• Різне

  Все про каміни

  21.09.2015

  Все про каміни
  Каміни і їх дизайн

  Все про каміни
  Каміни для котеджу бувають кутовими, вбудованими, пристінними і відкритими. Незалежно від типу каміна, він зазвичай виконується вже після того, як побудовані стіни, зроблені перекриття, дах (у крайньому разі хоча б чорнова покрівля). Покрівля послужить для захисту каміна від несприятливих атмосферних умов, особливо від вологи, яка може призвести до розмиття глини в кладці. Крім того, на час будівництва (аж до повної просушки) необхідно підтримувати позитивну температури (+4. 6 градусів тепла). Якщо глина все ж замерзає в швах цегляної кладки каміна, камін слід розібрати і почати кладку спочатку.

  Де ж правильніше розташувати камін в кімнаті? Ви можете вибрати практично будь-яку точку, крім одного місця — біля вікна. Потоки холодного повітря від вхідних дверей, прямуючи до вікна, ніби витягують повітря з каміна, разом з повітрям, захоплюючи в приміщення і дим. Тож, мабуть, краще місце для розташування каміна і інших нагрівальних приладів — біля зовнішньої стіни будинку. Але при даному способі розміщення виникає проблема з димовим каналом всередині стіни, так як стінки самого каналу будуть переохолоджуватися, що в кінцевому рахунку призведе до випадання конденсату і, як наслідок, потокам сажі. Для того, щоб все-таки була можливість розмістити камін біля зовнішньої стіни, необхідно вирішити проблему утеплення димоходу.

  Все про каміни
  Найважливішим елементом є димар для каміна. В першу чергу саме від нього залежить якісна робота каміна. Якщо немає можливості для пристрою каналу усередині стіни при будівництві, то димову трубу необхідно будувати одночасно з каміном. Для забезпечення гарної тяги в димоході рекомендується споруда труби висотою не менше 4-5 метрів. Довжина ж димоходу обчислюється від поду каміна (майданчик, де будуть горіти дрова).

  Мінімальний розмір січення димової труби становить 140×270 мм. Для розрахунку перерізу каналу димової труби користуються особливими правилами. Наприклад, оголовок цегляної труби виконують у вигляді напуску цегли (одного-двох) з цементною стяжкою при дотриманні кута в 30. 45 градусів. Верхня площадка труби обов’язково повинна бути захищена від впливу на неї атмосферних опадів. Зручно це зробити за допомогою цементної стяжки товщиною приблизно 1. 1.5 див. Трикутник, який утворюється при напуске цегли і цеглою останнього ряду, заповнюють розчином, утворюючи при цьому площина також з дотриманням розміру кута 30. 45 градусів. Площина, розташована всередині труби, яка була утворена при напускании цегли (в оголовку), заповнюється цеглою товщиною 3-6 см, і потім вже вкладається фінальний ряд труби. Також шляхом напуску цегли потовщується труба над покрівлею. Називає це потовщення «видрою». Служить він для установки «фартуха» з покрівельного заліза, яке перешкоджає попаданню атмосферних опадів всередину горищного приміщення.

  Для простоти обслуговування труби на покрівлі необхідно наявність трапа або аналога сходи-драбини, які могли б постійно бути на даху поблизу від труби, щоб завжди можна було підібратися до її оголовку.

  Труба від каміна не повинна мати колін і лежнів, повинна бути прямої форми, без будь-яких відводів у бік.

  Все про каміни
  Якщо труба на своєму шляху проходить згорає перекриття, то необхідно зробити розпушування з цегли. Допустимим є відхилення каналу труби в ту або іншу сторону під кутом не менше ніж 45 градусів (на ділянці не більше 55. 60 см). Розмір цегляної распушки повинен бути дорівнює 25 см, рахуючи від внутрішньої поверхні каналу. Спалимі ж елементи, що примикають до распушке, повинні бути ізольовані за допомогою вогнетривких матеріалів (кілька шарів повсті, зануреного в глиняний розчин, азбест, або інші матеріали).

  Велике значення має висота виступу труби над покрівлею. Важливо дотримуватися цієї вимоги, оскільки в протилежному випадку ні що не заважає вітру задувати в димохід, викликаючи таким чином димлення каміна.

  Часто доводиться виконувати дуже високі труби з-за крутого схилу даху. Це підвищує трудомісткість, і може призвести до погіршення архітектурного вигляду будинку. Рекомендується в цьому випадку зменшити висоту труби, але при цьому також обов’язково встановити дефлектора (парасолька) на оголовок. Бажано використовувати дефлектор, який був би відкритий з усіх боків. Відстань від верхньої площини труби до низу кромки парасольки має становити 15. 20 див.

  Кожен з камінів повинен мати свій власний, окремий димохід. Якщо все ж ви підключіть до одного димоходу більше однієї печі або каміна, то камін буде диміти.

  Все про каміни
  Димова труба виконується на тому ж самому розчині, що і топливник. Виконується труба з пічного червоної цегли. На розчині потрібно скласти трубу, висотою приблизно 2. 2,75 м. Потім труба лягає на складному розчині. Склад розчину буде описаний нижче.

  Опишемо докладніше конструктивні елементи і пристрій каміна. Як правило камін складається з трьох елементів: подіум висотою 25. 50 см, портал висотою 1,2. 1,5 м і більше, щиток (або кожух). Висота щитка залежить від задуму або смаку замовника, а також від висоти приміщення. Це все відноситься до типових камінів. Однак каміни можуть бути і самого несподіваного вигляду і конструкції. Подіум каміна може бути виконаний з будь-яких цеглин самого рядового типу на традиційному піщано-цементному розчині. У тілі подіуму, як правило, передбачаються ніші для дров, які повинні бути перекриті двома-трьома рядами цегли або ж одним рядом звичайного традиційного цегли та пічних вогнетривкою цеглою, який ставиться на ребро. Це як раз і буде підлогу, призначений для згоряння палива. Далі на подіумі влаштовується портал, саме в ньому буде відбуватися процес горіння. Слід зазначити, що розмір порталу дуже строго залежить від площі приміщення, в якому буде знаходитися камін. Топковим вікном називають отвір в порталі, через який завантажують в камін паливо. Топкове вікно також повинно бути точно розраховане щоб уникнути проблем при експлуатації каміна. Топкове вікно значно більше ніж передбачене, послужить причиною для протягів і буде в підсумку переохолоджувати приміщення через занадто великого повітряного обміну при згорянні палива. Крім цього, такий камін майже завжди серйозно димить.

  Все про каміни
  Звичайно, можна зробити камін з топковим вікном меншого розміру, наприклад, якщо на великий у вас не вистачає коштів, але не забувайте, що і тепловіддача такого каміна буде менше.

  Якщо ви хочете максимізувати відображення теплової енергії до приміщення, приділіть увагу топливнику порталу. Його бічні стінки можуть бути прямими, а можуть бути складені під кутом 50. 65°. Вид задньої стіни топливника також може бути різним. Задня стінка буває пряма або нахилена під кутом 20° у бік приміщення, утворюючи т. н. «димової зуб». Задня стінка виконана з нахилом, підвищує пожежну небезпеку, так як посилює нагрівання нижньої зони поду. Мабуть, в тому числі, і з цієї причини, сучасні каміни, в більшості своїй, виконують із задньою стінкою прямого виду.

  Існує така думка, що відсутність «димового зуба» обов’язково негативно позначається на каміні з тієї причини, що холодні потоки повітря опускаються з димоходу у топливник, що в підсумку призводить до дымлению. І все ж, це не зовсім так. І ось чому: по термодинамічним законам гарячі гази, виходячи, рухаються по центру димового каналу, холодний ж повітря йде вниз по периферійних областях димового каналу. З цього випливає, що холодне повітря не зустріне на своєму шляху перешкоди з тих сторін каналу, де відсутня «димової зуб». Якщо вітер вже потрапив всередину пічної труби. «димової зуб» вже навряд чи зможе запобігти попадання диму в приміщення.

  Якщо замовник планує наявність в каміні «димового зуба», то буде великим плюсом виготовлення його з металу, адже витесування похилої стіни з цегли на будмайданчику вельми і вельми скрутно, а отже будь-муляр, здатний адекватно оцінити трудомісткість цього процесу, за роботу такого типу потребуватиме чималу добавку до ціни.

  Глибина топливника визначається в залежності від розміру топкового вікна, а отже і від площі кімнати. Топливник прийнято виконувати з пічного цегли і глинопесчаного розчину. Вогнетривка цегла також може бути вкрай корисний у застосуванні. Цегла ж під можливо укласти на ребро або плазом.

  Для того щоб перекрити топковий вікно застосовують сталеві куточки № 50-63 і сталеву смугу з товщиною

  5 мм і шириною 50. 60 мм. Якщо ж топковий вікно >900 мм, то зазначений метал потрібно збільшити в залежності від розмірів полки. Для того щоб запобігти появи тріщин при нагрівання металу в заделках по кінцях, необхідно передбачати зазори: метал метал буде мати можливість для власного розширення.

  Камін, як ознака добробуту

  Все про каміни
  Незалежно від того, яка була поставлена кінцева мета — створити унікальний і неповторний, єдиний в своєму роді камінний зал для прекрасного палацу або невеликий скромний і елегантний камін для вашого улюбленого заміського будинку — звернення до фахівців каминостроения не тільки послужить економії часу і кошти, але і, в кінцевому рахунку, дозволить з усієї безлічі можливих варіантів здійснити оптимальний вибір, а потім і грамотно втілити його в життя в Вашому домі. Варто відзначити — навіть самий-самий простий камін варто зовсім немало, але, судіть самі ця «жертва» виправдовується існували і існуючим статус-кво: у всіх країнах і у всі часи вважалося, що наявність каміна в будинку — це один з показників високого достатку і статусу його власника.

  Камін — це не тільки красиво

  Камін у всі часи також асоціювався з домашнім теплом і затишком. І навіть зараз у свідомості людей образ будинку традиційно зв’язується з вогнищем, т.тобто місцем, що поєднує всіх біля себе, дає тепло, створює надійність і затишок.

  Камін, який горить у Вашому домі — це позбавлення від повсякденного психологічного і фізичного дискомфорту. Камін згладжує та усуває неврози, знижує тривожність і зайву напруженість. Вечір, який ви проведете біля каміна, допоможе розслабитися і зніме втому, а розслаблення, як відомо, призводить до поповнення і перерозподілу енергії. Вид вогню призводить до заспокоєння нескінченний потік думок, що дозволяє людині в неспішному ритмі обміркувати різні питання і прийняти правильні рішення.

  Камін в наш час використовують не тільки для підтримки комфортного температурного режиму та створення неповторного видовища гри вогню, його найважливіша якість — це вміння створити в будинку атмосферу комфорту.

  Каміни не просто красиві. Традиційно камін при конструюванні об’єднується з іншими пристроями, що працюють на теплі, з метою підвищити ефективність використання площі і виділяється каміном енергії. Суміщені каміно-печі можна відмінно вписується і в міжкімнатну стіну (наприклад, між кухнею та вітальні). Сторона, яка звернена в кімнату — камін, а протилежна, яка виходить на кухню — кухонна піч. Є ще такі конструкції, які обладнують котлом для нагрівання води.

  У тому випадку якщо ті чи інші особливості будівлі, протипожежні умови або інші різноманітні причини не дозволяють встановити камін у приміщенні, напевно, для вас є сенс задуматися про якийсь компроміс. Наприклад, це може бути електричний камін або камінна вставка. Зовнішній вигляд їх абсолютно ідентичний самому справжньому каміна, особливо якщо в цих камінах використовується високоякісна імітація полум’я.

  Вибір каміна

  Все-таки як вибрати камін? Існує маса різноманітних критеріїв, по яких можна провести класифікацію камінів: за матеріалами виготовлення, по виду розташування, по потужності, по конструктивним особливостям димоходу і топливника.

  Стаціонарні каміни на увазі розташування можна розмежувати на такі типи: напіввідкриті, закриті, прибудовані до стіни (з топливником, які виступають в кімнату) і стоять окремо, в тому випадку, коли камін не звичайного типу розміщується посередині кімнати. Плюсом двох останніх варіантів є те, що їх можна зробити у вже побудованому будинку.

  Виділяють також досить об’ємний і різноманітний клас камінів, які не є стаціонарними. Зазвичай вони виконані з металу, серед безперечних достоїнств — відносна простота, з якою проводиться установка цих камінів. Деякі з металевих камінів за своїми конструктивними якостями нагадують щось на кшталт добре відомих «буржуйок», але завдяки якісному виготовленню і чудовому оформленню, в якому часто може бути використана фасонна кераміка, не залишається ніяких сумнівів в тому, що піч-камін ідеально підійде практично для будь-якого інтер’єру.

  Кімната для каміна

  Кімната, в якій буде розташований камін, насамперед, повинна володіти достатнім розміром: для нормального горіння палива необхідно, щоб був постійний повітряний надлишок. Не дуже правильним рішенням буде розмістити камін біля холодної стіни (хоч на перший погляд це може здатися дуже логічним) — у підсумку це призведе до того, що гази будуть охолоджуватися. Але якщо конфігурація вашої кімнати не дозволяє зробити інший вибір — вам слід готуватися до того, що у вас буду додаткові витрати на ізоляцію димоходу. Також розташування каміна в простінках між дверима чи вікнами може істотно погіршити тягу.

  Важливо не забувати, що чим більш масивний буде ваш камін, тим краще буде його здатність акумулювати, віддавати і зберігати отримане тепло. Камін, грамотно спроектований і якісно виконаний, здатний обігрівати приміщення площею 100 кв. м. Як правило, для того щоб побудувати стаціонарні каміни застосовують технологію кладки, використовуючи при цьому червоний вогнетривка цегла на глиняній зв’язці, однак це не означає, що не можуть бути використані інші матеріали, такі як метал і природний камінь.

  Інструменти для топки камінів

  Як це не дивно, інструмент для топки каміна залишається незмінним вже багато століть. Насамперед, це кочерга, совок, щипці, дровниця, і екран-решітка. За традицією їх виконують методом ручного кування. Також набір може доповнити відерце (якщо в якості палива використовують вугілля) і хутра ручного типу — для того, щоб зменшити час розпалювання. Предмети, які служать догляду за каміном розміщують на підставці, витриманої в стилі всіх інструментів набору. Якщо головна мета присутності каміна в інтер’єрі — це не тільки опалення, а й оформлення житла, надання особливої атмосфери затишку, в такому випадку деталі такого каміна можуть бути замовлені у художників по металу. У такому випадку Ваш камін може стати справжнім твором мистецтва.

  Старі традиції та нові матеріали

  Незважаючи на той факт, що велика частина процесу проектування і будівництва камінів залишається незмінною протягом століть, в наш час при розробці і будівництві сучасних моделей з великим успіхом застосовують найсвіжіші і технологічні матеріали та інноваційні технології. Одним з таких прикладів є спеціальне стійке до високих температур скло, застосування якого не тільки істотно покращує пожежну безпеку, але і за рахунок того що, закривши топливник, з’являється можливість знизити втрати тепла, наблизивши при цьому ККД каміна до закритих печей. Каміни такого типу все паливо згоряє практично повністю, а дверцят-екрани, виконані з скла і обдуваються зсередини потоками повітря, не будуть заважати споглядання полум’я. Яким би не був зовнішній образ і матеріал для будівництва каміна, рекомендуємо все ж таки віддати перевагу тим конструкціям, у яких є колосник (металева решітка, на якій відбувається горіння палива). Якщо порівняти їх з глухоподонными камінами, то можна сказати, що колосникові створюють кращі умови для горіння за рахунок можливості повітряного припливу знизу.

  Розпалювання каміна. Як і чим?

  Топка каміна — це заняття, що приносить ні з чим незрівняне задоволення. Зрозуміло, при цьому вона повинна виконуватися у відповідності з певними правилами та з урахуванням усіх необхідних мір пожежної безпеки. Як і в інших подібних випадках, процес розпалювання каміна здійснюється за допомогою легкозаймистих матеріалів, таких як тріски або папір. Ні в якому разі не можна використовувати горючі рідини зразок бензину для розпалювання каміна. Розпалювання каміна можна починати тільки тоді, коли є потяг.

  Короткий опис статті: все про каміни Все про каміни Все про каміни

  Джерело: Все про каміни

  Також ви можете прочитати