• Різне

  Телевізор на стіні. Частина 2 . Домфронт

  20.02.2017

  Телевізор на стіні. Частина 2

  Телевізор на стіні

  У першій частині статті «Телевізор на стіні » ви знайдете рекомендації, яких слід дотримуватися, збираючись повісити ТБ-панель на стіну. Також у першій частині ми торкнулися таких питань, як вибір місця для телевізора і різновиди кронштейнів, без яких неможливий монтаж телевізора на стіну. Про те, як замаскувати кабелі, на якій висоті повісити телевізор і як оформити ТВ-стіну, читайте у другій частині.

  Телевізора для роботи потрібні кабелі — прогрес поки ще не зайшов так далеко, щоб обійтися без них. При настінному способі монтажу однією з головних проблем є звисають кабелі, псують весь вигляд. Як їх заховати?

  Телевізор на стіні: дроти і кабелі

  Якщо гіпсокартонна стіна, можна зробити в ній кабель-канал. Для цього вирізують отвори в стіні за телевізором, куди виводяться кабелі. Другий отвір робиться в самому низу стіни – там кабель сховається в плінтус з кабель-каналом. Благо вирізати невеликі отвори в гіпсокартонній стіні — справа кількох хвилин і майже повної відсутності бруду. При цьому розетку можна зробити прямо за телевізором, але це бажано робити лише в тому випадку, якщо телевізор буде висунутий від стіни або монтований на рухомому кронштейні. Тобто обов’язково повинен бути забезпечений легкий доступ до розетки.

  Пропонуємо подивитися відео на цю тему. Щоправда, вона на англійському, але в цілому і без перекладу все зрозуміло.

  Ще один варіант — сховати кабелі і дроти в кабель-канал (короб) поверх стіни. Кабель-канали бувають і вузькі, і широкі. Його можна пофарбувати в колір стіни — і тоді він буде практично не помітний. Втім, його можна зробити і помітним, пофарбувавши в контрастний колір, прикрасивши розписом, оклеив дзеркальною плівкою і т. д. Підключивши фантазію, наявність короби на стіні під телевізором можна цікаво обіграти: і кабелі не будуть псувати вигляд, і у ТВ-стіни з’явиться родзинка.

  Телевізор на стіні: зовнішній кабель-канал

  Прихований кабель-канал

  Якщо стіна бетонна, руйнувати її заради внутрішнього кабель-каналу навряд чи доцільно, особливо якщо у вас не намічається ремонту. В іншому випадку, звичайно, можна руйнувати, тим більше якщо ви впевнені, що після ремонту протягом декількох років не будете змінювати місце розташування телевізора.

  Якщо варіант із зовнішнім кабель-каналом не влаштовує, можна розглянути іншу ідею — зробити гіпсокартонну конструкцію. Це може бути і ніша, і, навпаки, виступ.

  Ніша, як вже було сказано в першій частині статті «Телевізор на стіні, повинна бути просторою, щоб забезпечувалася якісна природна вентиляція. Кабелі і дроти від телевізора проводяться в отвори, розташовані в бічних або в нижній стінках ніші, а виводяться де-небудь збоку конструкції. Ідея з виступом краще за кількома параметрами — по-перше, телевізор, розташований на зовнішній стіні виступу, буде добре вентилюватися. По-друге, з боків виступу можна буде зробити полиці-стелажі.

  Виступ під ТВ

  На якій відстані вішати телевізор?

  Саме оптимальне відстань від глядача до телевізора з точки зору комфорту і безпеки — 3-4 діагоналі екрану. Тобто якщо екран телевізора дорівнює 20-ти дюймам, то дивитися його потрібно з відстані приблизно 60-80 дюймів (1.5-2 метра). Це правило особливо необхідно дотримуватися, якщо мова йде про плазмовому телевізорі. Рідкокристалічні телевізори можна дивитися і з відстані в 2 діагоналі, але бажано все ж дотримуватися дистанції в 3-4 діагоналі.

  На якій висоті вішати телевізор?

  Висота телевізора

  Ідеальна висота телевізора на стіні — середина екрану на рівні очей. Часто можна побачити, як високо вішають телевізори у всіляких телевізійних переробках. Але там частіше акцент робиться на стиль, естетику, ефектність інтер’єру, а не на комфорт і зручність мешканців. Ми ж вішаємо телевізор на стіну не тільки для краси, але і для власного задоволення. Високо вішати телевізор можна там, де його дивляться рідко. Наприклад, на кухні телевізор зазвичай не дивляться, а лише поглядають або просто слухають під час готування. У вітальні, де телевізор дивляться, причому довго, потрібно розташовувати так, щоб було максимально комфортно.

  В середньому нормальна висота розташування телевізора — 1 метр від підлоги. Однак потрібно дотримуватися правила — центр екрана напроти очей глядача. Тобто потрібно врахувати висоту диванів і крісел – чим вище їх сидіння, тим вище буде висіти телевізор.

  Щоб визначити, на якій висоті вішати телевізор конкретно у вашому інтер’єрі, можна зручно сісти на диван, сперся на спинку, закрити очі і розслабитися, а потім відкрити очі і подивитися на протилежну стіну, уявивши, що там висить включений телевізор. Та точка, на якій зупиниться погляд, буде верхній третю екрану. Відповідно, середина — трохи нижче. Якщо телевізор буде висіти в спальні, і дивитися його будуть в основному лежачи, то вішати ТБ-панель треба вище. Щоб визначити висоту, потрібно лягти на ліжко і виконати все те ж саме, що описано вище для визначення висоти телевізора у вітальні.

  Можна повісити телевізор на стіну над каміном?

  Виробники РК та плазмових телевізорів не рекомендують розміщувати ТВ-панелі біля будь-яких нагрівальних приладів, а також у місцях, які більшу частину дня падають сонячні промені. Отже, вішати телевізор над постійно функціонуючим каміном не слід. Хоча, якщо дуже хочеться, можна провести невеликий експеримент — поміряти температуру стіни над холодним каміном, потім нагріти його і через деякий час знову виміряти температуру стіни. Якщо вона не збільшиться або збільшиться незначно, телевізор можна вішати.

  Стіна під телевізор: дизайн

  Стіну, біля якої чи на якій розташовують телевізор, прийнято обробляти особливим чином. З’явилося навіть таке поняття, як «дизайн ТВ-стіни або ТВ-зони». Головна мета — виділити цю стіну і задекорувати її так, щоб вона не здавалася порожньою.

  найпоширеніший прийом дизайну стіни з телевізором — обробка фрагмента або всієї стіни, на якій буде розташовуватися телевізор, іншим матеріалом або тим же, але мають інший колір: наприклад, можна обклеїти ТВ-стіну більш темними, світлими або контрастними шпалерами, обтягнути тканиною, обробити панелями або навіть паркетної дошкою, облицювати кам’яною плиткою і т. п.

  Стіну під телевізором часто виділяють кольором або фактурою (джерело фото — www.mvsa.com.au).

  Використовується й інший прийом – монтаж телевізора на панель з дерева або пластику. Ну і, звичайно, привабливі різні конструкції — ніші і виступи. Щоб не мудрувати з обробкою і оформленням стіни з телевізором. можна піти іншим шляхом — замовити спеціальну меблі під відеотехніку. Наприклад, стійку або стінку-стелаж з просторою нішею під телевізор.

  Короткий опис статті: телевізор на стіні дизайн

  Джерело: Телевізор на стіні. Частина 2 | Домфронт

  Також ви можете прочитати