УСТАНОВКА І МОНТАЖ СВОЇМИ РУКАМИ КАМІНА З РОЗПОДІЛОМ ГАРЯЧОГО ПОВІТРЯ (РГВ) ІНСТРУКЦІЯ ТА ФОТО .

14.09.2015

Як самостійно зробити монтаж каміна з РГВ — інструкція та фото робіт

УСТАНОВКА І МОНТАЖ СВОЇМИ РУКАМИ КАМІНА З РОЗПОДІЛОМ ГАРЯЧОГО ПОВІТРЯ (РГВ) ІНСТРУКЦІЯ ТА ФОТО .
Сьогодні в багатьох нових і модернізованих будинках камін став не тільки модним атрибутом, але і резервним джерелом тепла. Це пояснюється як зростанням цін на енергоносії: газ, рідке паливо, електроенергію, так і тим, що використання камінних вкладишів дозволяє комфортно і максимально ефективно (з ККД до 80%) використовувати енергію екологічно чистою і недорогий деревини.

Камін замість печі – приклад

У цьому прикладі старий дерев’яний будинок на протязі багатьох років опалювався кахельними печами.

З’явилася дешева електроенергія і в печах були встановлені Тени. Сьогодні, враховуючи зростання цін на енергоносії, господарі будинку вирішили встановити більш дешеве камінне опалення — сучасний вкладиш з системою РГВ. Вартість такого опалення в порівнянні з електричним в кілька разів нижче, до того ж камін може служити прикрасою будинку. Вибрати місце, де буде встановлений камін, було нескладно. Адже камін необхідно під’єднати до димоходу, тому вони повинні бути розташовані поряд.

Раніше до всіх димохідним каналах були приєднані кахельні печі, тому одну з них потрібно було демонтувати, щоб звільнити місце під камін. Без коливань було вирішено прибрати піч, яка розташовувалася в великій кухні. Там господиня дому проводить багато часу, крім того, кухня безпосередньо примикає до кімнаті, яка одночасно є кабінетом і спальнею. Інші печі знаходяться в гостьових кімнатах, які використовуються рідше, отже, встановлення там каміна була б невиправданою. Нагріте в каміні повітря буде розподілятися повітроводами, прокладеними через нежитловий горище у великий хол і три кімнати. Враховуючи велику відстань між каміном і віддаленими кімнатами, система з природною циркуляцією сама не впорається з цим завданням. З цієї причини на горищі необхідно встановити вентилятор, який буде нагнітати гаряче повітря по кімнатах. Природним чином, через грати у верхній частині корпусу каміна, нагріте повітря буде надходити тільки в кухню, де встановлений камін.

чи Можна встановити піч-камін в дерев’яному будинку і якщо «Так» то як?

ПЕРШ НІЖ БУДЕ ВСТАНОВЛЕНИЙ КАМІН (докладніше про каміни в статті «Як і будь камін можна зробити самому?»!

Виконуючи монтаж камінного вкладиша і системи РГВ в дерев’яних будинках, потрібно розуміти, що небезпека виникнення пожежі в них вище, ніж в цегляних будинках. Адже займання деревини може відбутися вже при температурі 90°С. В системі РГВ температура повітря, який рухається від вкладиша, може перевищувати це значення, ще більш гарячими є продукти згоряння. Тому необхідно дуже ретельно (наскільки це можливо) захистити дерев’яну конструкцію будинку від можливого контакту з гарячими елементами системи.

Ніхто не буде заперечувати, що вогнище з відкритою топкою — камін в дерев’яному будинку збільшує ризик виникнення пожежі.

Загоряння деревини може відбуватися навіть при температурі 90°С. Але можна звести до мінімуму цю загрозу і отримувати задоволення від тепла і світла, що надаються нам каміном.

Зручно застосувати систему опалення каміном розподілом гарячого повітря (РГВ) — це альтернатива традиційному котла і радіаторів (також рекомендуємо прочитати статтю про Системах повітряного опалення ). Влаштовуючи камін в дерев’яному будинку, необхідно виключити контакт деревини з розігрітими елементами каміна. Для цього необхідно:

 • використовувати камінні топки з теплоізоляцією; вона не дає зовнішньої поверхні топки нагріватися до небезпечного стану;
 • стіни, яких стосується камін, потрібно ізолювати плитами
 • з мінеральної вати (ламінованим алюмінієвою фольгою). Це значно обмежить нагрівання стін;
 • камінну топку потрібно встановлювати на негорючем матеріалі, наприклад, невеликому бетонному фундаменті;
 • всі отвори для димарів ( про те, як своїми руками зробити димар читайте у цій записи ) і повітроводів, розподіляють гаряче повітря, в перекриттях і стінах обшивають гіпсокартонними листами, що мають підвищену вогнестійкість. Зазори в отворах між димарем, повітроводами і конструкціями, через які вони проходять, слід закласти мінеральною ватою, обернутої в алюмінієву фольгу;
 • при використанні системи опалення з розподілом гарячого повітря (РГВ) всі канали, по яких проходить гаряче повітря, необхідно щільно ізолювати мінватою і алюмінієвою фольгою;
 • перед топкою каміна обов’язково кладеться металевий лист, захищає деревину підлоги від іскор, що вилітають з його топки.

Пам’ятайте:

 1. Найбільш безпечний камін, розташований на великій відстані від стін і інших частин будинку з горючих матеріалів.
 2. Необхідно заізолювати всілякі прорізи в перекриттях, через які будуть проходити канали повітроводів з гарячим повітрям.
 3. Якщо в кімнаті дерев’яна стеля, карниз над каміном повинен виступати не менше 30 см і бути виготовленим з негорючих матеріалів

Монтаж і установка печі-каміна своїми руками в дерев’яному будинку — покрокова інструкція до фото

 1. Перед початком монтажу каміна спочатку демонтують кахельну піч. Її місце займе камін з вкладишем — джерело тепла для нової системи опалення.
 2. Причина, по якій камін встановлюють і монтують на цьому місці — використання існуючого димоходу.
 3. В існуючий цегляний димохідний канал при монтажі вставлений двостінний теплоізольований вкладиш з нержавіючої сталі. Його зовнішня поверхня залишиться холодною навіть тоді, коли всередині будуть проходити гарячі продукти згоряння.
 4. Завдяки використанню теплоізольованого вкладиша гарячі продукти згоряння не будуть створювати загрози пожежі для дерев’яного перекриття. Це забезпечить належну безпеку.
 5. Перш ніж камінний вкладиш буде встановлений на своє місце, стіни, до яких він буде прилягати, необхідно захистити плитами з мінеральної вати, покритими алюмінієвою фольгою. Завдяки такій теплоізоляції камін буде нагрівати не стіни, а проходить навколо вкладиша повітря, який потім буде розведений по всьому будинку.
 6. Для установки в каміні був обраний камінний вкладиш номінальною потужністю 11 кВт. Він важить близько 200 кг, тому в місці його встановлення було демонтовано дерев’яну підлогу і зроблений невеликий фундамент
 7. Під’єднання вихідного патрубка камінного вкладиша до димоходу виконано з використанням коліна з кутом згину 45 градусів.
 8. Для монтажу і прокладання повітряних каналів (повітропроводів) через дерев’яне перекриття вирізаємо в ньому отвори з допомогою електролобзика.
 9. Кожне отвір, через який буде прокладений повітропровід, розводящий гаряче повітря по дому, обшивають вогнестійким гіпсокартоном.
 10. Його головна функція — підвищення вогнестійкості дерев’яного перекриття.
 11. Вид з боку горища: гіпсокартон додатково захищають мінеральною ватою, покритої шаром алюмінієвої фольги.
 12. При установці каміна до кожного отвору в перекритті буде підведено еластичний повітропровід, за яким буде підводитися гаряче повітря. Щоб повітря не охолоджувався, повітропровід ізолюють мінеральною ватою, покритої шаром алюмінієвої фольги.
 13. З боку приміщення перекриття також обшивають гіпсокартоном. Поки що це не виглядає естетично, але липи можна пофарбувати. В отворі закріплюють вихідний патрубок.
 14. Патрубок закривають акуратною вентиляційною сіткою.
 15. В решітці є жалюзі. З допомогою важеля їх можна відкривати і закривати, тим самим керуючи інтенсивністю потоку гарячого повітря.
 16. На горищі встановлюють вентилятор сплавний регулюванням продуктивності, керованої термостатом. Він буде сприяти руху нагрітого камінним вкладишем повітря по воздуховодам до всіх вентиляційних грат, розташованих на значній відстані від каміна.
 17. Над камінним вкладишем укріплений обігрівальний ковпак з чотирма патрубками для приєднання трубопроводів системи РГВ. Три з них об’єднують один з одним в один загальний воздуховод, прокладають на горище і під’єднують до вентилятора, який буде нагнітати гаряче повітря по кімнатах. Тепле повітря з четвертого патрубка буде обігрівати кухню. Крім того, у випадку перебоїв в електропостачанні він буде відводити надлишок тепла за межі корпусу каміна, оберігаючи вкладиш від можливого перегріву.
 18. Об’єднання каналів здійснюють з допомогою трійників, які потім ретельно теплоизолируют.
 19. У головному каналі розташовують фільтр, що затримує забруднення.
 20. Після вентилятора канали знову разветвляют — щоб підвести повітря до всіх кімнатах. Оскільки над усім одноповерховим будинком знаходиться нежитловий горище, розводка каналів була виконана без ускладнень.

Як встановити і зробити монтаж каміна

Короткий опис статті: каміни фото Як самому встановити камін і зробити монтаж системи розподілу гарячого повітря в будинку. Фото і покрокова інструкція по виконанню робіт своїми руками. камін, монтаж, пічка, ргс, своїми руками, установка,монтаж,пічка,ргс,своїми руками,установка,Ремонт і дизайн

Джерело: УСТАНОВКА І МОНТАЖ СВОЇМИ РУКАМИ КАМІНА З РОЗПОДІЛОМ ГАРЯЧОГО ПОВІТРЯ (РГВ) – ІНСТРУКЦІЯ І ФОТО | Своїми руками — Як зробити самому

Також ви можете прочитати