• Різне

  Як правильно вибрати димар для каміна, Файнлайн

  20.02.2017

  Неможливо уявити без димоходу каміна. Ці два пристрої взаємопов’язані своєї ж функцією і повинні відповідати один одному. Саме тому вибір димоходу — це зовсім не просте завдання, як може здатися спочатку. Каміни, опалювальні печі, котли зараз постійно удосконалюються — і класичні варіанти димоходів просто не встигають за технічними параметрами нових опалювальних систем. Підвищується температура вогню і виводяться газів, змінюється склад продуктів горіння з-за появи нових видів палива, змінюється режим роботи печей та камінів з-за зовсім іншого ритму життя людей. Все це накладає певний відбиток на вигляд сучасних димоходів.

  Класичні цегляні димоходи з кожухом із сталевої труби вже не настільки надійні, як раніше. Те, що вважалося ще в двадцятому столітті хорошим продуманим рішенням, у двадцять першому столітті витримує всього лише кілька років. Перевірені рішення не можуть витримати змін у складі палива для камінів, а також підвищення температур горіння. Найбільша проблема для нержавіючих димоходів і для цегельних — це конденсат. Крихітні крапельки води збираються на поверхні димоходу, коли температури усередині нього проходить точку роси. А так як сучасні печі і каміни не працюють цілу добу — нинішні функції таких пристроїв більш інтер’єрні, ніж утилітарні — то перехід від нагрівання до охолодження може виникати в димоході по два-три рази за добу. Особливо це сильно проявляється в осінні і зимові місяці. Раніше каміни і печі топили практично весь час — навіть якщо і не на повну потужність, то хоча б просто підтримували в них полум’я. Каміни в минулому в першу чергу обігрівали будинок, а вже потім служили для естетичного задоволення. Але тепер все навпаки. Існують більш ефективні джерела обігріву будинку, більш надійні технології, які позбавлені ризику випадкового загоряння стін будинку або попадання чадного газу в житлові кімнати. Таким чином, як ми вже згадували, з-за несталого режиму роботи конденсат збирається на стінках димоходів — в крапельках води осідають продукти горіння. А потім при наступному нагріванні оксиди сірки та вуглецю взаємодіють з водою — і виходять сірчана або сірчиста кислота. Такі активні речовини сталь поступово проїдають, якщо вона не захищена спеціальними легуючими добавками. Що вже тут говорити про цегляних стінках димоходу. Сталевий кожух довго не витримує, потім порушується цілісність і цегляних стінок. Все це призводить до того, що порушується герметичність димоходу, його пожежобезпечність, погіршується тяга. В результаті в будинок можуть потрапляти продукти горіння і чадний газ, може статися загоряння дерев’яних стін або шпалер поруч з димарем, та й сам камін або піч з поганою тягою вже не зможуть ефективно працювати.

  Все це варто пам’ятати при виборі димоходу. Завжди можна знайти на ринку дешеві варіанти або ж послухати сусіда, який «майстер-на-всі-руки» і сам все зробить, як його навчив прадід. Встановити на сучасний котел або камін класичний димар — це гарантовані проблеми через п’ять-сім років. Краще придивитися до нових рішень. Найкращими варіантами можуть бути димоходи з нержавіючої спеціальної сталі і керамічні димарі. І перший, і другий варіант однаково добре справляються з проблемою перепаду температур і з виникненням кислотного конденсату. Кераміка і спеціальні сплави нержавіючої сталі використовуються в хімічній промисловості — ці матеріали вже зарекомендували себе, як надійний захист в агресивних середовищах. І тому такі типи димоходів найбільше популярні зараз на ринку. У кожного з них є свої особливі переваги. Так, наприклад, керамічні димоходи більш охайні і гармонійні — їх легко стилізувати під старовину. Керамічні димарі встановлюються модульно — і тому їх легко чистити, профілактично оглядати і замінювати, якщо вони вийшли з ладу з будь-якої причини. Неважко здогадатися, що класичні цегляні димоходи, як побудовані, так і будуть служити до самого руйнування, так як ніякої профілактичний ремонт для них не передбачено, хіба що капітальний з руйнуванням старого димоходу і зведенням нового. Але керамічної димоходу є істотний недолік — все ж кераміка не найнадійніший матеріал у плані фортеці. І тому якщо необхідно встановити високий димар, який височів над дахом на пару метрів, то краще всього звернути увагу на димарі з нержавіючої сталі спеціальних марок.

  Таке конструктивне рішення, нехай і виглядає надто суворо і утилітарно, але зате і в надійності не знає рівних. Тим більше, що нержавіючий димохід дозволяє створювати складні шляхи відведення продуктів горіння — можна встановлювати трійники, горизонтальні ділянки труби, що дозволить по воздуховодам обігрівати більшу частину будинку. Крім того, правильна ізоляція нержавіючих труб практично виключить можливість загоряння, а надійні методи кріплення окремих модулів гарантують стовідсоткову герметичність труби.

  Як правильно вибрати димар для каміна, Файнлайн

  Окремо варто згадати такий момент, як процес установки і монтажу. Багато хто впевнені, що зможуть і самі встановити димар. І що зовсім немає потреби звертатися до фахівців в компанії, які займаються димоходом. У народі завжди безліч умільців, які впевнені, що здатні впоратися з усім самі. Можливо, що в деяких справах їхня впевненість виправдана, але в справі встановлення димоходу все ж краще звернутися до професіоналів. Стихія вогню — дуже мінлива і примхлива, вона не прощає помилок. Звичайно ж, якщо звернутися до фахівців, то вартість установки буде досить високою. Але при цьому димохід буде змонтований за всіма правилами, з урахуванням технологічних нюансів, особливостей будинку, максимально можливої температури каміна або печі. Всі ці параметри здатний проаналізувати і систематизувати тільки професіонал з великим досвідом встановлення димарів. І лише такий спеціаліст зможе грамотно спроектувати димар, який буде відрізняти від «саморобок» хорошою тягою, високою пожарозащищенностью, легкістю в чищенні і профілактики, експлуатаційною надійністю і красивим зовнішнім виглядом.

  У виборі і установці димоходу саме головне не економити на дрібницях — і тоді Ваш камін послужить Вам вірою і правдою.

  Короткий опис статті: димар для каміна

  Джерело: Як правильно вибрати димар для каміна — Файнлайн

  Також ви можете прочитати