Скільки коштує побудувати камін або вигідніше готовий варіант

17.09.2015

Скільки коштує камін?

Рішення побудувати камін завжди призводить до питання про його вартості. Логічно, що вона залежить від його конструкції і матеріалів, але і цей вибір часто робиться на основі фінансових витрат. Ціни мають великий розрив навіть у межах одного регіону, і справа не тільки в матеріалах, але і в його розташуванні в будинку, складності робіт і, головне — хто буде класти вогнище. Далі наводяться розрахунки, на основі яких будь-який читач визначить, скільки коштує побудувати камін в його умовах. Приклади цін взяті для Московської області.

З яких етапів складається робота?

Скільки коштує побудувати камін або вигідніше готовий варіант
Цегляний осередок, який найбільш часто споруджують у приватному будинку, потребує влаштування фундаменту і димоходу, аналогічних пічним. Таким чином, комплекс робіт буде складатися з наступних етапів, що не залежать від конструктивних особливостей:

 1. Пристрій підстави.
 2. Кладка корпусу та димаря.
 3. Прорізання перекриттів і стіни (якщо вимагають умови).
 4. Футеровка топки, кріплення дверцят, засувок, фурнітури.
 5. Утеплення димоходу. зовнішня облицювання корпусу.

Камін можна побудувати пристінний, кутовий, вбудований, окремостоячий. Різновид конструкції вплине на вартість димоходу. Наприклад, він вже є в будинку або його доведеться влаштовувати спеціально для даного агрегату. Визначившись з конструкцією, бажано мати на руках порядовку. Детальна схема дозволить розрахувати кількість цеглин і необхідних матеріалів. Для визначення загальної ціни треба скласти вартість цих складових.

Список витратних матеріалів для каміна з цегли

 1. Для фундаменту: пісок, щебінь, цементний розчин, арматура, бітум, руберойд (для цегельного фундаменту — те ж, але без арматури).
 2. Для кладки каміна: вогнетривка цегла, шамотна цегла, глиняно-шамотний розчин або спеціальна суміш для кладки камінів (продається в будівельних магазинах), колосник, прозора дверцята (для закритої топки), а також аксесуари для каміна .
 3. Для димоходу: цеглу, труби з нержавіючої сталі або керамічні.
 4. Для облицювання агрегату: термостійкий розчин, оздоблювальний матеріал (камінь, кахлі, цегла обробний, кахель, спеціальна суміш для штукатурення корпусу).

Визначення вартості цегляного каміна в англійському стилі на бетонному фундаменті

Англійський стиль — це класичний камін пристінної конструкції з прямим димарем і прямокутним порталом. Для прикладу пропонуються наступні габарити агрегату:

 • глибина топки 40 см,
 • портал 70х60 см (ширина х висота),
 • газосборнік висотою 60 см,
 • переріз димового каналу 15х27 див.

Скільки коштує побудувати камін або вигідніше готовий варіант
Для кладки вогнища з даними габаритами буде потрібно наступний приблизний витрата матеріалів (у дужках вказана середня вартість для московського регіону):

 1. Термостійкий повнотіла цегла 400 шт (ціна 40-76 руб/шт).
 2. Шамотна цегла 100 шт (32-35 руб/шт).
 3. Глина вогнетривка шамотна 30 кг (220 руб за упаковку вагою 20 кг).
 4. Глина червона термостійка 120 кг сухої (12 руб/кг).
 5. Цемент М400-500 для фундаменту 100 кг (190-220 руб/50 кг).
 6. Пісок 0,8 м3 з урахуванням витрат на фундамент і на глиняний розчин (400 руб за 0,8 м3).
 7. Щебінь для фундаменту (350 руб за 0,2 м3).
 8. Арматура d=10 мм, 20 штук по 60 см (18 руб/м).

Для визначення вартості матеріалів для фундаменту і корпусу агрегату залишається скласти дані. Загальна сума складе приблизно 30600 руб. До неї треба додати ціну металевого димоходу, якщо буде влаштовуватися цегляний варіант з гильзованием. Окремими витратами розраховується облицювання корпусу, так як розкид цін дуже істотний.

Заощадити на вартості матеріалів можна, якщо замовити їх у пічника, який буде виконувати роботу. Слід зазначити, що ціна кладки залежить від рівня професіоналізму, знань, досвіду пічного майстра. Фахівці вищого класу розбираються в питаннях теплотехніки і теплопровідності всіх матеріалів, які застосовуються для мурування та оздоблення агрегату. Робота професіонала збільшує загальну вартість, але натомість Ви отримуєте гарантовано якісну кладку і довговічність вогнища.

Вартість каміна для квартири

У квартирі кладка цегляного каміна виключена. Хорошою альтернативою є електричний вогнище, який складається з 2-х частин: топки та декоративної частини (портал). Його сумарна ціна складається з вартості электротопки і облицювання. Найнижча ціна на электротопки в Москві — 7000-9000 руб. Далі вартість збільшується в залежності від складності ефектів і застосованих технологій. Також має значення ім’я та країна виробника.

Оформити електричний вогнище найлегше порталом. Торгова мережа пропонує великий асортимент декоративного облицювання в різних стилях з застосуванням штучних і природних матеріалів. Вартість порталів в магазинах московського регіону починається від 12000 руб. Імітація ліплення і каменю підвищує їх декоративні якості, перетворюючи в твори мистецтва, здатні прикрасити самі вишукані вітальні. Таким чином, сумарна ціна електрокаміна починається від 19000 руб. і підвищується в залежності від складності конструкції і застосованих матеріалів.

Короткий опис статті: скільки коштує побудувати камін Скільки коштує побудувати камін? Приклади розрахунків на основі цін основних матеріалів. Скільки коштує готовий камін для квартири? камін вартість матеріал ціна кладка цегляний готовий

Джерело: Скільки коштує побудувати камін або вигідніше готовий варіант?

Також ви можете прочитати