників на будинок.

  Правда, доведеться також відвідати пожежних: камін – це все-таки відкритий вогонь, і, як правило, саме служба «101» накладає найбільшу кількість обмежень. Але є і приємна новина: погоджувати камін самостійно зовсім необов’язково – спеціалізовані фірми, які займаються легалізацією перепланувань, давно вже освоїли і цю нішу.

  Тепер, коли у вас на руках є всі необхідні папери, саме час вибрати камін. Ринок запропонує вам масу варіантів, і, перш ніж віддати перевагу класиці або, навпаки, хай-теку, потрібно визначитися з тим, який саме тип каміна підходить вам.

  Традиційні дров’яні каміни бувають закритими, напіввідкритими і вільно стоять. У першого типу топковий простір і димар розташовуються в масиві стіни. Основна перевага закритих камінів в тому, що вони практично не «з’їдають» корисної площі приміщення. Але влаштовувати їх можна тільки в споруджуваному будинку, одночасно з кладкою стін.

  вже обжитий багатоповерхівці можна спорудити напіввідкритий камін – його димохід може бути влаштований всередині стіни або прибудований до неї. Вільностоячі вогнища розташовуються, як правило, посередині приміщення, але для цього загальна площа вашої квартири повинна бути ніяк не менше 150 «квадратів».

  Відкриті каміни прості у виготовленні, але обов’язково вимагають додаткових протипожежних пристроїв: ці каміни ставлять на круглої або квадратної площадці, піднятої над підлогою на 35-50 см, а над ними підвішують на ланцюгах або пружинах димозбірник.

  Здавалося б, переваги дров’яних камінів очевидні. Потріскування дров, переливається світло вугілля, запах дерева – заради цього ефекту повернення в первісні часи сучасний житель мегаполісу і вирішується на облаштування каміна. Однак, як правило, за свою спрагу романтики йому доводиться платити досить високу ціну.

  Камін в квартирі фото :

  Як створити камін в міській квартирі? . Універсальний портал

  Як створити камін в міській квартирі? . Універсальний портал

  Як створити камін в міській квартирі? . Універсальний портал

  Як створити камін в міській квартирі? . Універсальний портал

  Як створити камін в міській квартирі? . Універсальний портал

  Як створити камін в міській квартирі? . Універсальний портал

  Перша велика проблема – складна і дорога установка самого дров’яного каміна, яка загрожує зіпсувати готовий інтер’єр, друга – купівля, транспортування та зберігання дров. Ви зможете виділити для цих цілей окрему комору або частину лоджії? Ось-ось, вам, швидше за все, буде шкода витрачати місце на якісь деревинки! А адже з каміна ще потрібно постійно видаляти золу, чистити димохід, а одержуване тепло якось розподіляти по квартирі, щоб уникнути парникового ефекту.

  В останні роки все більшу популярність набувають так звані каміни-імітатори – газові осередки, в яких вогонь підтримують не дрова, а спеціальна газова пальник, обладнана системою автоматичного управління. А щоб вогонь не горів в порожнечі, картину зазвичай доповнюють штучними дровами – брусками з екологічно чистих негорючих матеріалів, зовні разюче схожими на дрова. Такі каміни особливо доречні в міських квартирах з газовим опаленням, хоча теоретично їх можна «заряджати» та з балонів. І, звичайно, для встановлення такого каміна обов’язково потрібен дозвіл газової служби.

  Мабуть, компромісний варіант – це покупка електрокаміна. Але романтики повинні бути готові до того, що вогонь в даному випадку – лише ефектна картинка, а електроенергії подібний осередок споживає дуже багато. Втім, потяг до вогню у нас у крові, і заради її задоволення чого тільки не зробиш…

  Короткий опис статті: камін

  Джерело: Як створити камін в міській квартирі? | Універсальний портал

  Також ви можете прочитати