• Топка для каміна

  Топка для каміна: якою вона буває і як вибрати . Лад Поради

  17.09.2015

  Топка для каміна: різновиди та критерії вибору

  У цій статті ми розглянемо:

  найважливішою частиною сучасного каміна є топка, яка, по суті, відповідає за все – і за горіння палива, і навіть за відвід тепла в приміщення. Все інше, зване порталом, є не чим іншим, як декораціями, без яких сучасна людина не уявляє своє життя. У цій статті разом з сайтом stroisovety.org ми поговоримо про топку для каміна – ми вивчимо різновиди цих виробів, ознайомимося з їх особливостями, перевагами і недоліками, тим самим відповімо на запитання, як вибрати топку каміна?

  Топка для каміна фото

  Топка для каміна: з чого її роблять

  Матеріалів, з яких можуть виготовлятися топки сучасних камінів, не так вже й багато – якщо бути точним, то всього два. Це чавун і жароміцний сталь, яка може використовуватися як у чистому вигляді, так і в комбінованому з чавуном варіанті. І той і інший матеріал володіє своїми унікальними якостями, що і дозволяє вести розмову про різних експлуатаційних характеристиках виробів даного типу. Розглянемо дещо детальніше цей момент.

  1. Чавунні топки для камінів. У деякому роді чавун можна назвати ідеальним варіантом для виготовлення топок для камінів – він швидко нагрівається, довго віддає тепло в навколишній простір. Все це добре, якщо б не два недоліки – це вага топки і крихкість чавуну, який при різких перепадах температури може лопатися. Також під постійним впливом температур чавунні топки камінів з часом деформуються. Не хочу сказати нічого поганого про цих виробах – цілком пристойна якість і цілком тривалий термін експлуатації. Залежно від виробника, чавунна топка каміна може прослужити від 10 років і більше.
  2. Металеві топки для камінів, виготовлені з жароміцної сталі. Якою б міцною і стійкою до високих температур не була сталь, все ж їй далеко за своїми характеристиками до чавуну – в більшості випадків в чистому вигляді вона не використовується. Як правило, якщо мова йде про топки для каміна зі сталі, то, безсумнівно, йдеться про комбінованому варіанті, в якому камера згорання викладається шамотною цеглою. здатним витримувати високі температури. Тут також слід зазначити, що існує і більш високий клас жароміцної сталі, який, загалом-то, може використовуватися для камінів в чистому вигляді – основний недолік такої сталі полягає в її вартості. Як правило, топки каміна, виготовляються з цього матеріалу, коштують дорого, тому сталь даного типу застосовують виключно в продукції еліт класу.

  Існує і третій вид матеріалу, з якого можуть виготовлятися топки для дров’яних камінів – це звичайна чорна сталь, яка, по суті, ніяк не придатна для цих цілей. По суті, такі вироби можна назвати відвертим браком або підробкою – прогорають вони протягом декількох років. Відрізнити їх можна хіба що за низькою вартістю.

  Як вибрати топку для каміна: клас виробу має значення

  Всі сучасні топки камінів виробники ділять на три класи – це економ варіант, топки середнього і еліт класу. Їх основні відмінності укладено в матеріалі, з якого їх виготовляють, так і в наявності різних додаткових функцій.

  1. Топки для камінів економ класу. Це найпростіший варіант, що виготовляється з чавуну та не обладнаний пристосуваннями – ніяких шиберів, окремих повітряних каналів вони не мають. Якщо говорити про дверке, то в більшості випадків це орні конструкція. У деяких моделях такого класу можна зустріти піднімаються вгору скляні дверцята – вони працюють за рахунок пружинного механізму або системи противаг, що створює деякі незручності у використанні. При нагріванні рухливі металеві частини можуть викликати заклинювання. В цілому ж, це цілком хороші топки, відрізняються простою конструкцією.
  2. Середній клас топок каміна. Даний клас топок для камінів по своїй ціновій категорії відрізняється від попереднього класу приблизно в 1,5-2 рази у велику бік. Як правило, їх виготовляють або з жароміцної сталі, або з чавуну – досить часто ці матеріали комбінують між собою. Крім того, в топках даного класу досить часто використовується шамот для збільшення тепловіддачі. Якщо говорити про технологічної насиченості цих виробів, то вони оснащуються так званим тягопрерывателем, в завдання яких входить поліпшення тяги і захистом топки від конденсату. Крім того, їх оснащують верхнім шибером і сучасною системою очищення скла від кіптяви. Здійснюється така очистка шляхом подачі холодного повітря уздовж скляної дверки – цей потік повітря відштовхує продукти горіння від скла, в результаті чого топка для каміна зі склом менше коптиться.
  3. Еліт клас. Такі топки виготовляються виключно з жароміцної сталі. Якщо говорити про конструктивні особливості подібних виробів, крім усього притаманного двом попереднім варіантам топок, тут можна відзначити наявність системи допалювання палива. Здійснюється вона шляхом подачі свіжого повітря у верхню частину топки – завдяки цьому відбувається згоряння газів, що виділяються при горінні дров. Ефективність таких камінів вище, а вихлопні гази чистіше – крім того, полум’я в таких камінах виглядає набагато ефектніше. Також більшість камінів еліт класу обладнуються системою припливу повітря, забір якого здійснюється безпосередньо з вулиці. Таке пристосування значною мірою покращує роботу топки і дозволяє позбутися від відкритих вікон в зимовий час року

  Топки для дров’яних камінів фото

  Крім усього іншого, топки еліт класу виготовляються з урахуванням підвищених вимог замовника – в таких виробах вважається нонсенсом навіть гучна робота дверки. Тут все чітко, і жодних відхилень від норми не допускається навіть питання, як встановити топку для каміна, вирішується набагато простіше.

  Конструктивні особливості топки для каміна

  Якщо розглядати конструктивні особливості топок для камінів глобально і не звертати увагу на наявність тих чи інших механізмів або пристроїв, то усі існуючі нині вироби цього класу можна поділити на два основних види.

  1. Пряма топка для каміна. Встановлюється вона уздовж стіни і може мати всі вищеописані відмінності. Камін. виготовлений з допомогою такої топки, відмінно підходить для великих і просторих приміщень.
  2. Кутова топка для каміна. Дана топка монтується в кут, що дозволяє в значній мірі заощадити простір приміщення, в чому її основна перевага.

  Кутова топка для каміна фото

  Крім усього іншого, можна виділити і такі відмінності між топками, як наявність або відсутність дверки. У цьому відношенні їх можна розділити на відкриті і закриті топки.

  1. Відкриті топки для каміна. У деяких випадках можуть виявитися дуже небезпечною річчю – іскри з таких виробів можуть розлітатися по всьому приміщенню. Для подібних топок потрібна хороша тяга та оформлені відповідним чином підлоги в приміщенні – як мінімум, вони мають бути виготовлені із негорючого матеріалу. Крім того, в приміщеннях з відкритим каміном аж ніяк не місце таким речам, як килими.
  2. Закриті топки для каміна. На сьогоднішній день це найбільш безпечна топка, обладнана скляними дверцями. У більшості випадків це піднімається вгору або отодвигающаяся в бік конструкція, але зустрічаються і варіанти топок з звичайними розпашними дверцятами. Остання не відрізняється особливим зручністю в експлуатації.

  На закінчення скажу кілька слів з приводу питання, як встановлюється топка для каміна? Як не дивно, але її монтаж здійснюється досить просто, якщо, звичайно, не брати всі попередні та наступні роботи з облаштування каміна в цілому. Дуже важливим моментом є правильно виготовити постамент для топки – він повинен підноситися над підлогою мінімум на 50 мм. Крім того, поверхня підлоги в безпосередній близькості від каміна повинна бути облицьована каменем або плиткою (загалом негорючим матеріалом). Сама ж топка встановлюється просто – вона тримається під своєю власною вагою. Набагато складніше виглядає пристрій димаря для каміна і його декоративне оздоблення.

  Автор статті Олександр Куликов

  Короткий опис статті: топка для каміна Топка для каміна: різноманітність видів і їх особливості. Як вибрати топку для каміна, опис різновидів, їх переваг і недоліків. топка для каміна, чавунні топки для каміна, топка для каміна зі склом, топки для дров’яних камінів, кутова топка для каміна

  Джерело: Топка для каміна: якою вона буває і як вибрати | Лад Поради

  Також ви можете прочитати