• Топки для камінів

  Топки камінів

  02.10.2015

  Топки камінів

  Топки камінів є одним з основних елементів загальної конструкції, хоча і представляє собою дуже просте і не вимагає обслуговування пристрій, а саме — металевий ящик з отвором для закладки палива і дымоотводным отвором. Виготовляються топки камінів у виробничих умовах і вже в готовому вигляді монтуються в зведений корпус каміна, який в свою чергу, являє собою кам’яну, цегляну кладку або корпус з іншого матеріалу.

  Класифікація топок для камінів

  Топки для камінів поділяються на дві великі групи: відкриті і закриті (KRATKI Zuzia, ПРОМО 715 П, Інсерт 600 Турбо).

  Відкриті топки камінів

  Відкриті топки камінів несуть у собі більше краси відкритого полум’я і природності. Але такі топки каміни мають і зауваження у вигляді іскор, що вилітають і слабкого запаху диму. Зовні цей вид топки каміна виглядають як поглиблення в стіні, яка декорується зовнішнім облицюванням, частіше виконаної з природного каменю, мінералів і гірських порід.

  Закриті топки камінів

  Закриті топки камінів мають герметично прилягає дверцята або екран із спеціального скла. Закриті топки каміни більш поширені, хоча їх ціна помітно вище. Їх популярності сприяє цілий ряд значних переваг:

  • закриті топки камінів більш компактні;
  • простий монтаж;
  • ККД теплової енергії близько 80 %;
  • можливість контролювати і управляти процес горіння.

  Вертикальні і горизонтальні дверцята топок для камінів

  В залежності від розташування дверцят і їх форми, топки камінів комплектуються

  • вертикальними дверцятами (Ronda FD 6757,Ronda 5557, Lina FD 6757),
  • горизонтальними (Termo-Offload 800, Monoblocco 900 Flat)
  • універсальними (Панорамік 800 контргруз) — є можливість відкриватися вертикально і розчинятися в бік.

  Тип топки каміна з конструкцією дверки «гільйотина»

  В окрему групу можна виділити топки камінів типу «гільйотина». Такий тип конструкції передбачає переміщення скла вгору в спеціальну наскрізну щілину, що дозволяє грітися біля вогню з повною ілюзією відкритого каміна. Такі дверцята мають найрізноманітніший вигляд і форму — напівкруглі, класичні, прямокутні, квадратні, опуклі і т.д. Практично всі закриті топки для камінів мають систему «чисте скло». Завдяки попередньо прогрітому в топці каміна потоку повітря, спрямованому вздовж внутрішньої частини скла, там не відбувається осідання і накопичення часток сажі.

  Застосовувані для виготовлення матеріали

  Топки камінів виготовляються, в основному, з термостійкої сталі і топкового чавуну. Обидва матеріали мають свої головні переваги і деякі недоліки.

  Сталь дешева у виробництві, має меншу питому вагу. Прекрасно використовується для установки в самих різних місцях.

  Відмінно зарекомендували себе в експлуатації камінні топки російського виробництва фірми «Екокамін». Камінні топки від «Екокамін» стануть зручним і красивим елементом вашого інтер’єру.

  Подивіться Відео по застосуванню дуже зручною у використанні і обігу топки каміна ЕКОКАМІН Вега 1000:

  Чавун більш термостійкий, не схильний до прогорання, мала частка деформації, високі показники теплопровідності і ступеня обігріву. Виріб має великий термін експлуатації. Але має обмеження максимального розміру топок, дорожче у виробництві, а значить і в виробі. Нечасте оновлення модельного ряду (KRATKI Zuzia, KRATKI Maja) говорить про стабільність їх продукції.

  При неправильній експлуатації конструкцій із сталі існує можливість деформації під впливом високих температур. Акуратного звернення вимагають і сталеві елементи топки каміна можуть бути більш вразливі механізми закривання дверцят топки для камінів (Ronda FD 6757, Lina FD 4557). Але зате забезпечують легкість конструкції.

  Камінні топки Spartherm (Німеччина) є яскравим представником топок сучасного дизайну, що сполучається з високою якістю. Відомий лідер у виробництві камінних топок — німецька компанія Spartherm — робить акцент на своєрідному дизайні камінних топок, відрізняються особливою міцністю і якістю матеріалу, які використовуються у виробництві топок. Подивіться невелике ВІДЕО про камінних топках Spartherm:

  Серед величезного розмаїття різних моделей камінів, кожен любитель домашнього тепла, затишку та природного комфорту зможе підібрати і купити собі оптимальний варіант.

  Ми будемо раді відповісти на ваші запитання!
  Звертайтеся до фахівців магазинів

  Короткий опис статті: топки для камінів Топки камінів. топки, камінів

  Джерело: Топки камінів <- Каміни - Каталог | Каміни, печі, інтернет-магазин "Прометей"

  Також ви можете прочитати