Вибираємо піч-камін для дачі тривалого горіння

23.09.2015

Опалення та водопостачання будинку
Вибираємо піч-камін для дачі тривалого горіння
Вибираємо піч-камін для дачі тривалого горіння

Печі-каміни на дровах в останні роки знаходять все більшу популярність при обігріві приватного будинку, котеджу або дачі. Це й не дивно, враховуючи їх доступні ціни, в порівнянні з справжніми камінами: з топкою і, збираються окремо, елементами з каменю. А зовнішній вигляд печей-камінів в інтер’єрі мало чим поступається навіть збірним камінів з мармуру. Зауважу відразу, що якщо ви вирішили використовувати піч-камін, як головне джерело обігріву житла, то врахуйте, що він не створений для цього.

За ефективності піч-камін не можна порівняти з печами тривалого горіння або з опалювальними котлами на твердому паливі, електриці, газі. Його можна розглядати тільки як додатковий нагрівальний елемент до вашої системи опалення. Ну, і плюс естетичний вигляд і домашній затишок в домі.

Давайте розглянемо основні види печей-камінів, внутрішнє пристрій і технічні характеристики, а також принцип роботи і модельний ряд звичайних печей-камінів і з водяним контуром.

Види печей-камінів

Печі-каміни відрізняються за формою, розміром, теплової потужності, матеріалу виготовлення, а також способу призначення: тільки для обігріву приміщення, з варильною поверхнею для приготування їжі, з водяним контуром для опалення.

Вибираємо піч-камін для дачі тривалого горіння

Піч-камін «Охта» з варильної поверхнею

Піч-камін для дачі тривалого горіння частіше випускається зі сталі, але на ринку можна зустріти і з чавуну, наприклад, піч-камін «Байкал 8″, «Марсель» або «Марсель-міні», «Ліон». Каміни виконані з чавуну є більш довговічними, ніж металеві, але вони важче і дорожче.

Підбираючи піч, необхідно заздалегідь прорахувати загальну площу приміщення, яку потрібно обігріти, чи то приватного, заміського будинку, дачі. Як правило, печі-каміни бувають потужністю від 6 до 11 кВт. Що це означає? Наприклад, для будинку площею близько 100 квадратних метрів нам треба буде купити камін потужністю 10-11 кВт. Для невеликого будиночка або дачі вистачить і каміна 6-7 кВт.

Перед покупкою потрібно відразу враховувати і те, де буде встановлений ваш піч-камін: біля стіни або в кутку. Якщо багато вільного простору, то краще придбати пристінний вигляд каміна, тим більше, що саме такий тип камінів має найбільш широкий асортимент на ринку пічного обладнання.

Якщо ж місце не дозволяє, тоді резонно буде доглянути кутовий піч-камін. Він не займе багато простору і органічно впишеться в інтер’єр кімнати або вітальні. Деякі види мають з боків декоративні вставки з керамічної плитки, що додає їм додаткової краси та оригінальності.

Піч-камін з варильної поверхнею виконує дві функції: обігрів житлового приміщення, а також дає можливість приготування їжі. Це дуже зручно, немає необхідності використовувати для цього газову або електричну плиту. Варильна поверхня зазвичай виконана з чавунних кілець різного діаметру, під розмір практично будь посуду.

Чавун гарантує довгий термін служби поверхні.

Пристрій і принцип роботи печі-каміна

Вибираємо піч-камін для дачі тривалого горіння

Пристрій печі-каміна

Розберемо його пристрій за схемою-кресленню на типовому прикладі печі-каміна «Єнісей», який складається з:

— корпусу із сталі товщиною 5-6 мм

— камери згоряння

— повітряних каналів усередині конструкції

— дверцята з термостійким склом

— зольника для збору золи і сажі

— колосникової решітки з чавуну

— патрубка для відводу продуктів згоряння

Після розпалу твердого палива в камері згоряння, тепле повітря піднімається вгору по повітряних каналах і виходить назовні у приміщення через спеціальні конвекційні отвори, розташовані зверху і з боків корпусу печі-каміна. Знизу через нижні отвори заходить холодне повітря, і поступово нагрівається, у міру просування вгору по повітряних каналах печі, потрапляє в приміщення.

Нагрівання приміщення відбувається також і через скло каміна. Для того, щоб від диму на склі не утворювалася сажа і кіптява, була розроблена система «чисте скло». Для цього під дверцятами розташований спеціальний шибер-засувка, з допомогою якого можна подавати повітря на скло.

Горіння дров камері згоряння регулюється зольником. При його відкритті, в топку потрапляє більша кількість кисню, що призводить до більш інтенсивного горіння дров, а при його закритті, навпаки, горіння в камері слабшає.

На всіх печах виведення продуктів згоряння здійснюється через передбачений для цього патрубок. Він може бути розташований, як зверху корпусу, так на задній його боці. Діаметр становить, як правило, 150 мм. При зборі системи димоходу необхідно пам’ятати, що його діаметр не повинен бути менше діаметра патрубка на печі-каміні.

Більшість звичайних печей-камінів, при всьому їх естетичному зовнішньому вигляді, аж ніяк не є економічними. Однієї закладки дров, судячи за відгуками власників, вистачає на 3-4 години безперервної роботи. За каміном необхідно постійно дивитися. Це ще раз підтверджує, що в якості головного джерела обігріву приміщення він не годиться, саме це і є основним їх недоліком.

Піч-камін з водяним контуром

Вибираємо піч-камін для дачі тривалого горіння

Схема обв’язки печі-каміна з водяним контуром «Ангара-Аква»

У деяких моделях печей-камінів передбачений нагрів води через вбудований в них водяний контур. На ринку представлені, наприклад, такі моделі, як «Ангара-Аква» або «Печора-Аква» потужністю 9 і 11 кВт для опалення дачі або невеликого будинку. До них можна підключити декілька радіаторів. З допомогою водяної сорочки (змійовика) нагріте в печі-каміні теплоносій проходить до радіаторів, а ті, у свою чергу, передають тепло в приміщення.

Принцип роботи дуже схожий на роботу звичайного твердопаливного котла. Можна зібрати систему опалення за схемою представленої вище, де:

P — циркуляційний насос

G — гідроакумулятор (розширювальний бак)

F — фільтр

T — термометри

M — манометри

V1 — клапан скидання повітря

V2 — клапан запобіжний

V3 — кран для підживлення системи

Печі-каміни: порівняємо ціни на продукцію

Підведемо підсумки. Піч-камін тривалого горіння є досить вдалим винаходом, що мають багато переваг з точки зору естетики і функціональності. Але всі ці плюси гарні тільки тоді, коли у вас в будинку вже є зібрана, перевірена роками і морозами, система опалення. Якщо ж такої немає, то для обігріву дачі або будинку краще розглянути інші практичні варіанти. І, наостанок, подивимося відео.

Короткий опис статті: печі каміни тривалого горіння Детальний огляд печей-камінів для дому і дачі тривалого. Переваги та недоліки моделей. Пристрій і принцип роботи печей-камінів тривалого горіння, піч-камін,піч-камін для дачі тривалого горіння,піч-камін з водяним контуром

Джерело: Вибираємо піч-камін для дачі тривалого горіння

Також ви можете прочитати