• Різне

  Як побудувати фальш-камін з гіпсокартону своїми руками?

  20.02.2017

  Як побудувати фальш-камін з гіпсокартону своїми руками?

  Як побудувати фальш-камін з гіпсокартону своїми руками?

  Камін у міській квартирі потрібен не для того, щоб пустити пил в очі. Камін у міській квартирі потрібен для сімейного тепла, затишку та душевного спокою. Але як бути з димоходом? І дозволу на установку каміна в багатоповерхівці вже точно не досягти. Вихід є. Побудувати фальш-камін з гіпсокартону своїми руками може кожен, володіє елементарними прийомами будівельних робіт.

  Інструменти для робіт

  Якщо ви вирішили взятися за будівництво каміна, обзаведіться ручною дисковою пилкою. Вона розміром з машинку для стрижки волосся і обладнана системою видалення пилу, що діє спільно з побутовим пилососом. Різати нею гіпсокартон куди зручніше, і робота виходить куди більш акуратною, ніж електролобзиком, не кажучи вже про ручної ножівки. Простежте тільки при покупці, щоб глибина різу була не менше 16 мм, а краще – більше 24. Потужність, бренд та інше особливого значення не мають; гіпсокартон – матеріал податливий.

  Потім, обзаведіться абразивною сіткою і кількома брусками для неї різної конфігурації. Що це таке? Абразивною сіткою працюють як наждачним папером, але при обробці сипучих і крихких матеріалів вона не забивається пилом. А на спеціальний брусок накладають сітку для точної обробки. Простий брусок у вигляді паралелепіпеда дозволяє обробляти площині; криволінійні (фасонні) бруски – поверхні складної форми.

  Маючи в своєму розпорядженні вищевказані інструменти, можна побудувати камін, для стороннього погляду відрізнити від справжнього. При дотриманні деяких додаткових умов, але про це – трохи пізніше.

  Обладнання для декорацій

  А як же бути з полум’ям? Без нього камін не камін. Благотворний вплив споглядання танцюють мов вогню закладено в нас генетично з доісторичних часів. Вогонь в печері означав добробут і безпеку племені.

  Але в міській квартирі вогонь не розведеш. Сучасні пожежники первісної психології не розуміють. Робити незграбний муляж або купувати готовий з пластику? Ставити в топку свічки? Це все не те.

  Є в продажі такі штуки – електронні фоторамки. Це РК дисплей, пристосований для показу картинок. Керуюча електроніка такої рамки набагато простіше, ніж в комп’ютері або планшеті, тому і стоять рамки набагато дешевше комп’ютерних дисплеїв. Багато моделей електронних фоторамок дозволяють відображати рухомі зображення у вигляді анімованих файлів GIF і т. п.

  Як побудувати фальш-камін з гіпсокартону своїми руками?

  За допомогою електронної фоторамки зовнішній вигляд вашого квартирного «вогнища» можна буде міняти щодня, залежно від настрою. А шляхом нехитрих маніпуляцій камін взагалі може стати акваріумом.

  Ціна електронної фоторамки багато в чому визначається ємністю її пам’яті та набором сервісних функцій. Але нам-то, для каміна, вони і не потрібні! Нам потрібно показувати лише одну анімовану картинку: танцюючі язики полум’я.

  При цьому умови рамка з діагоналлю 17″ (40 см) китайського виробництва ніяк не ляже тягарем на сімейний бюджет, а 40 см по діагоналі – розмір топки цілком пристойного на вигляд каміна. Якщо більше – ще краще. І врахуйте – рамка з полум’ям буде в глибині художньо оформленої під камін ніші. Така імітація каміна може ввести в оману кого завгодно, а вам дасть повну ілюзію справжнього полум’я.

  Порада: замість електронної фоторамки, навколо якої вибудовують камін справжні «кулібіни», за бажанням можна купити готовий бюджетний камін, а вже його доповнити більш серйозним каркасом.

  І все-таки, для багатьох найбільш прийнятним варіантом оформлення камінній ніші стає розстановка в ньому свічок, так що не будемо списувати «живий» вогонь з рахунків.

  Будівництво каміна

  Отже, тепер ви знаєте, як зробити камін з гіпсокартону, і тільки з нього. Але перш ніж братися за будівництво, необхідно вирішити ще низку питань.

  Місце в квартирі

  Всі знають, що камін розташований у стіни. Але, на жаль, сучасна міська квартира – не хол у замку лорда Болингброка або герцога Мальборо. Не припав до місця шафа можна пересунути; камін, за який всі чіпляються, доведеться ламати і будувати заново.

  При бажанні, імітація каміна може стати хорошим доповненням кухні або їдальні.

  Озирніться навколо своєї вітальні. В одному кутку ви напевно побачите телевізор. Навіть якщо телевізор висить на стіні, кутовий камін з гіпсокартону виявиться відмінним постаментом для нього, а на стіні звільниться місце для картини, колекції метеликів або декоративних тарілок. Або просто для меблевої стінки, щодо якої у вашій родині давно йдуть запеклі словесні баталії.

  Просто, без лірики: в малогабаритній квартирі кутовий камін часто виявляється єдино прийнятним рішенням.

  Як побудувати фальш-камін з гіпсокартону своїми руками?

  Кутовий камін, доповнений фальш-димоходом з гіпсокартону

  Ескіз і креслення

  Камін в квартирі стане домінуючим елементом інтер’єру. Тому його дизайну слід приділити найпильнішу увагу. Не полінуйтеся зробити кілька ескізів, або доручіть це дизайнера. Порівняйте їх, обговоріть, виберіть кращий.

  За ескізами та розмірами за місцем потрібно зробити креслення; бажано в натуральну величину на аркуші ватману. Прикладіть креслення до місця майбутнього каміна, помістивши його на раму, огляньте з різних сторін. Підходить? Що ж, робимо макет.

  Як побудувати фальш-камін з гіпсокартону своїми руками?

  Порада: при розробці креслення каміна рекомендуємо звернутися до вже готових варіантів цих кам’яних камінів, а вже потім подумати про шляхи їх трансформування в гіпсокартонний фальш-камін.

  Макетування

  Зазвичай рекомендують за кресленням і розмірам відразу розраховувати витрату матеріалу і приступати до роботи. Але камін – об’єкт естетично дуже відповідальний і досить-таки трудомісткий. Тому краще півдня чи день витратити на його точний макет, щоб не ламати потім готову конструкцію.

  Макет легко зробити з пакувального картону і пінопласту на клеї ПВА чи просто на скотчі. Точних розмірів і тонкої обробки не потрібно; достатньо готовий макет нашвидку пофарбувати швидковисихаючої білою фарбою, або розфарбувати бажаним чином.

  На макеті ви відразу побачите всі огріхи конструкції і дизайну. Крім того, макет легкий, його можна пересувати уздовж стіни або переносити з кута в кут. Нарешті, на макеті ви зможете відпрацювати навички обробки криволінійних поверхонь і сміливо взятися за спорудження «справжнього» фальш-каміна. Витрати часу на спорудження макета з лишком окупляться швидкістю і якістю роботи.

  Споруда

  • Будуємо фальш-камін на каркасі з металевого П-образного профілю CD UD. Можна купити задешево непридатні залишки або використовувати відходи від своїх попередніх робіт. Якщо в коморі або сараї валяються залишки дерев’яних рейок або паркану, підуть і вони – конструкція навантаження не несе. Збирається каркас на саморізах. Спочатку до стіни кріпимо опорну раму, а на ній збираємо інший каркас.
  • Горизонтальність/вертикальність деталей каркаса перевіряємо будівельним рівнем, а прямокутність монтажних площ – шнуром або рулеткою. У діагоналі прямокутника, як відомо, рівні. Якщо діагоналі різні по довжині – у нас вийшов паралелограм.
  • Каркас обшивають листами гіпсокартону на саморізах. Якщо декоративна обробка піде прямо по гіпсокартону, боковини і поперечку обшиваємо в два шари. Якщо ж передбачається глибокий рельєф гіпсу чи алебастру, наклеюємо на остов монтажним клеєм або будівельним силіконом подушки з будь-якого матеріалу – від каменя до пінополіуретану. Подушки клеїмо в грубому відповідно з майбутнім рельєфом. Вони будуть тримати матеріал і заощадять його.

  Як побудувати фальш-камін з гіпсокартону своїми руками?

  • Потім, по описаній вище для порталу технології, з декількох листів гіпсокартону робимо підніжжя каміна. Обробляємо за формою начисто, приміряємо, робимо з нього позначки на боковинах, і… поки відкладаємо в сторону. Таким же способом робимо камінну полицю, і теж поки відкладаємо.
  • При глибокій обробці з гіпсу/алебастру покриваємо матеріалом боковини та обробляємо за формою. При обробці по гіпсокартону заокруглюємо кути; якщо необхідно – робимо канелюри абразивною сіткою на фасонному бруску з ковзаючим бічним упором про рейку-напрямну. При відсутності навичок такого роду роботи можна потренуватися на шматку гіпсокартону.
  • Тепер монтуємо підніжжя, на монтажному клеї або силіконі, і камінну полицю, на клеї/силікон і саморізах. Полку потрібно кріпити надійно, так як на неї доведеться деяка нарузка.
  • Наступний етап – ретельна шпаклівка усіх щілин і лунок з головками саморізів і вигладжування поверхонь абразивною сіткою на простому бруску. Шпаклюєм в два-три шари до отримання однорідної поверхні всього каміна. Після цього, якщо потрібно, на боковини та поперечку наклеюємо додаткові декоративні елементи: розетки, вензелі, монограми і т. п. Вони повинні бути з неразмокающего матеріалу – шпаклівка ПВА, застосовувана для остаточної обробки, на водній основі.
  • Далі фарбуємо топку всередині в чорний матовий колір і робимо з фанери, електрокартону або схожого на них за властивостями матеріалу рамку – обрамлення для фоторамки-імітатора полум’я. Видно повинен бути тільки екран. Обрамлення потрібно зробити знімним і пофарбувати в той самий колір, що й нутро топки..
  • Заключний етап – шпаклівка ПВА, як описано вище. Перед нею, якщо не передбачено – розмальовка каміна під камінь. Тепер залишилося тільки помістити в топку імітатор вогню, поставити на місце його обрамлення, і через деякий час ви самі почнете думати, що камін цей – справжній.

  Портал

  Портал, або облицювання – найважливіша декоративна деталь каміна. У продажу є безліч порталів для декоративних камінів – від поліуретанових до натуральних кам’яних. Є навіть портали з імітацією під цінні породи дерева. Який у цьому сенс, якщо тримати деревину біля вогню просто небезпечно, залишається тільки гадати. Хіба що продемонструвати всім і відразу, що камін цей не справжній.

  Можливо, ви підберете собі відповідний покупної портал. У такому випадку, всі розміри каміна повинні бути до нього підігнані, а стиль і дизайн порталу – узгоджені з обстановкою квартири. І врахуйте – покупної портал монтується на основу один раз; переробити такий камін, не витрачаючись на новий портал, уже неможливо.

  В такому разі, чи не краще зробити портал для каміна з гіпсокартону самостійно? З того ж гіпсокартону?

  • Технологія проста: склеюємо монтажним клеєм або будівельним силіконом кілька шматків до отримання потрібної товщини, ручною дисковою пилкою обрізаємо по контуру, потім абразивною сіткою на фасонному бруску вибираємо улоговини, виїмки, робимо закруглення і т.п. Умільці таким способом отримують навіть круглі колони, накладаючи один на одного десятка два-три гіпсокартонних буханців. Але це, звичайно, робота на любителя.
  • Після надання потрібної форми всі щілини порталу ретельно зашпаровуються шпаклівкою; слідом – вся зовнішня поверхня шпатлюется теж і вигладжується абразивною сіткою до отримання рівного білого шару. При необхідності «подмазываем» і знову вигладжуємо.
  • Останній штрих – просочення шпаклівкою (не плутайте із шпаклівкою) ПВА. Вона схожа на дуже рідкий клей ПВА і призначена для просочення пористих поверхонь. Просочивши в кілька шарів, з повним висиханням попереднього, отримаємо миються отблескивающую напівматову поверхню білого кольору. На що це схоже? Правильно, на каррарський мармур. Можна перед просоченням розписати гуашшю під мармур або якийсь ще камінь.

  Декоративні каміни з гіпсокартону, виготовлені описаним способом, виглядають абсолютно натурально. На ілюстрації ви можете бачити, як і що з чого виходить при такому способі спорудження каміна.

  Підказка. Якщо замовити, або зробити самостійно, ще й камінну решітку з металу, «ефект справжності» каміна багаторазово посилиться.

  Підсумок

  Побудувати фальш камін своїми руками не тільки можливо. Побудувати його можливо так, що він буде повністю імітувати справжній. За винятком необхідності закупівель палива і небезпеки пожежі.

  Відео: варіант будівництва гіпсокартонного каміна своїми руками

  Як побудувати фальш-камін з гіпсокартону своїми руками?

  Короткий опис статті: як побудувати камін креслення

  Джерело: Як побудувати фальш-камін з гіпсокартону своїми руками?

  Також ви можете прочитати