• Різне

  Цегляний димар: типи, правила та технологія кладки Своїми руками

  20.02.2017

  Будівництво цегляного димоходу

  • Вимоги до сучасних димоходів
  • Типи сучасних димоходів
  • Загальні правила для планування каміна і цегляного димоходу
  • Поширений матеріал для кладки димоходу
   • Цегляні димоходи під камін.
   • Димоходи зі сталі.
   • Димоходи з шамоту (вогнетривкі димарі).
   • Скляні димоходи.
  • Цегляний димар: кладка і секрети будівельників
  • Димохід має погану тягу — чому?

  У будь-якої печі або каміні, що працює на рідкому або твердому паливі, головним є не сама конструкція, а саме димохід, або димова труба (канал), через який дим виходить за межі приміщення. Головним призначенням пічного або камінного димоходу є безпечне відведення димових газів за допомогою природної тяги в атмосферу, недопущення небезпеки для людини і порушень в роботі самого димового каналу.

  Цегляний димар: типи, правила та технологія кладки Своїми руками

  Схема можливого розташування цегляної труби димоходу.

  Під час проектування в першу чергу зверніть увагу на розташування каміна і димоходу і правильність даної конструкції. В системі каміна димова труба виконується функцію легенів і відповідає за правильну циркуляцію повітря. Якщо будинок вже збудовано, то обстежте раніше побудовані в будівлі димоходи — цегляні, бетонні або сталеві. Чи готові вони до експлуатації може сказати тільки досвідчений майстер, також він може дати поради щодо сумісності обраної конструкції печі і даного димоходу і вказати на проблемні ділянки в будові димоходу і шляхи їх подальшого усунення.

  Якщо будинок ще не готове, а знаходиться на стадії планування, то завдання ще простіше. Скористайтеся послугами дизайнера-проектувальника або ж самі закладіть в проект саме той варіант димоходу, який би оптимально поєднувався з обраним матеріалом для каміна, самим каміном і матеріальними можливостями господаря будинку.

  Зворотна тяга, дим у приміщенні і пожежа — це може статися, якщо безвідповідально і необдумано поставитися до будівництва димоходу.

  Від якості виготовлення труби і самого монтажу буде залежати ефективність каміна, довговічність і безпека вашого будинку. При виготовленні димаря можна використовувати цеглу, бетон, сталь і скло. Найпоширеніший вид каналів — це димоходи цегельного будови.

  Вимоги до сучасних димоходів

  Цегляний димар: типи, правила та технологія кладки Своїми руками

  Схема кладки димової труби.

  Якщо вам потрібно встановити опалювальне обладнання, то необхідно знати, що його конструкції стрімко поліпшуються з кожним днем. Енергозбереження та охорона навколишнього середовища призводять до підвищення ефективності котлів та зменшення відпрацьованих газів та викидів їх в атмосферу. Внаслідок цього до сучасних камінів, печей та інших опалювальних агрегатів пред’являють все більш жорсткі вимоги і стежать за порядком їх експлуатації. Ознайомтеся з переліком умов для сучасних димоходів:

  1. Газощільність — виключення падіння тиску в каналі і попадання відпрацьованих відходів в приміщення.
  2. Будь-димохід повинен відповідати всім необхідним вимогам пожежної безпеки, в іншому випадку це може спричинити за собою ряд неприємних наслідків.
  3. Якість конструкції — будь-який тип димоходу повинен бути виконаний з якісного матеріалу, який би відповідав умовам безпеки: не боявся корозії (це відноситься до низькотемпературних котлів опалення, у яких велика ймовірність появи конденсату), був стійкий до високих температур і т. п.
  4. Внутрішня поверхня повинна бути гладкою, щоб знижувати опір руху газів в атмосферу.
  5. Димохід повинен бути виконаний із застосуванням матеріалів, які б забезпечили йому високі теплоізоляційні властивості, і мати відповідну товщину. Таким чином зменшується ймовірність появи конденсату, гарячі гази швидше йдуть в атмосферу, не затримуючись в каналі, а також теплоізоляційний матеріал оберігає від імовірності виникнення пожежі.

  Цегляний димар: типи, правила та технологія кладки Своїми руками

  Схема монтажу труби.

  Невиконання перерахованих вище методів і неправильно виконаний димовий канал може спричинити за собою неприємні наслідки:

  1. Пожежу.
  2. Чадний газ може потрапити в приміщення, що спричинить за собою отруєння організму людини.
  3. Під тиском корозії зруйнується димар, і, як наслідок, канал перестане нести свої основні функції, а в подальшому може статися 1 і 2 пункт.
  4. Поява потьоків і цвілі на зовнішній і внутрішній обробці будинку.
  5. Відсутність тяги не дозволить опалювального обладнання працювати справно.

  Повернутися до змісту

  Типи сучасних димоходів

  Існує три типи димоходів:

  1. Насадні — виконані з азбоцементних або металевих труб, що спираються на стельове перекриття над апаратом або на теплогенерирующий апарат (камін, піч).
  2. Корінні — розміщені зовні або всередині будівлі на власному фундаменті і з можливою внутрішньою обробкою.
  3. Стінові — розміщені в стінах будівлі, виконані з цегли або бетону з можливою внутрішнім облицюванням з азбоцементних або металевих труб.

  Повернутися до змісту

  Загальні правила для планування каміна і цегляного димоходу

  Цегляний димар: типи, правила та технологія кладки Своїми руками

  Схема пристрою димоходу.

  Якщо будинок знаходиться на етапі планування, то відразу визначте стіну, на яку буде монтуватися камін і цегляний димар. Буде краще, якщо вдасться знайти таку стіну в теплій частині будівлі, та ще й поблизу коника. Звичайно, дозволяється використовувати димар далеко від коника і в зовнішній стіні, але слід врахувати негативні фактори, притаманні такому рішенню. Перш за все, пам’ятайте, колодязь димоходу ні в якому разі не повинен промерзати в зимовий період — стінка димоходу зовні (або ж всі його стінки при стоїть окремо конструкції) повинна мати більш ефективну теплоізоляцію і бути порівняно товщі димового каналу, розташованого безпосередньо всередині опалювального приміщення.

  Порушення цієї вимоги може спричинити за собою ряд неприємностей, які в підсумку можуть викликати небажання користуватися каміном і повне розчарування в усій конструкції. Труднощі при розпалюванні, неприємний запах, невеликий протяг з непрацюючого каміна, задимлення, недостатня тяга можуть знизити ентузіазм навіть самого завзятого любителя печей і камінів. Тим більше в умовах нашого суворого клімату димовий канал безпосередньо слід закладати під внутрішню стіну будинку. Досліджуючи димохід, не можна залишити без уваги його форму, якість і матеріал, з якого зроблені його стінки. Поверхня внутрішніх стінок виконується з кислоупорных і вогнетривких матеріалів, канал має бути вертикальною і гладкою.

  Повернутися до змісту

  Поширений матеріал для кладки димоходу
  Цегляні димоходи під камін.

  Основний матеріал, що використовується для будівництва камінних труб, звичайно, цегла. Якщо не дивитися на незначну матеріаломісткість, цегляний димар вимагає мінімальних матеріальних витрат на зведення: цегла, глина, пісок і вода. При цьому слід пам’ятати, що далеко не будь-цегла можна використовувати для зведення димоходу, підійде тільки обпалена, повноцінний глиняний.

  Повернутися до змісту

  Димоходи зі сталі.

  Схема врізки в димохід.

  останнім часом дуже часто стали використовувати в якості матеріалів для димохідної труби металеві труби, особливо труби з нержавіючої, жароміцної сталі. Нержавіючі димарі набагато легше цегельних і не вимагають прибудови додаткового фундаменту, а значить металеві труби значно простіше в установці. Такі труби можна назвати свого роду «конструктором», легко монтується, стійким до корозії і довговічним. До того ж, дані труби підходять для роботи з різноманітними модифікаціями печей і котлів.

  Такі труби набагато краще видаляють димовий газ, так як мають оптимальне перетин. В димоходи з круглим перетином, на відміну від прямокутних і квадратних, відсутня завихрення, яке перешкоджає руху основного газу. До того ж, на ідеально гладких стінках димоходів з металевих труб не накопичується сажа.

  Димоходи з сталі легко монтувати в побудованих будинках, коли на етапі будівництва не передбачили можливість подальшої установки опалювальних агрегатів і, відповідно, димоходів.

  Повернутися до змісту

  Димоходи з шамоту (вогнетривкі димарі).

  У середині 2004 року на ринках з’явилися димоходи з керамічних шамотних труб в оболонці з нержавіючої сталі і легкого бетону. Димоходи з шамоту володіли всіма перевагами сталевих димарів і більш високим рівнем надійності і довговічності. Вартість таких елементів трохи дорожче, але все окупається в процесі експлуатації.

  Повернутися до змісту

  Скляні димоходи.

  Перевага скляних димоходів — цілковита відсутність корозії, вони мають низьку теплову інертність і не вбирають вологу. Але такі елементи дуже дорогі і вимагають значних витрат при монтажі.

  Повернутися до змісту

  Цегляний димар: кладка і секрети будівельників

  Для кладки димохідних труб повинен бути використаний добре приготовлений розчин і якісний цегла. Розчин включає в себе 5 частин піску, 2 частини цементу та 1 частину вапна. Кладка повинна бути з хорошою перев’язкою і щільно заповненими швами, щоб димова труба була абсолютно герметичною. Обламані шматки цегли використовувати забороняється!

  У внутридымоходном і внутритопочном просторі не допускаються надлишки розчину і опуклі шви. У місцях з «безвідповідальною» кладкою, де можливий вихід газів через шви, можна виконати «впустошовку», при цьому западина повинна бути не більше 10 мм — для подальшого оштукатурювання. Повороти і звуження газового порогу і димоходу закруглюються шляхом придавания цеглин округлої форми. Для будівництва димоходу цементний розчин не годиться, тому що із-за впливу диму він може зруйнуватися, а під впливом об’ємних змін тріскається.

  Якщо димар кладеться заново, то краще його розшити, а не просто обштукатурити, бо штукатурка має властивість забруднюватися від сажі та відвалюватися під тиском. Якщо трубу все-таки обштукатурити, то намагайтеся шар штукатурки зробити як можна тонше, а потім покрити його гідрозахисної фарбою без кольору. Це допоможе значно збільшити термін служби штукатурки. Для цього краще скористайтеся безбарвною гідрозахисної фарбою Лукофоба.

  Повернутися до змісту

  Димохід має погану тягу — чому?

  за Причиною поганої тяги може бути недостатня висота димохідного каналу над покрівлею, неправильне його розташування, недостатня ширина, перевантаження, викликана приєднанням до нього декількох печей, або ж нещільним примиканням борова до труби, пристрої в одному димарі двох кнурів один навпроти одного, чому потоки газу завихряются.

  Іноді, намагаючись отримати більше тепла, будують довгі димоходи, які мають дуже поганий підйом для хорошої тяги, та й до того ж, через досить крутого підйому канал швидко забивається сажею. ви можете перевірити тягу в каміні, щоб виключити цей факт. Для цього відкрийте дверцята на кілька сантиметрів і перед щілиною поставте запалену свічку. Якщо тяга слабка, то полум’я не відхиляється, якщо воно стрімко рветься в піч і слідом згасає, то тяга дуже сильна. Для нормальної тяги полум’я повинно спокійно звернутися всередину печі і не згаснути.

  Короткий опис статті: кладка димоходів ціна

  Джерело: Цегельний димохід: типи, правила та технологія кладки — Своїми руками

  Також ви можете прочитати