• Камінні топки

  Сучасні камінні топки: які вони?

  16.09.2015

  Сучасні камінні топки: які вони?

  У наші дні існує величезне різноманіття камінів — від класичних камінів до сучасних електричних. Незалежно від свого вигляду будь каміни виконують в приміщенні двояку функцію: по-перше, вони є елементом інтер’єру, по-друге, зігрівають приміщення.

  Виконання функції обігріву відвідування неможливо без такої частини камінів, як камінні топки. Камінні топки являють собою камери, в якій безпосередньо відбувається згорання палива. Від правильного вибору камінної топки залежить функціонування всього каміна. Тому необхідно зазначити, що тепловіддача камінної топки залежить від її габаритів і маси. Чим більше камінна топка, тим більша поверхня може обмінюватися теплом з повітрям приміщення, що обігрівається.

  Камінні топки можуть відрізнятися по конструкції, матеріалу виготовлення і місця установки. Топки каміни бувають закритого і відкритого типу. Як правило, більшість камінів мають топки закритого типу. Так склалося історично. Перші закриті камінні топки з’явилися в дев’ятнадцятому столітті і виготовлялися з чавуну. У наші дні використовуються закриті камінні печі з функцією тривалого горіння, що дозволяє в багатьох випадках замінити центральне опалення.

  Виглядають камінні топки цього виду як литий моноблок. Закриті камінні топки покращують нагрівання і довше зберігають тепло. Ще однією незаперечною перевагою камінних топок закритого типу є минимализирование ризику виникнення пожежі. Таким чином, закриття камінні топки — це не тільки практичний, але і безпечний — як в плані пожежної безпеки, так і з екологічної точки зору — апарат.

  Сьогодні, завдяки розвитку технологій виробництва камінних топок, існує досить широкий модельний ряд топок закритого виду, що розрізняються по дизайну, розмірами і формою. Одним з найважливіших елементів камінної топки закритого типу є її дверцята.

  Дверцят для сучасних топок виробляються з кристаллокерамики або кварцового скла, здатних витримувати температуру до 800 C. Скло для камінної топки може бути округлим, плоским, багатогранним або двостулковим. У багатьох моделях топок застосована система повітряного омивання скла.

  Камінні топки відкритого типу відрізняє особлива естетичність, створювана завдяки наданню вогню в каміні вражаючою об’ємності. У функціональному сенсі камінні топки відкритого виду небезпечніше своїх закритих аналогів. Нижче і тепловіддача в камінних топках відкритого типу, тому вони здатні обігрівати приміщення тільки тоді, коли горить спалюється в них паливо.

  Застосовується в камінних струмах відкритого типу тільки тверде паливо. В залежності від того, як вогнище розташовується в приміщенні, камінні топки можуть бути відкритими з центральною або бічною частини, а також відразу з трьох сторін. В острівних моделях камінів застосовуються повністю відкриті камінні топки.

  Виготовляються камінні топки з різних матеріалів. Головною вимогою до матеріалу камінної топки є здатність не змінювати структуру під впливом високих температур. Традиційно камінні топки виготовлялися з загартованого цегли і чавуну. Сучасні моделі — це, як правило, металеві каміни з топкою з чавуну або жароміцної сталі, а також з шамотної камінної топкою.

  Для чавунних камінних топок характерна висока тепловіддача і можливість роботи в інтенсивному або економічному режимах. Властивості чавуну гарантують і таке споживче якість чавунних камінних топок, як підвищена стійкість до перепадів температур. Чавунні топки мають дуже високим ККД, що досягає в топках закритого типу вісімдесяти відсотків, а в топках відкритого типу — двадцяти відсотків. Чавунні камінні топки здатні прослужити досить тривалий час.

  Сталеві камінні топки при високих температурах схильні до деформації. Тому з метою запобігання стінок сталевий топки від деформації їх, як правило, захищають жаростійким керамічним матеріалом або футеровкою. Футеровка підвищує теплоємність сталевий камінної топки.

  В процесі вигоряння футеровка сталевий камінної топки легко замінюється. До переваг сталевих камінних топок належить їх різноманітність. Можна легко підібрати сталеві топки навіть для великогабаритних камінів або камінів, виконаних у стилі модерн і Hi-Tech.

  Камінні шамотні топки бувають тільки відкритого типу. Камінні топки з шамотної цегли мають одне основне перевагу — це вирівнювання перепадів температур всередині топки, тому стінки каміна не нагріваються дуже сильно. Крім цього, шамотна цегла здатний добре зберігати тепло.

  За місцем установки камінні топки можуть бути вбудованими, пристінними або центральностоящими.

  Короткий опис статті: камінні топки Камінні топки можуть відрізнятися по конструкції, матеріалу виготовлення і місця установки. Топки каміни бувають закритого і відкритого типу. Як правило, більшість камінів мають топки закритого типу. камінні топки, каміни металеві

  Джерело: Сучасні камінні топки: які вони?

  Також ви можете прочитати