• Різне

  Як без помилок виконати фундамент під камін своїми руками

  26.09.2015

  Як зробити фундамент для каміна або печі

  Фундамент під камін в будинку

  Каміни і печі, виконані з цегли, — це величезні і важкі споруди, які виконані з різних дрібних деталей. Відповідно вони досить сильно навантажують підстави, на яких вони розташовуються. А це означає, що основною умовою до такого основи буде здатність утримувати всю масу конструкції і забезпечувати рівне положення печі або каміна. Так як в противному випадку на вашому улюбленому вогнищі з часом з’являться тріщини і безлади, які не тільки погіршать ККД опалювального пристрою, але і можуть привести до виникнення пожежних ситуацій. Тому мова в нашій статті піде про те, як правильно підготувати фундамент під камін своїми руками.

  Загальні відомості про камінному фундаменті

  Фундамент будь-якого каміна або печі по суті нічим не відрізняється від створення фундаменту для будь-якого іншого споруди. Тому було б дуже добре, якщо будівництво каміна з цегли планувалося одночасно зі зведенням будинку. Це позбавило б господарів від додаткових матеріальних витрат, пов’язаних з розкриттям підлог і перекриттів.

  Фундамент, на якому розташовуються стіни, несе дещо іншу навантаження, ніж камінний фундамент. Тому і усадка в процесі експлуатації у них різна, а, значить, робити єдиним фундамент строго(!) не рекомендується. А ось обов’язковою умовою є наявність засипаного піском зазору (мінімум 5 см) між фундаментами.

  Площина фундаменту для каміна повинні бути як мінімум на 5 см більше розмірів камінного столу. Глибина повинна бути не менше півметра. На практиці, зазвичай роблять навіть більше, це пояснюється якістю грунту.

  цегляний Фундамент під камін

  З-за тиску фундаменту, піщані грунти просідають, відбувається ущільнення, і фундамент дуже швидко просідає. Якість глинистих ґрунтів багато в чому залежить від вологості. Приміром, волога глина абсолютно не в змозі нести надається на неї навантаження. Тому не варто розміщувати фундамент на вологій глині.

  Також варто сказати кілька слів про зиму, враховуючи наш клімат. Грунт в зимовий час промерзає, а це призводить до його руху. Тому для наших широт дуже важливо розташувати фундамент на чверть метра нижче рівня промерзання грунту. В принципі, якщо будинок взимку добре опалюється і шансів промерзнути грунту жодних немає, то це правило не є обов’язковим.

  Матеріал для фундаменту

  Якщо у вас є в наявності колотий цегла, щебінь, гравій або бутовий камінь, то у вас вже є частина фундаменту. Як без помилок виконати фундамент під камін своїми руками
  Для зв’язки елементів фундаменту зазвичай використовується цементний розчин. Пропорції цементу і піску для приготування такого розчину встановлені на позначці 1:6.

  Створення фундаменту під камін

  Котлован роблять по розмітці, яка визначається заздалегідь. На дні котловану земля вирівнюється і ущільнюється. Шар за шаром укладається фундамент. Перший шар представлений каменем і щебенем. Шар добре утрамбовується і заливається розчином товщиною 20-25 см. Великі камені укладаються таким чином, щоб зазор між ними становив не більше 5 див. В ці проміжки засипають дрібний щебінь або камені.

  Як тільки котлован заповнений, приходить час, щоб зробити відповідну котловану опалубку. Потім продовжуємо викладати шари. Причому всі верстви вирівнюються за допомогою рівня.

  Бічні частини добре виконаного фундаменту повинні бути ідеально вертикальними, а поверхня — гладка і горизонтальна. В такому випадку фундамент піддається лише впливу маси опалювального пристрою, врівноважений силою тиску грунту.

  Сили, що впливають на правильно виконаний фундамент

  Якщо ж фундамент розташований криво, то на нього ще будуть діяти сили з інших сторін.

  Вплив сил на неправильно зроблений фундамент

  Фундамент під камін виводиться до такого рівня, щоб до підлоги залишалося ще 14-15 див. За допомогою цементного розчину поверхню ретельно вирівнюється. Як тільки розчин застигне, можна приступати до установки верхньої частини фундаменту, на яку буде складатися камін. Верхня частина викладається цеглою в 2 ряди цементним розчином. Між ними зазвичай викладають два листи руберойду.

  Ще запропоную вам, мабуть, відеоролик про те, як виконується фундамент під піч для лазні. Сенс той же, тому сподіваюся вам буде цікаво.

  Короткий опис статті: фундамент під камін Дуже важливо правильно зробити фундамент для каміна своїми руками. Від створення фундаменту під камін залежить те, як довго і ефективно він буде вам служити. як зробити фундамент для каміна печі

  Джерело: Як без помилок виконати фундамент під камін своїми руками

  Також ви можете прочитати