• Різне

  Стилі камінів

  16.09.2015

  Стилі камінів

  Сьогодні існує безліч видів і стилів камінів, відповідних тій або іншій історичній епосі. У цій статті розповідається, як змінювалася мода на каміни і чим різні стилі камінів відрізняються один від одного.

  Каміни «Людовік»

  Термін «Людовік» пов’язаний з ім’ям вісімнадцяти королів Франції, які правили з 1300 року до Французької революції. Каміни Людовика правильніше було б називати каміном, возрождающим епоху Людовика, так як він з’явився в XIX столітті, коли французькі архітектори і дизайнери інтер’єрів вирішили створити стиль, що імітує тип камінів, який був популярним за часів правління королів Людовика XIV, XV і XVI. Насправді, каміни тієї епохи були зроблені набагато ретельніше, ніж їх пізні імітації, виконані в Англії та Франції у вікторіанську епоху.

  Стилі камінів

  Типовий камін в стилі «короля Людовіка» виступав на дев’ять дюймів від стіни. Його лицьова частина була плоскою, у вигляді шухляди з прямокутним отвором. Такі каміни, зроблені італійськими майстрами з додатковою деталюванням і обробкою, яку виконували французькі художники, виглядали більш елегантно, ніж британські мармурові каміни тієї епохи.Стилі камінів

  Обводи відроджених камінів «Людовик XV» мають граціозні вигини і візерунки, які і сьогодні користуються популярністю, хоча і сильно відрізняються від оригіналів тієї епохи. Каміни «Людовик XVI» – квадратні і більш мужні, їх легко сплутати з камінами в традиційному англійському стилі, який був популярний більше двохсот років. Маленькі і жіночні каміни «Людовик XV Помпадур» напевно можна назвати кращими по дизайну з усієї серії камінів Людовика.

  Каміни «Георг»

  Епоха короля Георга включає період з 1714 по 1820 роки, хоча її пізній період правильніше буде називати «епоха Регентства». Саме в цей час, епоху розквіту земельної аристократії, було побудовано багато будівель, які і понині приваблюють нас своєю пишністю. Ініго Джонс, архітектор попереднього століття, був натхненником для раннього періоду доби Георга аж до 1760 року. Збірки малюнків його робіт, в яких удосталь використовувалися елементи грецької міфології, були широко поширені серед дворянства всієї країни. Саме вони надихнули таких дизайнерів, як Вільям Кент, на створення камінів, які стали зосередженням чуттєвості у великих граціозних залах.

  Історія камінів тепер ділиться на дві половини. У першій з них, що характеризує ранній період, каміни мають чудовий, пишний вигляд. У другій половині періоду ми бачимо каміни, відображають вплив більш витонченого класичного стилю.

  Каміни для будинків середнього класу було набагато простіше – справжні матеріали типу мармуру або цінних порід дерева були замінені їх помилковими імітаціями. Більш стримані і дешеві каміни також видно у менш важливих кімнатах заможних будинків, що говорить про те, що навіть у найбагатших землевласників кишені були не бездонні! Однак, такий дизайн, не проник до будинку всіх фермерів і йоменов, які становили більшість домовласників. Їх каміни часто відрізнялися нехитрим дизайном з великою дерев’яною притолокой, які ми бачимо сьогодні в котеджах з солом’яними дахами.

  Без сумніву, друга половина століття — це епоха Роберта Адама і камінів, названих на його честь. Роберт Адам зі своїм братом Джеймсом створили збірник зразків, що охоплюють всі аспекти архітектури, але найбільшу популярність їм принесли зразки камінів. Адам був майстром деталювання – його роботи, нехай і менші за розміром і менш екстравагантні, ніж ті, що набули поширення в останні п’ятдесят років, включали красиві деталі, взяті з класичної міфології. До них можна віднести етруські мотиви з золотими листям і навіть Ведвуджскую керамічну плитку.

  Стилі камінів

  Каміни для важливих кімнат були виконані з скульптурного білого мармуру з прикрасами у вигляді вінків, стрічок, лір та урн. Менш важливі кімнати, а також середній клас задовольнялися лише копіями таких камінів, виконаними з матеріалів-імітаторів. На заході епохи короля Георга, після нескінченних змін, супутніх моді на меблі, дизайн камінів став більш класичним, з меншою кількістю прикрас. В цей час стають помітні різні впливу, наприклад, настільки улюбленого принцом-регентом Георгом IV стилю шинуазрі (Chinoiserie, «китайщина»). Цей період з різних причин став розквітом камінів, і багато зразків того часу в мириадах імітацій (як справжні каміни, так і електрокаміни ) представлені на сьогоднішньому ринку.

  Каміни «Регент».

  Як і будь-який напрямок в декорі протягом останніх чотириста років, стиль епохи Регентства не можна розглядати відокремлено. Фактично, він включив в себе елементи і взаємозв’язки в тенденціях, соціальних відмінностях і політики як до, так і після цього періоду. Каміни стилю Регентства виконані менш ретельно, ніж творіння таких дизайнерів, як Роберт Адам. Пішли в минуле маленькі вставки з пасторальними сценами, настільки улюбленими аристократами в середині XVIII століття. Їх місце зайняли прямолінійні моделі з типовими різьбленими опорами. Сама опора може бути плоскою з різьбленими вставками, а іноді — у формі однієї або двох грецьких колон, що підтримують камінну полицю. Для камінної полиці частіше використовували панелі з різьбленням, але також були популярні й інші сюжети – наприклад, подвійні паралельні лінії, листя аканта, а також античні картини, на кшталт голови Медузи або римського тріумфу.

  Для камінів популярним матеріалом був мармур, проте його поставки з Італії, Іспанії та Португалії були порушені через блокади під час Наполеонівських воєн. Перевага віддавалася скульптурному мармуру (використовуваним для статуй), але його ціна обмежувала його застосування тільки для головних кімнат і віталень. Інші кімнати, простіше, задовольнялися лише імітують мармур камінами, які виготовлялися з дерева або жорсткого алебастру і розписувалися під мармур майстерними, але низькооплачуваними художниками.

  Стилі камінів

  У Франції стиль камінів розвивався окремо від Британії. Під час Французької революції багато екстравагантні каміни, встановлені в часи царювання Людовиков XIV, XV, XVI були демонтовані і вивезені за кордон. Їх місце зайняли каміни, все ще піддаються впливу античності, але з меншою кількістю прикрас і великими камінними полицями, ніж британські екземпляри. Через тісних зв’язків між Францією та молодими Сполученими Штатами цей вплив помітно і в будинках Нової Англії цього періоду, включаючи Білий Дім (який білий лише тому, що англійці спалили його в 1812 і його потрібно було заново перефарбувати).

  Вплив стилю регентства залишається популярним і сьогодні. У Лондоні збереглося багато будинків того періоду, хоча найбільш старі будинки були знесені під час будівельного буму в кінці вікторіанської епохи. Так як наступні покоління при модернізації своїх будинків міняли старі каміни, виконані в епоху Регентства, то ці прогалини змушені заповнити сучасні репродукції та відтворити хоча б частину розкоші того часу. Насправді виявилося, що легше відтворити більш простий дизайн камінів епохи Регентства, ніж передати з ретельністю розкіш їх попередників, які зараз вважаються кращими у своєму роді.

  Каміни «Вікторія».

  Королева Вікторія правила довгий час, з 1837 по 1901 роки, тому не можна вважати епоху її правління одним періодом. В ранній період, до смерті короля Альберта в 1860 році, каміни були схильні до впливу класичних тим, природних для стилю Регентства. Проте з часом інші рухи в мистецтві стали впливати на камінний дизайн. Насамперед, це декоративно-прикладна школа (Arts and Crafts) і школа модерну. Також необхідно пам’ятати і про стилі Людовика, який став популярним завдяки великій кількості оригінальних камінів, вилучених у часи Революції садиб французької аристократії.

  Короткий опис статті: зразки камінів Сьогодні існує безліч видів і стилів камінів, відповідних тій або іншій історичній епосі. У цій статті розповідається, як змінювалася мода н

  Джерело: Стилі камінів

  Також ви можете прочитати