• Камін в квартирі

  Установка каміна в квартирі і приватному будинку . Каміни і печі

  20.09.2015

  Установка каміна в квартирі і приватному будинку . Каміни і печі
  Установка каміна в квартирі і приватному будинку
  Установка дров’яного каміна в квартирі

  Установка каміна в квартирі і приватному будинку . Каміни і печі
  Встановити камін в квартирі складніше (а іноді і зовсім неможливо), ніж в індивідуальному будинку. Причина в тому, що багатоквартирні будинки побудовані без урахування монтажу димоходів.

  Виняток становлять лише три варіанти:

  1. останній поверх висотного будинку;
  2. будь поверхів двоповерхового будинку (в цьому випадку, як і в попередньому, є можливість зробити внутрішній димар самостійно);
  3. багатоповерхівка, в якій передбачено колективний димохід, дозволяє установку каміна в кожній з квартир.

  У всіх трьох випадках перед початком робіт необхідно отримати дозвіл на монтаж каміна. Для початку звернутися в пожежну організацію. Фахівець організації виїде на місце, щоб перевірити стан димохода, наскільки він відповідає вимогам пожежної безпеки. Вартість обстеження — від 1000 руб.

  Потім звернутися в будівельну експертизу, яка видасть висновок, чи витримають перекриття вага каміна. Експертиза розробить і проект установки каміна (вартість — від 6000 руб.). Підготовлений проект, технічний паспорт та правовстановлюючий документ потрібно подати у відділ ЖКГ адміністрації району, позавідомча комісія якого видасть дозвіл на установку каміна .

  У квартирі багатоповерхового будинку можна встановлювати камін вагою до 700 кг і тільки із закритою топкою. При цьому площа приміщення повинна бути не менше 20 кв. м, щоб забезпечити належний повітрообмін.

  Установку каміна варто довірити фахівцям по камінів. Вони зможуть врахувати масу специфічних моментів. Зокрема, при монтажі важливо забезпечити приплив повітря, передбачивши технологічний зазор в конструкції каміна. Необхідно дотримати відстань між топкою і стіною, щоб вона не перегрілася під час роботи і не лопнула. У разі неправильної установки гарантія на топку не діє. Потрібно пам’ятати, що будь димохід, незалежно від матеріалу, потребує регулярного догляду. Фахівця необхідно запрошувати 2 рази в рік: на початку та в кінці опалювального сезону. Скупчилася на стінках димоходу сажа погіршує тягу і з часом руйнує матеріал, оскільки є агресивною субстанцією.

  Установка каміна в приватному будинку

  Встановити камін у приватному будинку, з точки зору дозвільної документації, набагато простіше. Як таких нормативних документів не існує. Єдине, що потрібно врахувати, — рекомендації щодо облаштування і станом димоходу і вагою конструкції.

  Місцезнаходження каміна потрібно визначити на етапі проектування будинку. В залежності від розміру кімнати, в якій він буде стояти, і призначення (буде він використовуватися для опалення або нести декоративну роль) вибираються розмір і потужність топки. Від цих величин залежать параметри димоходу. Як правило, для камінів сьогодні купують готові закриті топки, на яких виробники неодмінно вказують рекомендований розмір перерізу димоходу. Якщо димар йому не відповідає, камін під час роботи буде диміти.

  Який димар краще?

  Установка каміна в квартирі і приватному будинку . Каміни і печі
  Димоходи відрізняються не тільки за розміром і формою перетину, але і за матеріалами.

  Цегляний димар

  Традиційно для будівництва димоходу використовують червоний повнотіла цегла. Працювати з більш дешевим матеріалом — силікатною цеглою категорично забороняється — такий димар лопне при першій же топці. Червона цегла міцний, вогнетривкий і довговічний, при якісної кладці служить нарівні з будівлею — близько 150 років. Але димохід, складений з нього, має незручну квадратну форму. Оскільки дим піднімається по спіралі, в кутах конструкції виникають холодні потоки повітря. Це веде до конденсату і скупченню в кутах сажі, руйнують матеріал.

  Установка каміна в квартирі і приватному будинку . Каміни і печі

  Установка каміна в квартирі і приватному будинку . Каміни і печі

  Установка каміна в квартирі і приватному будинку . Каміни і печі

  Ще один істотний недолік — складність монтажу. Вкрай важко побудувати цегляний димар з ідеально рівними і гладкими стінками. Робота займає багато часу і є найбільш дорогою. Вартість кладки димоходу — від 30 руб. за цегла.

  Старі будинки, як правило, обладнані цегляним димарем. Перед установкою каміна потрібно запросити пожежну інспекцію, яка визначить його стан, потребує ремонту він чи ні. Якщо не влаштовує місце розташування димоходу, поруч можна прокласти новий внутрішній або встановити зовнішній, який кріпиться до стіни будинку. Щоб забезпечити хорошу тягу каміна, висота димаря повинна бути мінімум 4 м.

  Сталевий димар

  Більш сучасний і зручний варіант — сталевий димар. Завдяки круглого перерізу дим з нього піднімається рівномірно, не затримуючись. Завдяки двошаровому утеплення на внутрішній поверхні димоходу не утворюється конденсат. Матеріал, легкий, стійкий до високих температур, корозії, міцний і простий, встановлений на кронштейнах. З його установкою під силу впоратися одній людині. З вартості матеріалів він трохи дорожче цегляного, але зате виграє на монтажі. Нерідко, щоб поліпшити експлуатаційні характеристики цегляних димарів, всередину поміщають сталеву вставку з круглим перетином. Роль утеплювача в цьому випадку виконують цегляні стінки. Термін служби сталевого димаря — 15 років. Вартість сталевого димаря — 17000 (діаметр -150 мм, довжина — 4м). Монтаж — 15000 руб.

  Установка каміна в квартирі і приватному будинку . Каміни і печі

  Керамічний димар

  Самий кращий і надійний вид димоходу — керамічний. Це багатошарова конструкція. Кругла керамічна труба поміщена в окремий блок з керамзиту, між якими прокладено шар базальтового утеплювача. Збирається димар з елементів, що скріплюються клеєм. Шамотна конструкція на відміну від цегляної і сталевий, замовляються будь-якого перетину, випускається строго встановлених розмірів — від 12 до 20 см. Виробники дають гарантію на матеріал не менше 30 років. Вартість керамічної димоходу — 24 600 руб. (діаметр -140 мм, довжина — 5 м). Монтаж — 15000 руб.

  Короткий опис статті: камін в квартирі Установка дров’яного каміна в квартирі Встановити камін в квартирі складніше (а іноді і зовсім неможливо), ніж в індивідуальному будинку. Причина в тому, що багатоквартирні будинки побудовані без Установка каміна, дров’яний камін, камін у приватному будинку, камін в квартирі, димар для каміна, сталевий димар, керамічний димохід, топка каміна, закрита топка, відкрита топка, монтаж каміна

  Джерело: Установка каміна в квартирі і приватному будинку | Каміни і печі

  Також ви можете прочитати