• Камін в квартирі

  Види камінів, каміни в інтерєрі

  26.09.2015

  Види камінів

  Дров’яні каміни в інтер’єрі

  Дров’яні каміни являють собою конструкцію, що складається з топки, димоходу і облицювання (порталу). Цей тип каміна має ряд недоліків:

  1. З-за димаря його можна встановити у міській квартирі;

  2. Роботи з будівництва такого каміна займають довгий період (1-4 місяці);

  3. Виведення димоходу вимагає великих матеріальних витрат;

  4. При неправильному встановленні дим може йти в приміщення;

  5. Топити такі каміни необхідно під постійним наглядом;

  6. Слабкий ККД каміна (15-20%);

  7. Потрібно регулярне видалення золи та чищення димоходу;

  8. Забруднення екології.

  Газові каміни в інтер’єрі

  Газові каміни безпечніше і дешевше дров’яних. У них використовується атмосферний газовий пальник, обладнана системою автоматичного управління. Ефект «живого вогню» досягається з допомогою штучних керамічних «вічних» дров. Вони імітують справжні дрова з різних порід дерева і при нагріванні розжарюються до червоного.

  Газові каміни зручні в міських квартирах. Вони не вимагають установки димоходу: досить вивести трубу в газохід або безпосередньо на вулицю.

  Треба відзначити, що:

  1. вимагається дозвіл організацій газового господарства для установки газового каміна;

  2. висока вартість установки з підключенням газових труб;

  3. додаткові витрати на висновок труби димоходу;

  4. необхідний постійний нагляд, так як використовується вибухонебезпечний природний газ пропан;

  5. слабкий ККД каміна (близько 50%).

  Декоративні електрокаміни в інтер’єрі

  Декоративні електрокаміни призначені для створення сучасного інтер’єра. Вони не придатні для опалення приміщень. Електричні каміни горять так само яскраво, як справжні, і дуже зручні у використанні. Вони моментально і легко спалахують і гаснуть за вашим бажанням. Можна виділити наступні переваги електрокамінів над камінами, що працюють на дровах або газі:

  1. ціна найкраща ціна на ринку камінів;

  2. гарний реалістичний ефект вогню;

  3. насолода палаючим полум’ям без нагріву в літній період;

  4. вмикається в звичайну розетку;

  5. не потрібно ніякого димоходу;

  6. пожежобезпечний, так як відсутня нагрівання;

  7. немає необхідності регулярно вигрібати золу і чистити димохід.

  Електрокаміни можуть використовуватися як в умовах міської квартири, так і в заміських будинках і котеджах. Електрокамін покликаний дарувати естетичну насолоду, але не має функції нагріву приміщення.

  По розташуванню в інтер’єрі каміни можна розділити на вбудовані в стіну, пристінні та острівні. За зовнішнім виглядом паливного отвори — на каміни відкритого типу і каміни закритого типу. У першому випадку, ми маємо справу з традиційним каміном з відкритою топкою, ККД якого не перевищує 15%. Каміни закритого типу являють собою каміни нового покоління. Топкові отвори таких камінів закриті рухомими дверцятами з жаростійкого скла, завдяки яким ККД каміна різко зростає до 75 — 80%.

  Види випромінювання тепла

  За видом випромінювання тепла каміни діляться на каміни з одностороннім, двостороннім і тристороннім випромінюванням. Найчастіше зустрічаються каміни з одностороннім випромінюванням, які відрізняються простою конструкцією і, як не дивно, найбільшою тепловіддачею. Від дача променистого тепла в таких камінах відбувається за рахунок його відбиття від похилих бічних і задньої поверхні топливника. Каміни з двостороннім випромінюванням тепла відрізняються більш оригінальною конструкцією, однак мають ряд недоліків:

  1. потребу у великому обсязі повітря ;

  2. зменшення частки променистої енергії, що надходить у приміщення;

  3. збільшення площі захищеної поверхні перед каміном.

  Оригінальний зовнішній вигляд каміна з тристороннім випромінюванням, тим не менш, змушує задуматися про те, а чи варто купувати або споруджувати його. Як і другий тип камінів, каміни з тристороннім випромінюванням мають цілий ряд недоліків:

  1. хоча випромінювання тепла йде в трьох напрямках, реальною ефективністю володіє лише одна відображає поверхню каміна;

  2. зменшення загальної тепловіддачі каміна;

  3. збільшення площі захищеної поверхні в три рази (захищена поверхня розташовується з трьох сторін каміна).

  По виду палива каміни поділяються на ті, що працюють на твердому паливі (зазвичай це дрова), і на газові каміни. Осібно стоять декоративні каміни, не придатні для опалення приміщення. Такі каміни не потребують паливі взагалі і, в кращому разі, можуть бути оснащені червоною лампочкою, що імітує вогонь в топці.

  За призначенням каміни діляться на каміни для швидкого нагрівання приміщення, на печі-каміни, які не тільки нагрівають приміщення, але і опалюють його протягом певного часу після згоряння палива, на каміни, придатні для приготування їжі та гарячих напоїв. При цьому камін в інтер’єрі може бути призначений як для житлового приміщення, так і для лазні або саду.

  За кількістю витрачених зусиль камін може бути, виконаних власними руками. частково спорудженим з використанням готових камінних вставок і придбаними в готовому вигляді.

  Зовнішній вигляд камінів

  За зовнішнім виглядом каміни не піддаються класифікації. Скільки людей — стільки смаків — стільки камінів. Зазвичай відмінності у зовнішньому вигляді камінів стосуються ступеня оригінальності конструкції порталу, а також вибору будівельних матеріалів, з яких виконаний камін. Якщо ви не дуже впевнені в тому, що здатні співвіднести свою фантазію з наявними знаннями і навичками, тоді покладіться на ті моделі, спорудження яких детально описано у спеціальній літературі. Число готових моделей обмежена, але все ж досить велика. Найпоширенішою моделлю є цегляний камін з прямокутним або склепінчастою топковим отвором.

  Дизайнери багатих будинків відводили камінів в інтер’єрі не тільки функціональну роль, але також створювали їх як декоративні предмети в інтер’єрі. Протягом століть кімнати будь-якого призначення і важливість забезпечувалися камінами, і в даний час багато будинків без камінів були б непридатними для житла.

  І незважаючи на те, що в наш час багато будинків забезпечені системою центрального опалення, в останні кілька десятиліть камін в інтер’єрі залишався невід’ємним архітектурним елементом будинків в Америці, Європі та Австралії. При цьому камін не втратив популярності, незважаючи на те, що перестав бути життєво необхідним.

  Затишного Вам інтер’єру Дмитро Рубашкін

  Короткий опис статті: камін в квартирі За зовнішнім виглядом каміни не піддаються класифікації. Скільки людей — стільки смаків — стільки камінів. Зазвичай відмінності у зовнішньому вигляді камінів стосуються ступеня оригінальності конструкції порталу, а також вибору будівельних матеріалів, з яких виконаний камін. Види камінів в інтер’єрі. види камінів, електрокаміни, камін

  Джерело: Види камінів, каміни в інтер’єрі

  Також ви можете прочитати