• Каміни фото

  Вбудовані полиці з гіпсокартону

  02.10.2015

  Ніші і вбудовані полиці з гіпсокартону

  by Seyn · 2013-02-24

  Вбудовані полиці з гіпсокартону
  Гіпсокартонні конструкції використовують в інтер’єрі все частіше. Варіативність і різноманіття гіпсокартону надають великі можливості дизайнерам.

  Один з улюблених прийомів сучасного дизайну – ніші і вбудовані полиці з гіпсокартону. Полиці в стіні з гіпсокартону дозволяють змінювати конфігурацію приміщення у відповідність вимогам дизайну, вбудовані меблі, що підходить навіть для ванної та кухні. Крім того, ця конструкція більш жорстка, ніж з виносними полицями. Про те, як зробити полицю з гіпсокартону , на кшталт такої,Вбудовані полиці з гіпсокартону
  розповість ця стаття. Подивитися цікаві варіанти оборамления інтер’єру за допомогою ніш і полиць можна тут. Інші ніші і полки на фото в цій статті виконуються аналогічно. Отже, приступаємо до покрокового створення наших полиць.

  1. Визначаємося з геометрією полиць.Важливий момент. відстань між полицями в чистоті потрібно передбачити не менше розміру висота дрилі + висота саморіза + 1 див. В іншому випадку обшити внутрішні грані полиці буде дуже складно. Робимо розмітку на стінах, стелі і поле. Пам’ятаємо, що каркас слід зрушити від чистового положення всередину конструкції на 1-2 товщини листів ГКЛ (в залежності від кількості шарів зашиття). Зрозуміло, всі лінії на стінах перевіряємо будівельним рівнем (якщо тільки полиці не задумані інакше).
  2. Встановлюємо напрямні профілі ПН 28*27 по підлозі та стелі. У зв’язку з тим, що навантаження на металевий каркас малі, найчастіше для того, щоб виконати ніші і вбудовані полиці з гіпсокартону використовують більш тонкі профілі для підвісних стель. Саме з них ми зводимо нашу конструкцію. Для цього відміряємо і відрізаємо профіль ПН потрібної довжини. У кутах, де буде стик направляючих, відрізаємо частина профілю ножицями по металу таким чином, щоб два профілю не заважали один одному на місці. Розмічаємо і свердлимо отвори в профілі. Крок отворів не більше 30 см і не менше двох на профіль. Прикладаємо профіль в проектне положення, розмічають отвори на підлозі та стелі. Перфоратором свердлимо отвори, забиваємо дюбелі. Прикручуємо профіль саморізами.
  3. Встановлюємо профілі каркаса. Відміряємо і відрізаємо профіль ПП 60*27 для стійок каркаса. У нашому випадку стійок повинно бути не менше чотирьох: по дві на кожному розі. Якщо полиці займають не весь обсяг конструкції (відступи з боків), то встановимо додаткові стійки для обрамлення бічних сторін полиць. Профілі стійок встановлюємо в направляючі, перевіряємо вертикальність і закріплюють шурупами LN 9 («насінням») з зовнішньої сторони направляючого профілю.
  1. Обрамлялися полиці. Тепер нам залишилося виконати горизонтальні елементи каркаса полиць. Виконуємо їх з профілю ПП 60*27. Профіль відрізаємо з запасом близько 6 див. Потім з кожної сторони профілів вирізаємо центральну широку частину, а краї – відгинаємо в сторони. Отримуємо профіль з «вушками». Встановлюємо профіль в проектне положення, закріплюємо одну сторону. Кріпимо за «вушка» до стійки за допомогою «насіння». Перевіряємо горизонтальність, робимо відмітку положення на другій стійці. Притримуючи профіль, і контролюючи відповідність відміток, закріплюємо другу сторону. Встановлюємо всі горизонтальні елементи. До основної стіни у місцях примикання полиць кріпимо шматки профілю ПП 60*27 або ПН 28*27 для кріплення обшивки полиць. Каркас готовий!
  2. Підготовка до обшивки каркаса гіпсокартоном. Обшивати ніші і вбудовані полиці з гіпсокартону можна в один або два шари, але переважно у два, так як конструкція вийде більш жорсткою і не буде «дзвеніти» при кожному дотику. З листів гіпсокартону відрізаємо елементи відповідно необхідним розмірам. Для зашиття площині з полицями потрібно використовувати цілісний лист з выпиленными отворами. Для цього розмічаємо положення отворів на аркуші ГКЛ, за допомогою дрилі в кутах полиць свердлимо отвори. В отвори встановлюємо пилку електролобзика і робимо пропили по всім сторонам полиць. Мабуть, це самий складний момент. Для двошарової обшивки операцію повторити двічі. Гіпсокартон – крихкий матеріал, тому роботу треба виконувати дуже акуратно. Після виготовлення елементів ГКЛ зверніть увагу на ще один момент. Листи гіпсокартону, як правило, забезпечені заводський фаскою. Фаска потрібна для укладання в неї серпянки або армуючих куточків в процесі шпаклювання. При розпилі з’являються сторони без фаски, тому необхідно виконати фаску самостійно за допомогою рубанка.
  3. Обшивка каркаса гіпсокартоном. Елементи гіпсокартона кріпляться до профілів саморізами 3,9*19 – для одношарової обшивки або 3,9*30 – для двошарової. Спочатку зашиваються стінки конструкції, потім – стінки полиць. Саморізи встановлюємо на відстані не менше 2-3 см від краю елементів з ГКЛ з кроком близько 20 див. Вкручуємо саморізи електродрилем так, щоб капелюшки були втоплені в матеріал. При цьому важливо не прорвати картонний шар і не перетягнути саморіз. В іншому випадку слід видалити саморіз і встановити новий на відстані не менше 5 см від колишнього місця. Полиці в стіні з гіпсокартону готові.
  4. Виконуємо шпаклівку (див. тут ) і обробку гіпсокартонної конструкції. В якості обробки може бути фарбування, обклеювання шпалерами або нанесення декоративних покриттів .

  Примітка. якщо ніші і вбудовані полиці з гіпсокартону припускають вбудовану електричну частину (наприклад, дроти для підсвічування конструкції, розеток або вимикачів), не забудьте покласти проводи до зашивання конструкції гіпсокартоном. Прокладати дроти в конструкціях ГКЛ слід в спеціальних гофрованих трубках.

  По завершенні обробки нові ніші і вбудовані полиці з гіпсокартону можна прикрасити статуетками, сувенірами і різними дрібницями. Затишку Вашому дому і до зустрічей на блозі Remont-Dlya-Vseh.ru.

  Короткий опис статті: каміни фото Один з улюблених прийомів сучасного дизайну – ніші та вбудовані полиці з гіпсокартону. Полиці в стіні з гіпсокартону дозволяють змінювати конфігурацію вбудовані полиці з гіпсокартону

  Джерело: вбудовані полиці з гіпсокартону

  Також ви можете прочитати