• Різне

  Встановлення твердопаливного котла своїми руками монтаж, підключення, обвязка .

  19.09.2015

  Монтаж твердопаливного котла своїми руками – правильне підключення і обв’язка

  Встановлення твердопаливного котла своїми руками монтаж, підключення, обвязка .
  От мені тут одразу три опонента у коментарях кажуть, що встановлення твердопаливного котла своїми руками не може бути зроблена. Що простий користувач допустить такі помилки, які вплинуть на безпеку роботи ТТ котла.

  Звісно, безпека в такому питанні – на першому місці. Але я вважаю, що встановлення твердопаливного котла своїми руками можлива, потрібно лише виконувати правила встановлення твердопаливного котла і вимоги, і не давати собі поблажок.

  Взагалі, монтаж твердопаливного котла. щоб впоратися з ним самостійно, варто розбити на три великих етапи:

  1. Пошук і оцінка інформації, теоретична підготовка.
  2. Власне монтаж твердопаливного котла плюс обв’язка.
  3. Підсумкова оцінка, наскільки дотримані вимоги до встановлення твердопаливних котлів.

  На кожному з цих етапів зупинимося докладніше, тому що дотримання всіх норм на кожному етапі, особливо на другому, дуже важливо.

  Пошук інформації

  Щоб знати, як правильно підключити твердопаливний котел. не потрібно мати вищу інженерну освіту або працювати в сервісній фірмі.

  Будь-який нормальний виробник котлового обладнання постачає свої вироби докладним керівництвом по установці. В цьому ж посібнику зазначені усі вимоги, які поширюються на монтаж твердопаливного котла опалення в житлових будинках і виробничих будівлях.

  Звичайно встановлення твердопаливного котла опалення у виробничому приміщенні – заняття тільки для професіоналів, тут сперечатися не буду.

  Але коли справа стосується невеликого житлового будинку, куди встановлюється теплогенератор невеликої потужності, то можна все зробити самому, будь то підготовка місця або обв’язку котла на твердому паливі, без залучення фахівців.

  Установка котлів на твердому паливі регламентується Будівельними Нормами і Правилами (Сніп) і Норм Пожежної Безпеки (НПБ). Допускається монтаж твердопаливного котла своїми руками при дотриманні регламенту цих двох документів.

  Де брати інформацію з усіх вироблених робіт і вимогам? Тільки не на інформаційних сайтах і не на форумах!

  Чому? Тому що справа стосується вашої особистої безпеки та безпеки членів вашої родини.

  Тому брати інформацію з текстів, я повторюся, текстів нормативних документів, вказаних вище.

  Ніякі чутки і домисли товаришів в інтернеті не замінять текст офіційного документа. Лише офіційний документ, СНиП або НПБ, здатний забезпечити вас стовідсотково надійною інформацією.

  Де шукати? На будь-якому сайті, публікує незмінений текст зазначених вище документів. Ще краще шукати на офіційних сайтах представництв найбільших виробників котельного обладнання. Вони готові нести відповідальність за ту інформацію, яку викладають на своєму сайті.

  І ось тоді, коли ви простудіювали тексти НПБ і СНиП, коли ви знаєте всі вимоги і правила, що можете виробляти монтаж твердопаливного котла своїми руками.

  Монтаж котла – етапи робіт

  З чого почати, як встановити твердопаливний котел. щоб дотримати всі норми і правила? Давайте дивитися разом.

  Попередня топка

  По-перше, після того, як ви привезли теплогенератор з сервісного центру або магазину, потрібно зробити контрольну протопку на вулиці. Котлової обладнання в кінці циклу виробництва покривають фарбою, маслом та іншими консервантами. При топці всі ці речовини видають такий запах і чад, що можна задихнутися. А тому перша топка — завжди на вулиці.

  Достатньо встановити один або два сегменти труби на димовий патрубок, щоб з’явилася невелика тяга. Її вистачить, щоб провести процедуру попередньої топки.

  Місце для установки котла

  Далі, у вас має бути готове місце, куди буде проводитися встановлення твердопаливного котла. Природно, що встановлення котлів на твердому паливі, забороняється у непристосовані для цього приміщення. Не можна поставити котел на кухні або в передпокої. І хоча така вимога є, наші співгромадяни примудряються його регулярно порушувати.

  Доводилося бачити ТТ котли, встановлені в коридорах, кухнях і навіть просто під дерев’яними сходами на другий поверх. Після такого стає трохи шкода, що установка котлів на твердому паливі не регламентується також жорстко, як установка газових котлів.

  Вимоги до місця установки ТТ котла такі ж, як і при установці каміна або печі. Ті ж норми по відстанях до огороджувальних конструкцій з горючих матеріалів і на їх захист.

  Всі вони вказані за посиланням – переходите і дивіться.

  Підключення до димоходу

  Підключення котла на твердому паливі до димоходу проводиться за тією ж схемою, що і звичайної дров’яної печі або каміна.

  З тією лише різницею, що якщо ви використовуєте в якості палива вугілля, то відступати від вимог виробника або замінювати будь-які деталі димоходу на менш жаростійкі не можна.

  Те ж саме стосується і деталей котла, особливо, колосників та захисту труб в трубчастих теплообмінниках.

  Підключення котла на твердому паливі до димоходу показано на схемі:

  Один момент. Якщо ви ставите котел тривалого горіння, то будьте готові до досить великої кількості конденсату в димоході. Для його видалення варто передбачити зливний кран в трійнику з висновком відразу в каналізацію.

  Зберігання запасу палива

  Це питання теж має свої особливості. Наприклад, встановлення твердопаливного котла на пелетах, вимагає місця для бункера, який може розташовуватися поруч з теплогенератором, так і поверх нього.

  Також буде потрібно місце для зберігання палива в будинку, якщо ви будете топити свій ТТ котел дровами чи брикетами. Кількість палива на 1-2 топки завжди має бути під рукою.

  А ось вугілля чи тирсу в будь-якому випадку будуть заноситися в котельню ззовні відразу перед топкою. І це потребує продуманого підходу до організації простору перед топковими дверцятами або люком котла.

  Схема монтажу твердопаливного котла опалення в котельній:

  Як бачите, схема монтажу твердопаливного котла опалення передбачає не тільки власне установку теплового агрегату, але і всіх його сервісних доповнень – паливних бункерів, вузла обв’язки, група безпеки котла і автоматичних засобів управління котлом.

  Обв’язку котла

  Що стосується цього питання, то обв’язку котла на твердому паливі проводиться елементарно і практично нічим не відрізняється від таких же робіт при установці інших теплогенераторів.

  проте Є деякі нюанси. Вони зазначені в статті «Обв’язку котла на твердому паливі – особливості ». Перейшовши за посиланням, ви зможете прочитати в статті на нашому сайті.

  Вартість установки котла

  Чому варто проводити монтаж твердопаливного котла своїми руками, де вигода? Вигода, як завжди, криється в грошах. Вартість монтажу котла опалення силами спеціалізованої фірми виллється в 20000-30000 рублів. І це чиста вартість монтажу твердопаливного котла плюс його обв’язки. До неї додати ще вартість монтажу димаря і додаткові роботи по захисту горючих конструкцій будинку, розташованих поруч з теплогенератором.

  Підсумкова вартість монтажу твердопаливного котла виливається в цифру в районі 50000-80000 рублів залежно від моделі встановлюється агрегату і від апетитів фірми.

  тобто, якщо ви робите монтаж котла на твердому паливі самостійно, то можете заощадити саме таку суму, яка не буде зайвою у вашому будівельному бюджеті.

  Ось ми власне і розібрали, як правильно встановити твердопаливний котел. Справа залишилася за малим – вибрати собі теплогенератор по душі і по гаманцю, не забувши при цьому прочитати відгуки за цих агрегатів.

  Поділіться посиланням із друзями у соцмережах

  Короткий опис статті: димар каміна Як правильно підключити твердопаливний котел, як зробити монтаж своїми руками, вартість монтажу та вимоги – дивіться на нашому сайті о котельному обладнанні та печах опалення. монтаж твердопаливний котел своїми руками вимоги установка правильно підключення опалення схема вартість паливо тверде обв’язка

  Джерело: Встановлення твердопаливного котла своїми руками – монтаж, підключення, обв’язка | KotlObzor.RU

  Також ви можете прочитати