• Різне

  Види камінів. Будівництво каміна своїми руками

  05.10.2015

  Різновиди камінів

  Сучасний камін – надійне джерело тепла і прикраса будь-якого заміського будинку, квартири або дачі. Якщо Ви вирішили побудувати його самі, то слід подумати про його надійному підставі, так як звичайний класичний камін важить близько 500 кг. При будівництві будинку питання камінного фундаменту потрібно вирішувати з архітектором, якщо ж камін буде встановлюватися у вже побудованому будинку – може знадобитися зміцнення несучих конструкцій.

  За типом топкової камери каміни поділяють на каміни з відкритою або закритою топкою .

  Камін з відкритою топкою

  Каміни з відкритою топкою – класичний варіант опалювального приладу, який може служити джерелом тепла і приготування їжі. Основний недолік камінів відкритого типу – невисокий ККД, що досягає 15-20%, і велика кількість камінного палива, потрібного для обігріву кімнати. Каміни такого типу зазвичай не використовуються постійно (особливо для приміщень великого об’єму), лише в якості доповнення до центральної опалювальної системи.

  За ступенем пожежної безпеки відкриті каміни поступаються камінів з закритою топкою, тому особливу увагу потрібно приділити статевого покриття в притопочной зоні каміна, облицювавши його негорючим матеріалом, наприклад, металом або керамічною плиткою. Від падаючих іскор можна встановити невеликий металевий екран. Топку відкритого типу рекомендується гасити на ніч або при виході з дому.

  Для підтримки процесу горіння в камінах з відкритою топкою потрібна хороша вентиляція. Ефективність згоряння палива буде вище, якщо повітря буде надходити в топкову камеру знизу, через колосники.

  Камін із закритою топкою

  Каміни з топкою, закритими дверцятами, можуть бути основним постачальником теплової енергії в будинку, так як їх ефективність може досягати 80%. Корпус таких камінів виготовляють, як правило, з матеріалів, що добре акумулюють тепло, а герметичні дверцят – із склокераміки, що витримує нагрівання до 800 °С. Двері топкових камер можуть мати горизонтальне або вертикальне відкриття.

  Потужність майбутнього каміна розраховується з розрахунку 1 кВт на 4 кВ метра приміщення. Обсяг камінної кімнати не повинен бути менше 40 куб. м. Для вироблення потужності в 1 кВт на годину потрібно приблизно 10 куб. метрів повітря. То є невеликий камін в 6 кВт за 1 годину буде споживати приблизно 60 куб. метрів повітря, який рекомендовано підбивати у приміщення ззовні через воздуховод.

  Корпус топки закритого типу ізольований мінеральною ватою з алюмінієвою фольгою. Між корпусом каміна і ізоляційним шаром топки залишається невеликий зазор для вільного проходу повітря. Корпус і облицювання каміна виготовляється з термостійких матеріалів: натурального мармуру, серпентиніту, талькохлорита, граніту, цегли або гіпсокартонних плит.

  Конструкція камінів з закритою топкою робить можливим використання їх для опалення не тільки камінної кімнати, але і інших приміщень будинку. В якості теплообмінника може бути як вода, так і повітря.

  Камін закритого типу з повітроводами

  Для опалення декількох приміщень з допомогою каміна з відкритою топкою використовуються металеві (алюмінієві або сталеві) воздухоотводние труби, які встановлюють в стіни або перекриття. Повітря, проходячи між розпеченій топкою і корпусом працюючого каміна, нагрівається і потрапляє в димарі. Існує кілька способів повітряного нагріву будинку: з природною і примусовою вентиляцією.

  У першому випадку повітря рухається під дією гравітації – з — за різної щільності гарячого та холодного повітря. З допомогою такої схеми можна опалювати кімнати, що знаходяться на відстані не більше 3 м від осі димоходу. До переваг такої системи відноситься незалежність її від електроенергії.

  Другий спосіб повітряного опалення з примусовою циркуляцією повітря, що дозволяє опалювати кімнати, що знаходяться на відстані понад 3 м від димохідного каналу. У цьому випадку в схему включається електричний насос, що подає повітря під корпус топки або над ним. Повітряний обмін йде по закритому циклу: повітря йде від гарячої топки по воздуховодам і повертається назад. Тому при такому способі опалення повітроводи не заводять у туалетні кімнати або кухні.

  Будувати камін з повітроводами слід на стадії будівництва будинку, так як прокладка отворів в побудованому будинку – трудомістка і витратна робота.

  Основні етапи будівництва каміна з повітроводами:

  • установка камінної топки на спеціальну підставу з каменю або цегли
  • установка порталу та системи повітроводів в приміщеннях, включаючи горище
  • установка вузла воздухообменной системи в технічному приміщенні
  • приєднання до каміна системи повітроводів
  • закриття воздуховодних труб листами гіпсокартону

  Повітряний обігрів будинку

  Камін закритого типу з «водяною сорочкою»

  Конструкція закритого каміна з водяною сорочкою» передбачає топку з двошаровим корпусом, в якому циркулює гаряча вода. При приєднанні до каміна радіаторної системи опалення можна опалювати весь будинок. Часто у верхній частині каміна робиться змійовик, щоб використовувати гарячу воду для господарських потреб.

  Схема роботи закритого каміна з водяним контуром включає термостат електричний насос. Як тільки температура води досягає заданої величини, насос включається і починає закачувати воду в радіаторну систему будинку. Для того, щоб підвищення температури не призводило до збільшення тиску в системі, схема опалення каміна з водяною сорочкою повинна бути тільки відкритою.

  Розрахунок димоходу

  При проектуванні каміна слід правильно розрахувати розмір димоходу. Перетин димохідного каналу має становити 1/10 площі топки, а висота, вимірювана від місця стику з топкою, не менше 5 метрів. Димар слід обладнати шиберной заслінкою і спеціальним отвором для видалення сажі.

  Практичний розповідь про те, як побудувати камін, можна знайти на сторінці будуємо камін з залізної топкою .

  Короткий опис статті: будівництво камінів своїми руками

  Джерело: Види камінів. Будівництво каміна своїми руками

  Також ви можете прочитати