• Різне

  Саморобний портал для каміна: інструменти, матеріали, технологія

  04.10.2015

  Портал для каміна своїми руками
  Зміст
  Які бувають портали?

  На сьогоднішній день, якщо Ви вирішили оформити портал для каміна своїми руками, то варто спочатку визначитися, в якому стилі Ви будете оформляти портал. Розрізняють наступні різновиди порталів в стильової приналежності:

  1. Саморобний портал для каміна: інструменти, матеріали, технологія
   Класичні портали.
   В даний час вони найбільш поширені в будинках. Відмінні особливості цих порталів представлені своєю монументальністю і строгістю дизайну. Такий портал зазвичай не прикрашають додатковими аксесуарами.
  2. Портали-кантрі. В основному, їх роблять для камінів, які топляться дровами. Такий портал представляє досить просту конструкцію, виконану з кам’яного матеріалу.
  3. Портали хай-тек. Матеріалами для обладнання такого порталу є скло, сталь, збройова сталь.
  4. Портали в стилі модерн. Портал у стилі модерн представлений різноманітними формами і кольорами. Класичні орнаменти поєднуються з сучасними технологіями. Такі портали відмінно впишуться в будь-який інтер’єр будинку.

  Оздоблювальні матеріали для порталу каміна

  В даний час багато людей, які вирішили самостійно зробити портал своїми руками, вибирають наступні обробні матеріали :

  1. Гіпсокартон;
  2. Ламінована паркетна дошка;
  3. Натуральний деревний матеріал;
  4. Фанера або дерев’яний брус;
  5. Самоклеюча плівка,
  6. Фарба, на акриловій основі;
  7. Поліуретанові ліпнини;

  Більшою затребуваністю користується гіпсокартон. так як він володіє масою переваг у порівнянні з іншими оздоблювальними матеріалами.

  Спочатку необхідно приготувати наступні інструменти:

  Створюємо портал для каміна своїми руками

  Саморобний портал для каміна: інструменти, матеріали, технологія
  Початковим етапом буде вибір місця для каміна. Після того, як Ви здійснили вибір певної ділянки, встановлюємо металевий профіль, товщина якого буде залежати від Вашого уподобання. Кріпити профіль необхідно за допомогою спеціалізованого саморізи по металу.

  Гіпсокартон нарізають шматками потрібних розмірів, потім з’єднуємо їх з каркасом металевого куточка. Перш ніж приступати до здійснення декоративної обробки, варто простежити, щоб всі кути і шви були акуратно і ретельно зашпаклювати.

  Для швів можна застосувати спеціальну сітку, а для кутів зійде приготований заздалегідь металевий куточок. Коли шпаклівка остаточно висохне, поверхню порталу необхідно обдати грунтовкою. Після грунтовки проходимся по поверхні наждачним папером, щоб на порталі не було нерівностей. Тепер можна приступати до декорування.

  представляє собою електрокамін

  Іноді в квартирі хочеться створити особливу затишну атмосферу. У більшості випадків саме каміни допомагають створити атмосферу комфорту і затишку. Але що робити, якщо у простій квартирі не можна встановити справжній камін?

  Для цього і були створені електрокаміни. Головна відмінність електричного каміна є його діяльність за принципом простого електричного обігрівача. Він абсолютно безпечний. Електрокамін працює від розетки.

  Аналогічно простому каміна, своїми руками можна зробити портал для електрокаміна. Для нього набагато легше вибрати матеріал для порталу, тому що електрокамін не має нагрівальних елементів відкритого типу.

  Портал електрокаміна

  Щоб побудувати своїми руками портал електрокаміна треба ретельно підготуватися. Спочатку треба вибрати найбільш відповідний матеріал. У даному випадку це може бути:

  В залежності від передбачуваного бюджету вибираєте матеріал. В основному, більшість людей для порталу електрокаміна воліють використовувати ДСП або фанеру. Не варто боятися застосовувати ці матеріали, так як у Вас вогонь не відкритого типу, як у простого каміна. Загоряння порталу практично неможливо.

  Стільниця для електрокаміна

  Саморобний портал для каміна: інструменти, матеріали, технологія
  Також відмінною особливістю порталу електрокаміна від порталу простого каміна є наявність спеціальної стільниці, яка обов’язково повинна бути у електричного каміна.

  Стільниця може бути трех різновидів:

  1. Вона може бути створена з товстої фанери, а потім на верхню частина відбувається облицювання плиткою;
  2. Дерев’яна стільниця. після установки обов’язково покривають лаком;
  3. Стільниця з матеріалу МДФ з наявністю шару пластика на верхній частині;

  Перш ніж приступати до основних дій, треба приготуватися до роботи. Тому в арсеналі повинні бути наступні інструменти та додаткові предмети:

  1. Стільниця;
  2. Каркас порталу певної форми. В основному, його виготовляють з металевої форми;
  3. Шпаклівка;
  4. Шпателя;
  5. Декоративний оздоблювальний матеріал;

  Портал електрокаміна своїми руками

  Спочатку треба з’ясувати, яка форма порталу. Якщо камін встановлений уздовж стіни, то відповідно портал буде мати прямокутну форму, якщо камін встановлений в кутку, портал буде трикутним.

  Краще варіантом буде намалювати образ видимого порталу на папері. Тут можна включити свою фантазію. Після того, як Ви закінчите з ескізом, то на нього варто нанести реальні розміри порталу, тим самим Ви зможете підрахувати приблизну кількість витрачених матеріалів. Найпростіший метод створення порталу для електрокаміна своїми руками є за допомогою гіпсокартону або фанери.

  Основні етапи:

  1. Саморобний портал для каміна: інструменти, матеріали, технологія
   Спочатку необхідно зібрати нижню частину прямокутного каркаса (або трикутного, в залежності від місця установки електричного каміна);
  2. Потім до каркаса прикріплює щільно вертикального виду спеціалізовані стійки ;
  3. Далі Ви повинні виконати верхню обв’язку стійок ;
  4. Встановлюємо порту і за допомогою куточків міцно прикріплюємо його до стінки;
  5. Листовий матеріал (це може бути гіпсокартон, фанера, ДСП і багато інших) закріплюємо саморізами;
  6. Стільницю з’єднуємо з порталом;
  7. Щоб в подальшому не забруднити стільницю, краще її прикрити папером або поліетиленовим пакетом;
  8. На утворилися шви і щілини слід накласти шари шпаклівки на верхній частині порталу;
  9. Обробним матеріалом виконайте облицювання порталу. В даному випадку, варто покластися на свій смак. Обробка може бути виконана керамічною плиткою, штучним каменем або іншими оздоблювальними матеріалами;
  10. Після того, як портал висохне, можна встановлювати всередину електрокамін;

  Поради для тих, хто робить портал своїми руками

  Вибираючи матеріал для порталу, варто ґрунтуватися на дизайн самого електрокаміна. Різноманітність дизайнів може призвести до дисгармонії в інтер’єрі. Тому варто уважно вибирати матеріали для порталу.

  Коли створюється каркас для електричного каміна, треба простежити за тим, щоб розміри були максимально точні. інакше під час установки електричного каміна всередину порталу можуть виникнути проблеми — Ви або подряпаєте камін, або пошкодите електричну частину каміна.

  Якщо Ви хочете, щоб Ваш камін виглядав стильно, дорого і вишукано, то варто звернути увагу на матеріал дерево. Але варто відзначити, що з таким матеріалом набагато складніше здійснювати діяльність по створенню порталу своїми руками, ніж працюючи з іншими матеріалами.

  Якщо Ви вирішили, що будете робити портал для каміну з деревного матеріалу, тоді слід застосувати столярний клей. Саме столярний клей на синтетичній основі допоможе не дати відбутися деформації і розсихання порталу. Слідкуйте за тим, щоб в структуру дерев’яного порталу не потрапляла вода, так як він через деякий короткий проміжок часу стане весь у тріщинах і відбудеться викривлення.

  Відео виготовлення портал електрокаміна

  Короткий опис статті: саморобний камін Що таке портал для каміна, які бувають види порталів, особливості електрокамінів і порталів для них, виготовлення портал електрокаміна: етапи роботи та відеоматеріали. портал, камін, своїми руками, електрокамін, камінний, портали

  Джерело: Саморобний портал для каміна: інструменти, матеріали, технологія будівництва, відео виготовлення портал електрокаміна

  Також ви можете прочитати