• Різне

  Як побудувати камін?

  20.02.2017

  Як побудувати камін?

  Як побудувати камін?
  Ті, хто вибирають для свого будинку кутовий камін, ніколи не помиляються в грамотному плануванні свого домашнього простору. Зробити кутовий камін самостійно можна, і подвійно приємно, що таким способом вдасться ефективно перетворити своє домашнє простір. І краще, якщо кутовий камін буде дров’яним, так як тільки така модель здатна не тільки прикрасити будинок і сформувати правильну геометрію приміщення, але і допомогти в опаленні будинку. А жителі міських квартир зрадіють, якщо їх квартиру доповнити стильною кутовий конструкцією каміна електричного типу. Побудувати кутовий камін для будинку не так вже й складно, тим більше, що саме ви є головним проектувальником власного каміна, тому конструкція буде становити частину грамотно продуманого образу. Кутовий камін в приватному або заміському будинку або на дачі найчастіше розміщують на зовнішніх або внутрішніх стінових стиках. Але частіше, звичайно, — на внутрішніх. Якщо над внутрішньою стіною розташовується дах, то димова труба, відповідно, повинна підніматися над покрівельним коником. Але найчастіше, каміни, які споруджуються своїми силами, виготовляються зі звичайного жароміцного цегли. Але даний будівельний матеріал краще брати такого типу, який буде виготовлений з дотриманням всіх умов, а отже, це може бути червона цегла або шамотна. Бажано, щоб камін проектувався відразу на стадії будівництва будинку — так можна в точності дотримати не лише всі норми безпеки, але і спорудити таку конструкцію, яку хочеться. В іншому ж випадку, споруджуючи навіть самий маленький кутовий камін у вже відбудованому будинку, задоволення від його створення може перетворитися на справжню проблему.Як побудувати камін?
  Камін вдасться побудувати в будь-якому випадків, от тільки самі роботи глобально ускладняться: можливо, доведеться демонтувати стелю, робити зміни в покрівлі, а також проводити демонтаж підлогового покриття, причому прикро, якщо воно було покладено недавно. У будь-якому випадку, роботи сильно ускладниться, а сам процес затягнеться на довший термін.

  Обов’язково перед будівництвом кутовий моделі каміна знадобляться креслення до нього. Креслення важливі ще й тому, що за ним буде вестися облік кількості будівельного матеріалу, який потрібно для зведення каміна. Щоб скласти правильний креслення, причому істотно заощадити власні сили і час на його створення, можна запросити фахівця, який зробить правильний розрахунок, і за фаховою схемою можна вже буде виробляти будівництво каміна кутового типу. Фахівець зможе врахувати всі ваші побажання і вимоги, і спорудити таку модель, яка ще довго буде радувати. Професійна камінна схема називається «порядовка», і проводиться за послідовною схемою, закладка цегли з її допомогою буде здійснюватися легше.

  Особливості в розташуванні кутового каміна

  Як побудувати камін?
  Розміщуючи камін в кутку приміщення, можна отримати дуже багато привабливих якостей: по-перше, виходить естетичне простір, який можна використовувати за своїм розсудом. Найвища ступінь гармонії буде досягнута тільки в тому випадку, якщо топка каміна буде орієнтована точно по осі того самого кута, який стане формувати стіни приміщення. Перед такою моделлю каміна з’явиться можливість встановити крісла півколом. Така камінна зону буде дарувати свій комфорт і чарівність ще довго.

  Повторимося, камін кутового плану можна встановлювати як у зовнішньої стіни, так і у внутрішній. Найголовніше тут – це стежити за тим, щоб висота каміна і його ширина відповідали габаритам приміщення. Потрібно обов’язково враховувати такий момент, що, використовуючи дров’яної камін, його труба, задня стінка і топка стануть дуже сильно нагріватися. Тому зовсім небажаний буде контакт цих предметів з дерев’яними складовими будь-якого будинку – це небезпечно. Якщо ж все-таки не вдалося уникнути таких моментів, і самі «гарячі» частини каміна поєднуються з дерев’яними спорудами будинку, то потрібно вжити заходів щодо захисту цих частин будинку.

  Проектуємо кутовий камін

  Як побудувати камін?
  Найчастіше кутові каміни обирають ті, хто має відносно невеликі домашні приміщення і обмежене місце для установки каміна. Розміри каміна визначаються за рахунок розмірів самого приміщення, в якому він стане встановлюватися. Каміни невеликого типу повинні мати таке співвідношення висоти до ширини: 2:3. Дуже важливо дотримуватися і співвідношення глибини топливника до висоти самого порталу – від 1:2 до 2:3. Якщо глибина буде значно менше, то це може призвести до задимлення приміщення, велика ж глибина призведе до зниження тепловіддачі. Є і параметри, яких краще дотримуватися: це стосується розмірів димового каналу по відношенню до площі отвору до топці. Димовий канал повинен бути в 8-15 разів менше, ніж отвір топки. Таке правило відноситься до всіх видів труб каміна: круглим, і до квадратних.

  Задню стінку каміна роблять похилій, починаючи з однієї третьої висоти. Над топкою обов’язково повинен розташовуватися димозбірник, а між ними повинне залишитися місце для так званого перевалу. Призначенням такого перевалу є запобігання випадкового виносу іскор в приміщення і попадання в нього диму. В цілому, головні габарити і розміри всієї конструкції визначаються тільки площею перетину топки. Що ж стосується комплекту креслень, які необхідні для будівництва каміна кутового типу з цегли, то тут обов’язково потрібно, щоб були присутні розріз, фасад, а також порядовки. Тільки після того, як креслення будуть повністю розроблені, а також професійно перевірені, можна приступати до самостійного складання каміна.

  Правильний підбір матеріалу для будівництва каміна – це важливо

  Найчастіше, так уже повелося, облицювання каміна своїми руками стане виконуватися відразу ж при процесі самого будівництва топки та інших важливих складових каміна. Тобто для цілей такого типу буде застосовуватися цегла, раз вже будуємо цегляний камін. Але камінну облицювання потім можна буде прикрасити додатково, використовуючи, наприклад, для облицювання-натуральний або декоративний камінь. Якщо ж конструкція кутового каміна є майстерною імітацією живого каміна, то тут можна використовувати будь-які матеріали, включаючи навіть самоклеющуюся плівку і клей.

  Крім того, газовий камін, виконаний своїми руками, також може бути виконаний з цегляною облицюванням. Найголовнішою умовою тут є те, щоб облицювальний матеріал був дуже міцним і надійним. А також дуже важливо зробити правильний розрахунок цегли. Але для того, щоб врахувати всі похибки і кожен з нюансів складного будівництва, потрібно строго вважати за рядовке. Причому кожен окремий шматочок варто обов’язково перетворювати в цілий цегла. Обов’язково варто купувати міцний цегла повнотіла. При покупці цегли потрібно стежити за такими показниками як його жароміцність.

  Не варто купувати цегла, який представляє собою недожег або перепалив. Недопал – це зайве рудий цегла, який кришиться, а перепалив – це цегла малинового кольору, який дзвенить.

  Для кладки топки краще всього використовувати цеглу жароміцного характеру, і ніякий інший. Часто для кладки топки беруть шамотна цегла, який вже був у вжитку. Зрозуміло, це робиться з-за економії. Так робити можна, але тільки варто подбати про зовнішньому вигляді такої конструкції.

  Як побудувати камін?
  Цегла потрібно обробити: звільнити від розчину, а також простежити за тим, щоб він мав однакові розміри. Але пильну увагу серед будівельних матеріалів відводиться не тільки цеглі: крупність кожного зерна піску також повинна бути однаковою, збігаючись за габаритами. Так, вона повинна коливатися в межах 0,2-1,5 міліметра. Сторонні включення до складу піску виключаються, не повинно бути пилу та сміття. А звільнити пісок від таких включень можна тільки з допомогою настоювання його у воді. Це наполягання повинно відбуватися до тих пір, поки вода і пісок не посвітлішають – це кращий вихід з положення.

  Варто уважно стежити і за глиною як будівельним матеріалом. Її краще всього використовувати в сухому вигляді або у вигляді грудок. Кращою глиною є кембрійських синя, але зможе підійти і місцева глина. З глиною працювати нелегко, і краще, якщо б був досвід у цій справі раніше, перш ніж використовувати її для спорудження каміна або печі. Цемент для кладки печі потрібно використовувати в певній марці – вона повинна складати не нижче 300. До фракції щебеню також наводяться вимоги: вона повинна перебувати в діапазоні від 2 до 6 сантиметрів. Це стосується будівельних матеріалів для кладки самої печі. Справа йде простіше з вибором для облицювання каміна. тут кожен може вибрати на свій смак, причому з’єднувати і гармоніювати між собою матеріал як завгодно. Кутовий ж камін дуже непогано буде виглядати, якщо його облицювання зробити в стилі кантрі: камені грубої обробки і природних відтінків. Якщо ж хочеться обладнати цегляний камін в стилі хай-тек, то доведеться подумати щодо спорудження облицювання, доопрацювавши її, підводячи до бажаних параметрів стилю хай-тек.

  Короткий опис статті: каміни з цегли кутові

  Джерело: Як побудувати камін?

  Також ви можете прочитати