• Різне

  Як правильно вибрати кахель для кухні, kuhnyagid . kuhnyagid

  20.02.2017

  Як правильно вибрати кахель для кухні

  Зміст

  Як правильно вибрати кахель для кухні, kuhnyagid . kuhnyagid

  Керамічна плитка різноманітна

  найпоширенішим матеріалом в Росії залишається керамічна плитка. Кахель для кухні – відмінний вибір з багатьох причин: практичність, довговічність, стійкість до вологості і простота догляду. При всьому різноманітті асортименту (відмінності в кольорі, формі, фактурі і інших параметрах) практично вся керамічна плитка – природний матеріал, безпечний для здоров’я людей і навколишнього середовища.

  Як вибирати кахель в кухню

  Чим відрізняється одна кахельна плитка для кухні від іншої і чи існують секрети її вибору? Зрозуміло, різноманітність ринку здатне збити з пантелику, тому діяти потрібно вдумливо і розмірено.

  До керамічної плитки для оздоблення кухонного простору висувають кілька вимог:

  • здатність протистояти частим вологим уборкам;
  • висока надійність внаслідок великої прохідності;
  • відмінний естетичний вигляд, гармонійно вписується в стиль приміщення.

  Як правильно вибрати кахель для кухні, kuhnyagid . kuhnyagid

  Укладка плитки

  Деякі покупці не розуміють відмінності простий і морозостійкої плитки на перший погляд, тому зовсім не зайвим буде поцікавитися у продавця технічними характеристиками обраного артикулу. Погодьтеся, для самого жаркого приміщення в квартирі або будинку абсолютно ні до чого кахель, стійкий до заморозків, з п’ятим класом захисту.

  Вибираючи кухонний кахель, варто уважно ознайомитися з нанесеними на упаковку спеціальними значками. Саме вони дають основну інформацію про експлуатаційних параметрів керамічних виробів. Кахель на кухні постійно стикається з вологим повітрям. Постійний контакт з вологим мікрокліматом поступово руйнує шар клею, на який покладена плитка. Тому перша вимога до обробного матеріалу – низький коефіцієнт водопоглинання.

  Крім пари і води на кахель на кухні діють хімічні середовища, а саме – миючі засоби для вологого прибирання. Простий водою краплі розпеченого масла, жирні плями не відмиєш. Тому перевагу потрібно віддавати виробів, що володіє категорією захисту від хімікатів АА. Така обробка буде радувати око власників нерухомості своїм привабливим виглядом не один десяток років.

  Як правильно вибрати кахель для кухні, kuhnyagid . kuhnyagid

  Спочатку викладається фартух а потім встановлюється меблі

  Наступним випробуванням для керамічних виробів в кухонному просторі є різка зміна температурного режиму: у моменти приготування їжі – жарко, вночі і вдень – прохолодно. Тому, кахель на кухні повинен мати пористу структуру, рясно покритий глазур’ю. Вироби з таким покриттям мають низьку теплопровідність, що дозволяє їм зберігати товарний вигляд багато років.

  Висока прохідність кухонного приміщення обумовлює вимоги до підлогового покриття – високий коефіцієнт стирання. №3 буде цілком достатньо, більш високі значення актуальні для громадських місць. Варто зауважити і сильне забруднення підлоги в кухні, тому плитка повинна мати високий коефіцієнт відбиття.

  Важливо: дизайнери рекомендують – вибираючи кахель на підлогу на кухні, віддавати перевагу темним тонам із зернистою структурою. Так незначні забруднення (частинки пилу) будуть менш помітні.

  Темна однотонна плитка з глянцевою поверхнею вносить в будь-який інтер’єр благородного лиску, але на кухні таке покриття стане мішенню – на такому тлі навіть мікротріщини і відколи стануть кидатися в очі відвідувача.

  Як правильно вибрати кахель для кухні, kuhnyagid . kuhnyagid

  Глянсова плитка добре виглядає і легко чиститься

  Визначившись з основними моментами вибору оздоблювального матеріалу, можна переходити до наступного етапу – як кахель укладається на підлогу на кухні? Що для цього потрібно знати і якими інструментами запастися для роботи?

  Можливо вам варто звернути увагу на плитку Керама Марацци для кухні .

  Уроки майстерності: клеїмо керамічну плитку

  Кахель на стіні на кухні – така картина знайома багатьом з дитинства. Навіть у часи страшного дефіциту в Радянському Союзі клеїли плиткою стіни і клали її на підлогу. Практично в кожній квартирі можна зустріти керамічний «фартух», викладений над робочими поверхнями і мийкою. Це захищає стіни від води, бруду, масла та жиру. Адже шпалери можна очистити один раз, другий. А потім вони просто зіпсуються і зажадають заміни. А кахель – відмінний обробний матеріал, який після вологого очищення блищить немов новий.

  Про особливості кухонного фартуха читайте у статті « Плитка на фартух для кухні «

  Перш, ніж обклеювати кахлем вертикальні поверхні кухні, їх потрібно добре вирівняти. Для роботи знадобиться суха штукатурна суміш, яка розводиться водою строго по інструкції (зазвичай пишеться на упаковці).

  Важливо: розчин для штукатурення повинен бути середньої в’язкості, консистенція сметани.

  Як правильно вибрати кахель для кухні, kuhnyagid . kuhnyagid

  Перед укладанням плитки поверхня готується

  Для штукатурення стін знадобляться два шпателя: невеликий – для нанесення складу, великий – для вирівнювання. Шматком профілю рейки або надлишки штукатурки видаляються зі стіни.

  Коли основа готова, можна переходити до кладці плитки. З допомогою лазерного рівня необхідно намітити горизонтальну лінію. Готовий клей потрібно розвести по інструкції, після цього відразу починати приклеювати кераміку.

  Важливо: неприпустимо простоювання клею протягом довгого часу, він втрачає свої характеристики і ступінь зчеплення з поверхнею сильно знизиться.

  На стіну, яка попередньо очищена і в разі необхідності – вирівняна, наноситься тонкий клейовий шар. Після цього береться керамічна плитка і вдавлюється в нанесений склад, надлишки клею знімають гумовою киянкою. Правильність кладки у вертикальній і горизонтальній площинах перевіряють коротким рівнем.

  Для фіксації нижньої межі плитки можна використовувати будь-який підручний матеріал – шматочки упаковки, дерев’яні палички, спеціальні маяки.

  Важливо: від рівності приклеювання першого ряду кахлю залежатиме підсумок всієї роботи майстра! Тому початок має бути бездоганним.

  Як правильно вибрати кахель для кухні, kuhnyagid . kuhnyagid

  Укладати плитку треба на рівну поверхню

  Неважливо як клеїти кахель на кухні – справа наліво або навпаки, важливо дотримуватися малюнка. Щоб стіна над обробним столом, газовою плитою і миттям виглядала єдиним цілим і гармонійно вписувалася в дизайн приміщення.

  Важливо: при формуванні «фартуха» в кухні не завжди виходить викласти його цілими плитками, щоб вийшло від стінки до стінки. Але різані шматки ні в якому разі не можна вставляти посередині. Добре, якщо такий фрагмент буде тільки з однієї сторони.Для різання кахля використовується ручний плиткоріз, токарний різець або алмазний склоріз. При цьому сама операція виконується наступним чином:

  • на керамічному виробі відзначається лінія розрізу;
  • інструментом, не сильно натискаючи, робиться надріз;
  • з тильної сторони плитки потрібно постукати гумовим молотком;
  • щоб відколоти відрізаний фрагмент, можна розламати кахель про кут будь-якого твердого підстави (стіл, верстак, тумбочка і т. д.).

  Процес приклеювання плитки

  Якщо в ремонтній кошторисі заплановано кахельну підлогу на кухні, приклеїти плитку потрібно правильно. Процедура володіє своїми нюансами, передбачає підготовку наступного робочого інструменту:

  1. шпатель з зубцями;
  2. губка з жорсткою поверхнею;
  3. шпатель з гуми;
  4. спеціальні «хрестики»;
  5. будівельна рулетка;
  6. лінійка;
  7. водяний рівень не менше 1 м завдовжки;
  8. ємність для розведення клею;
  9. куточок;
  10. ріжучий інструмент (скло — або плиткоріз).

  Крім інструментів потрібно заздалегідь підготувати саму плитку, клей і затірку для обробки швів.

  Кахель на підлогу на кухню укладають у такій послідовності:

  • поверхню підлоги добре вирівнюється. Якщо нерівностей багато, можливо, доведеться зробити бетонну стяжку;

  Важливо: якщо підлога попередньо не вирівняти, покладена на нього керамічна плитка може потріскатися з-за великого навантаження на місця, де є порожнечі.

 • розмітка рівного підстави. Даний етап пропускати не варто, саме на цьому кроці майстер планує місце початку кладки, розраховує витрату матеріалу і формує майбутній малюнок. Завдання розмітки – створення підлогового покриття без численних обрізків матеріалу. Для цього використовуються кутник, лінійка, рулетка і рівень;
 • обрізання плитки. Коли вся поверхня підлоги розмічена, стає зрозумілим масштаб обрізання кахлю. Необхідно число плиток за допомогою спеціального ріжучого інструменту розрізають. На цьому етапі важливо все виконувати акуратно – зрізи не повинні мати тріщин і некрасивих сколів. Якщо на кахлі залишаться щербини, вони будуть чіплятися за взуття і створювати додаткові незручності під час прибирання;
 • розведення клею водою. Готовий клей – порошок з докладною інструкцією застосування. Для виготовлення клею потрібно брати чисту водопровідну воду, не гарячу і не дуже холодну. При змішуванні води і порошку необхідно постійно помішувати клей, не варто відразу висипати весь обсяг. Це призведе до формування грудочок, які буде погано розчинити в подальшому;
 • однорідний за консистенцією клей наноситься або на кераміку, або на підлогу. Зручніше – другий спосіб, при нанесенні використовується шпатель з зубчастим краєм. Процедура нанесення виглядає наступним чином: гладкою стороною шпателя склад розподіляється по основі, після чого зубчаста його сторона починає вирівнювання шару;
 • клейовий шар повинен бути рівним, мати однакову товщину по всій поверхні нанесення;
 • укладання кахлю проводиться з деяким натиском, виріб має вдавливаться в клейовий шар. Робиться це для знищення повітряних порожнеч, що знижують твердість готового покриття;
 • клей не повинен випирати вище, ніж на 1/3 висоти швів між плитками. Якщо його занадто багато, надлишки видаляють за допомогою гумового шпателя;
 • процедура укладання плитки в кухні повинна постійно контролюватися рівнем, щоб рельєф готової підлоги був ідеально рівним.
 • Як правильно вибрати кахель для кухні, kuhnyagid . kuhnyagid

  Для різання плитки користуйтеся спеціальним інструментом

  «Хрестики» для керамічної плитки необхідні для формування однакових по ширині швів. Так результат кладки буде більш естетичним. Вибирати пристосування з пластику потрібно, виходячи з розмірів кахлю: велика плитка вимагає більш широких торців «хрестиків». При виникненні сумнівів завжди можна проконсультуватися з менеджером магазину, він повинен розуміти суть питання.

  Вставляти «хрестики» потрібно строго вертикально, міжплиткові шви. Коли робота завершена, а клей почав висихати, пластмасові обмежувачі видаляють.

  Виконуючи всі операції в строгій послідовності і дотримуючись технологію, можна викласти кахель на підлогу в кухні самостійно.

  Як правильно вибрати кахель для кухні, kuhnyagid . kuhnyagid

  Поверхня покрита плиткою виглядає розкішно

  Після повного висихання клею можна переходити до обробки швів. Для цього купується спеціальна затірка – порошок, культивують водою в пропорціях згідно інструкції, що додається. Консистенція суміші повинна бути схожа із зовнішнім виглядом шпаклівки. Наноситься затирка гумовим видом шпателя, розміщується у швах між керамічними виробами. Акуратність в цьому процесі – не найголовніша вимога, всі надлишки складу з кахлю можна буде видалити через 15-20 хвилин після нанесення. Для видалення забруднень використовується жорстка губка.

  Дуже важливо повністю заповнити міжплиткові шви, якість робіт на цьому етапі безпосередньо впливає на ступінь водонепроникності підлогового покриття. Після видалення надлишків затирання губкою кахель протирають м’якою тканиною.

  Кілька корисних порад

  Укладаючи кахель на підлогу для кухні, необхідно дотримуватися загальних правил. Але існують ще корисні поради, передаються майстрами один одному. Їх небагато, але до даних рекомендацій потрібно обов’язково прислухатися:

  1. не можна при розведенні клею та затирання розводити порошки водою. Сухі суміші поступово всипають у ємність з водою, постійно перемішуючи вміст. При недотриманні цього правила може вийти перебір з рідиною, утворення грудок. В кінцевому підсумку склад стане непридатним і його доведеться викинути;
  2. розміри плитки визначають ширину швів. Це значення коливається в діапазоні 2-6 мм. Якщо шви зробити занадто вузькими, незручно буде заповнювати затіркою. Широкі шви після висихання затирочного складу можуть потріскатися, тим самим послабивши ступінь герметичності готової підлоги;
  3. перед різкою кахлю варто потренуватися на одній плитці, це дозволить виробити твердість рухів і зрозуміти поведінку матеріалу в процесі розкрою. Деякі керамічні вироби добре ріжуться, але можуть зустрітися і тверді, неслухняні. Якщо шов на кераміці виходить нерівним, з рваними краями, варто спробувати різний інструмент;
  4. клеїти кахельну підлогу можна при температурі навколишнього повітря 10-35°С вище нуля. Але результативніше буде укладання матеріалу при витримуванні мікроклімату в приміщенні на середніх рівнях. Це збільшить ступінь зчеплення металу з підставою, прискорить висихання клею і зробить умови роботи більш комфортними;
  5. при нанесенні клею на саму плитку або на підлогу можна спеціально формувати борозенки, це збільшить силу склеювання поверхонь.

  Як правильно вибрати кахель для кухні, kuhnyagid . kuhnyagid

  Плитку можна наносити на будь-яку поверхню

  Керамічна плитка, покладена на стіни або підлогу кухонного приміщення, прослужить довше, якщо при догляді за нею не використовувати порошків з абразивними інгредієнтами, а також берегти підлогове покриття від сильних механічних пошкоджень. При появі відколів і тріщин на невеликій ділянці можна провести часткову заміну кахлю, але це суттєво знизить загальну міцність обробки. Крім усього іншого, складно підібрати абсолютно такий же відтінок.

  до Речі, при купівлі кахлю в декількох упаковках прямо в магазині необхідно розкривати їх і порівнювати вироби один з одним!

  Короткий опис статті: кухонні печі з кахелю

  Джерело: Як правильно вибрати кахель для кухні — kuhnyagid » kuhnyagid

  Також ви можете прочитати