• Різне

  Як почистити котел і пічку від сажі своїми руками?

  20.02.2017

  Як почистити від сажі котел, піч і димар

  Зміст:

  Чищення опалювального обладнання будинку від сажі необхідна для продовження строку його служби та у відповідності з вимогами пожежної безпеки. Справа в тому, що частинки сажі можуть займатися від випадкових іскор, приводячи до пожежі, а їх скупчення заважає диму повноцінно виходити.

  Як почистити котел і пічку від сажі своїми руками?

  Чистка котла

  При забрудненні димоходу, як правило, спрацьовують автоматичні системи контролю, які сповіщали мешканців про проблеми з відведенням диму і необхідності почистити систему. Всередині котла такого не передбачено, і стежити за його забрудненістю необхідно самостійно, щоб не відбулося отруєння продуктами горіння, а пристрій продовжувало функціонувати нормально.

  Перед очищенням котла необхідно відключити подачу газу і харчування, дочекатися, поки котел повністю охолоне, а потім його акуратно розібрати. Очищення можна проводити двома способами – хімічним і механічним.

  Як почистити котел і пічку від сажі своїми руками?

  Хімічна очистка

  Перший варіант менш курний, більш швидкий. Застосовуються сульфамінова і адипиновая кислоти, а також спеціальні гелі. Але хімічні речовини роз’їдають не тільки саму сажу, але і метал котла. Зменшити це шкідливий вплив можна розбавленням засобів для чищення, але зробити їх повністю безпечними для металу не вийде. Так рекомендують очищати лише невеликі забруднення, які не вимагають тривалого впливу на метал.

  Якщо все ж хімічний спосіб вирішено використовувати для великих скупчень сажі, то на їх поверхні щіткою або скребком залишають акуратні борозни, які допоможуть розчинників краще проникнути у сажу. Кислоти розводять у воді і під тиском закачують в ємність котла, потім вони вимиваються великою кількістю води.

  Як почистити котел і пічку від сажі своїми руками?

  Механічна очистка

  Такий спосіб чищення передбачає фізичне відділення сажі від поверхні. Він також недосконалий – це тривалий процес, а при необережному поводженні теж шкідливий для котла. Намагаючись видалити сажу, його стінки можна сильно подряпати, що призведе до прискорення корозії металу. Щоб не допустити цього, для чищення вибирають предмети, що не мають гострих кутів. Інструменти для механічної очистки котла часто йдуть з ним в комплекті – це скребки, дротяні щітки, йоржики.

  Очищають котел або просто щітками, або використовують з ними різні абразивні речовини. Для тонкого шару сажі в 1-2 мм підійде і звичайна сода.

  Крім сажі при очищенні будуть видалені осіли з води солі – накип. Від цієї накипу необхідно періодично чистити і теплообмінник котла, механічно і хімічно. При механічної чистки його регулярно промивають проточною водою, а при хімічній – кислоти попередньо змішують з водою і нагрівають. Гелеві хімікати не потребують розведенні, а додаються в остиглий теплообмінник відразу. Вони трохи менш ефективні, але в той же час менш агресивні по відношенню до металу.

  Істотно зменшити кількість сажі допоможе наповнення котла водою, її кип’ятіння і наступний злив. У багатьох котлах передбачена повітряна очищення — є отвори для подачі повітря під тиском.

  Підказка

  При очищенні котла і пічки будь-якими хімічними препаратами роботи слід вести в захисних рукавичках і бажано в закритому одязі, тому що всі ці засоби у більшій чи меншій мірі агресивні і небезпечні для шкіри.

  Як почистити котел і пічку від сажі своїми руками?

  Видалення сажі з печі

  На те, що піч і димар пора чистити, вказують в першу чергу колір полум’я і диму. Оптимальний колір полум’я печі – світло-оранжевий. Якщо починають переважати значно більш темні відтінки, це говорить про недолік тяги в системі. Про те ж самому сигналізує чорний колір диму з труби.

  У печі сажа накопичується набагато повільніше, ніж в димоході, тому в чищенні вона потребує рідше. Щоб повторно не довелося прибирати сміття з печі, її чистять вже після прибирання димоходу. Роблять це зазвичай вручну жорсткими щітками, а для збору розлетівшейся по приміщенню сажі використовують пилосос.

  Пилосос можна застосовувати як спеціальний будівельний, так і залишити для цих цілей який-небудь старий радянський прилад. Після використання його важливо добре почистити. Мити фільтр не має сенсу – сажа тільки розмажеться. Зазвичай її видаляють сухим піском – всмоктують його, фільтр з піском і сажею струшують, при необхідності процедуру повторюють кілька разів.

  Як почистити котел і пічку від сажі своїми руками?

  Очищення димоходу

  Механічна чистка проводиться при значних засорениях каналу сажею або попаданні туди сторонніх предметів. Природно, піч відключають, прибирають з неї дрова, закривають всі заслінки, щоб сажа не розліталася по приміщенню. Круглий димар прочищають йоржем трохи більшого, ніж сам димар, діаметра. Квадратні і прямокутні димоходи чистяться щітками. Якщо при очищенні виник непрохідний засмічення, його намагаються витягти або проштовхнути вниз шостому. Якщо ж це не виходить, то в хід йде пристосування у вигляді підвішеного на мотузку йоржа з важким металевим кулею на кінці.

  Димар можна також почистити від сажі додаванням в паливо спеціальних речовин, які при горінні сприяють розкладанню і вигорання сажі – вона частково згорає, а частково обсипається в топку, звідки її легко прибрати. Ці препарати випускаються у формі рідини, порошку і твердих брикетів. Щоб димар не забивався, їх рекомендується використовувати регулярно, суворо дотримуючись вказівок в інструкції по застосуванню, щоб не допустити пожеж і отруєння продуктами горіння.

  Підказка

  В якості профілактики часто застосовується один простий народний спосіб. Близько відра-двох в залежності від об’єму печі картопляних очистків спалюється без використання додаткового палива. Виділяється в процесі крохмаль допомагає спалити сажу.

  Як видно, в очищенні котла і печі від накопиченої сажі немає нічого складного. При дотриманні техніки безпеки та акуратності ця робота під силу будь-якій людині, який проживає у будинку, і немає необхідності кожен раз викликати фахівця. Але не менш, ніж грамотна очищення печі і котла, важливо використання якісного палива. І вже тим більше ні в якому разі не можна використовувати як пластикові предмети, залишки їжі. Важливо пам’ятати, що правильна експлуатація печі допоможе мінімізувати утворюється сажу і зменшити частоту необхідної очищення системи опалення будинку.

  У Вашому організмі живуть паразити?

  Симптомами появи паразитів в організмі можуть бути:

  • зниження імунного захисту організму
  • сонливість
  • часта втома
  • депресії
  • головні болі,а так само різні болі і спазми у внутрішніх органах

  Якщо ви відчуваєте часті нездужання, вам просто необхідно провести чистку організму. Як це зробити читати тут

  Короткий опис статті: котел плиту своїми руками Живуть у приватному будинку люди часто цікавляться, як почистити котел і пічку від сажі. Ці роботи робляться хімічними препаратами і вручну – щітками і шкребками.

  Джерело: Як почистити котел і пічку від сажі своїми руками?

  Також ви можете прочитати