В топку! Обзаводимся каміном, Каміни , Каталог статей, Печі і

15.09.2015

Каталог статей

В топку! Обзаводимся каміном

Що робити, щоб камін в будинку не обернувся головним болем і проблемами, а привніс в обстановку затишок і тепло? Щоб набратися «пічної» премудрості, не обов’язково студіювати тома спеціалізованої літератури. Розкриваємо ази каминостроения нижче.

Класика або модерн

Традиційний камін — це, насамперед, відкритий вогонь. Але зараз є каміни, забезпечені вбудованою чавунною топкою з дверцятами з термостійкого скла, яке не пропускає інфрачервоне (теплове) випромінювання. Проаналізуємо «фішки» перше і друге.

Класичний камін обійдеться в рази дешевше, ніж його блоковий побратим. У загальній складності через кладку і за спорудження вогняного дива будинку доведеться заплатити від 60-70 тисяч рублів. Тоді як ціни на блокові каміни з металевої топкою починаються в середньому від п’яти тисяч доларів.

Цегляний камін набагато важче збірного аналога — вага всієї махини іноді тягне на чотири–п’ять тонн. Для його установки, як правило, потрібно зміцнювати перекриття або робити під нього окремий фундамент. Збірна «пічка» дає навантаження приблизно в півтори тонни на один квадратний метр, що дозволяє встановлювати її прямо на підлогу без всяких додаткових хитрувань.

Основу збірно-блочного каміна складає чавунна топка, яку облицьовують і декорують. Топка закривається жароміцним склом (до речі, в цегляному каміні захисний екран також можна передбачити). Металева топка швидко нагрівається і так само швидко остигає, що йде їй у мінус. Але камін, по суті, потрібен швидше для краси і затишку, ніж для тепла.

Знавці заявляють, що метал досить швидко прогорає: вставка служить максимум десять років. Захисне скло для каміна — теж вельми крихка деталь, від перепаду температур воно може тріснути. Воно вимагає особливого догляду і турботи, як то — миття спецзасобами від кіптяви. Втім, класичну грати теж час від часу потрібно «драїти».

Оптимально встановлювати камін у внутрішніх стінах приміщення. Само собою, на відстані не менше півтора метрів перед «хранителем вогню» не повинно бути легкозаймистих предметів, а поруч з димарем не варто класти електропроводку або газові труби. Сам димар викладають з повнотілої червоної керамічної цегли вищої якості. Товщина швів кладки повинна бути не більше 10 міліметрів.

Перед каміном краще постелити металевий лист шириною 50 сантиметрів, довжиною, що перевищує ширину топки на 20 сантиметрів — для запобігання займання.

Дим коромислом

В топку! Обзаводимся каміном, Каміни , Каталог статей, Печі і

Внутрішню поверхню димового каналу залишають гладкою, неоштукатуренной. Зовні ту частину димаря, яка «живе» на горищі, штукатурять і білять.

Кладку каміна в межах приміщення і вище горищного перекриття скріплюють вапняним або вапняно-цементним розчином, вище покрівлі для цих цілей використовують цементний розчин. Як насадного димового каналу можна встановити сталевий димар з теплоізоляційним шаром з базальтового волокна.

Традиційно вважається, що димар потрібно чистити раз на рік.

Товщина стінок цегляного димаря повинна бути не менше 120 міліметрів. Достатня товщина шару базальтового волокна щільністю сталевих димарів — 60 міліметрів — це забезпечує необхідну межу вогнестійкості.

Висота димових труб, рахуючи від колосникових грат, тієї самої, що «підтримує» шари палива в топці, до гирла, повинна бути не менше п’яти метрів. Труба повинна підніматися над покрівлею не менше, чим на півметра. Крім того, жодне поруч стоїть споруда або дерево не повинно бути вище лінії, накресленої від труби під кутом в 45 градусів. В іншому випадку порив вітру може створити противотягу. Димохід повинен бути прямим, вигини каналу припустимі лише, якщо труба зроблена з нержавіючої сталі.

Традиційно вважається, що димар потрібно чистити раз на рік. Довірити цю справу краще спеціально запрошеним «сажотрусів» з ліцензією на цю справу. До речі, камін буквально заросте сажею, якщо в ньому без кінця палити сміття або сирі смоляні дрова.

Дрова дров ворожнечу

В топку! Обзаводимся каміном, Каміни , Каталог статей, Печі і

Один раз закинувши дрова в топку, можна розслабитися на п’ять-сім годин — саме стільки, як правило, прогорає одна закладка. При цьому топку не варто заповнювати більш ніж на дві третини. В якості палива знавці рекомендують сухі дрова твердих порід деревини (клен, дуб і ялина, сосну, березу, вільху, осику) або кам’яне вугілля, буре вугілля, торф та продукти їх переробки. Це «пальне» забезпечує рівне спокійне полум’я. Клен і дуб відносяться до твердої деревини, вони горять довгим спокійним полум’ям, довго зберігають тепло. М’яка деревина згорає швидше, що дає багато іскор. Березові полінця дають рясну сажу. А вільха і осика, навпаки, випалюють цю чернь з димоходу. Крім сажі на стінках топки має звичай утворюватися креозот з-за підтримання в каміні протягом тривалого часу несильного рівного полум’я. Тому потрібно періодично спалювати в топці спеціальні брикети, які дають сильне полум’я і випалюють відкладення смол.

Кольоровий вогонь

Для аромату в камін можна закинути гілки ялівцю, вишні або старої яблуні. Перед розпалюванням каміна рекомендується створити первісну тягу, спалюючи в димозбірника згорнуту в джгут газету. Першу порцію дров зазвичай спалюють, не доводячи паливо до повного згоряння, вчасно підкладаючи по два-три поліна.

У сильний мороз знавці радять топити кілька разів в день по-немногу, ніж один раз, але інтенсивно. Полум’я каміна можна фарбувати. Звичайна кухонна сіль дає яскравий жовтий колір, а ось хлорид міді «змусить» дрова горіти синім полум’ям в прямому сенсі слова. Добавки можна засипати безпосередньо у вогнище, але краще приготувати розчин і просочити їм дрова. Для інтенсивного горіння використовують поліна невеликого діаметру, але у великій кількості. «Тихе» полум’я досягається невеликою кількістю дров великого діаметру.

Фен-шуй рекомендує

В топку! Обзаводимся каміном, Каміни , Каталог статей, Печі і

Згідно з фен-шуй, життя на Землі виникла внаслідок концентрації і ущільнення енергії Ци. Життя виникає там, де Ци янського якості накопичується і досягає певної концентрації, і зникає, коли енергія Ци розсіюється. Людина — згусток цієї енергії. Камін повноправно може вважатися сучасним джерелом цієї жизненноважной енергії.

Виходячи з цього, найкраще місце для каміна — південна частина будинку. Шанувальники фен-шуй радять не розташовувати джерело тепла навпроти входу в кімнату, особливо у бік вхідних дверей (у противному випадку Ци буде символічно вилітати на вулицю, ніде не затримуючись). Якщо вогнище звернений до зовнішньої стіни, то краще повісити на ній дзеркало або робити екран з фольги або оцинкованої бляхи, щоб Ци відбивалася всередину.

Майстри фен-шуй відзначають, що кути каміна, які виступають в кімнату, повинні бути спрямовані вниз. Кут створює ефект Ша — отруєна стріла, Ци зривається з кута і, розсікаючи простір, робить його дисгармонійним.

Категорія. Каміни | Додав. 110380 (06-Січ-2009)

Короткий опис статті: камінні топки

Джерело: В топку! Обзаводимся каміном — Каміни — Каталог статей — Печі і каміни Іркутська

Також ви можете прочитати