• Різне

  Як побудувати вуличну піч на дачі . Облаштування на topkvadrat.ru

  20.02.2017

  Як побудувати вуличну піч на дачі

  Якщо ви любите посмажити шашлик на дачі, а ще мрієте про пристойною коптильні, то пора задуматися про будівництво капітальної вуличної печі. Це займе всього кілька днів, зате в нагороду ви отримаєте прекрасне місце для сімейного відпочинку.

  Мангали і барбекю є майже на кожній дачі, але чому б не замислитися про будівництво стаціонарної вуличної печі, навколо якої в подальшому можна облаштувати прекрасне місце для спільного відпочинку. Піч можна використовувати і по прямому призначенню, і в якості мангалу, і в якості сушки для фруктів.

  Вибираємо місце для вуличної печі

  Якщо на ділянці вже є альтанка, то логічно, що піч буде розташована поруч. Часто піч і місце для прийому їжі утворюють єдиний комплекс під навісом або перголой.

  Не варто розташовувати піч у низькій точці ділянки, якщо він підтоплюється. До того ж, потрібно врахувати напрямку пануючих вітрів. Дим не повинен йти у вікна сусідів або в ваш дачний будиночок. Вдале місце — з підвітряного боку, далеко від сусідів.

  Не будуйте піч під кронами дерев. Це не тільки може зіпсувати рослини, але і стати причиною пожежі.

  Проектуємо майбутню піч

  Головне на етапі проектування — визначитися з функціями майбутньої печі, її конструктивними особливостями і розмірами.

  В Інтернеті багато готових креслень садових печей. Майстри щедро діляться з дилетантами схемами з порядовкой і розрахунками матеріалів. Навіть якщо ви не знайдете потрібного саме вам проекту, то зможете намалювати свій, маючи на увазі поради фахівців.

  Ось, наприклад, яку красу пропонує зробити сайт «Знай і вмій».

  Як побудувати вуличну піч на дачі . Облаштування на topkvadrat.ru

  Докладна порядовка цього проекту — на сайті «Знай і вмій» .

  Етапи будівництва вуличної печі

  Ось загальні рекомендації по будівництву вуличного печі. У кожному конкретному проекті є свої нюанси.

  Фундамент для вуличної печі потрібен. Його глибина буде залежати від грунту — якщо грунт пучиністий, то котлован обов’язково повинен бути виритий на глибину нижче глибини промерзання. Досвідчені пічники радять класти цеглу, пов’язуючи його глиняним розчином. Мовляв, при нагріванні в них однакові коефіцієнти розширення. Якщо знайдете відповідну глину, то можна спробувати працювати з нею.

  Інший варіант — купити готову цементну суміш, призначену для кладки печей. Такий розчин можна укладати тонким швом.

  Цеглу слід викладати в суворій відповідності з порядовкой. Імпровізація тут можлива тільки під керівництвом досвідченого пічника. Не забуваємо кожен ряд перевіряти рівнем і схилом.

  Піддувало встановлюємо, обмотавши контур азбестовим шнуром. Для того, щоб надійно закріпити дверцята, випускаємо сталевий дріт, її можна буде пов’язати з чавуном.

  Проріз може бути прямокутним або арочним. Для прямокутного знадобиться металевий куточок, який можна «сховати» в кладці. Для арочного — дерев’яне лекало.

  Піддувало накривається колосниками, які лягають в вирізані в цеглі поглиблення. Важливо, щоб колосники не лежали вище ряду і мали зазор від кладки, адже при нагріванні вони дуже розширюються.

  Простір топки викладаємо вогнетривким шамотною цеглою. Висота топки — сім рядів цегли плюс арка або дев’ять рядів, якщо отвір прямокутний. В ширину топкова камера повинна бути 70 см, а в глибину — 60 см. Над прорізом потрібно зробити ще 2-3 ряди і приступати до труби.

  Трубу слід викладати так, щоб кожен наступний ряд був ж. Якщо дивитися з фасаду печі, то повинно бути видно, що бічні сторони кожного ряду на чверть довжини цегли менше попереднього. На передній і задній стінці відступати слід на половину ширини цегли.

  Короткий опис статті: фасад каміна Якщо ви любите посмажити шашлик на дачі, а ще мрієте про пристойною коптильні, то пора задуматися про будівництво капітальної вуличної печі. Це займе всього кілька днів, зате в нагороду ви отримаєте прекрасне місце для сімейного відпочинку. Облаштування, піч, вулична піч, барбекю, мангал, шашлик, садова піч

  Джерело: Як побудувати вуличну піч на дачі | Облаштування на topkvadrat.uk

  Також ви можете прочитати