Саморобний камін на дровах

03.10.2015

Саморобний камін на дровах

Саморобний камін на дровах
Каміни на дровах є прості печі з поглибленням для розтоплення. Нагрівання кімнати завжди здійснюється тільки за допомогою поширення теплової енергії. Тепловіддача печі такий дорівнює приблизно 10 – 20 відсотків; решту ж тепло виходить трубу. Так що сподіватися на серйозний обігрів житла таким способом при суворих російських зим, чесно кажучи, не варто. Хоча для більш затишною або романтичної обстановки, для підвищення тонусу і настрою такі печі підійдуть вам як ніщо інше.

Можна побудувати такий камін власними силами

Так, таке реально, якщо слідувати деяким радам. Правда, необхідно спочатку зробити маленьку застереження: у висотних житлових приміщеннях багатоповерхових будинків організувати камін досить складно. Вам попередньо потрібно буде відвідати кілька інстанцій, хоча все одно, судячи з досвіду, можливість отримати дозвіл на будівництво каміна невисока. Однак, такі обмеження не страшні, якщо ви вирішили організувати камін для приватних володінь.

Принцип роботи дров’яного каміна

Камін складають топливник і димова труба. Топливники для камінів, як правило, більші в ширину, але не особливо глибокі, а у верхній і бічних перегородках присутній розвал, або розширення до кімнати. За рахунок подібної будови в навколишній простір віддається більше тепла.

З внутрішньої частини каміна, вгорі топливника, в місці стику з трубою необхідно організувати коленообразный вигнутий газовий поріг (інші назви – виступ, зуб, козирок, перевал). Такі заходи потрібні для захисту від іскор, що розлітаються. Газовий поріг так само захищає від перепаду повітряних потоків, із-за яких може виникнути задимлення або попадання сажі в повітря.

По ширині газовий поріг повинен бути як димова труба, можливо ширше на один – два сантиметра; випирає частину необхідно зробити паралельно і за напрямом переду труби, хоча допускається маленький (двох-трьох сантиметровий) вихід вперед. Весь газовий поріг зобов’язаний перебувати в горизонтальному положенні, а так само не повинен стискувати димохід, інакше може виникнути задимлення.

Витяжка потоків диму мала, так що іноді над камінами організовують шахти або ковпаки для скупчування диму і подальшого виведення його назовні.

Види дров’яних камінів

Існує безліч різних форм, розмірів і матеріалів для виготовлення камінів.

В різних приміщеннях приватних будинків зустрічаються каміни на дровах з незграбними формами. Часто вони зроблені з цегли і декоруються різними способами. Розміри такого каміна прямо пропорційні розмірам кімнати, в якій його збираються ставити. Приміром, у каміні допускається топковий отвір площею дві або три десятих метра за умови, що площа кімнати не більше дванадцяти–п’ятнадцяти квадратних метрів. Необхідно витримувати правильні пропорції між глибиною топливника і висотою його порталу. Пропорція, як правило, 1:2 або 2:3. Якщо ж відсутня пропорційність, камін, швидше за все, може диміти або практично не віддавати тепло.

Часто, вирішивши встановити дров’яної камін своїми силами, власник обирає металевий камін. Дров’яні металеві каміни стали популярними з впровадженням високих технологій в життя людини. І відомі на весь світ фірми по виробництву камінів, і талановиті кустарі роблять самі незвичайні і різноманітні каміни: пирамидообразные, у вигляді кулі або півсфери. Нерідко каміни з металу роблять у розібраному вигляді і зберігають їх до зими, а коли холоду наступають, їх знову встановлюють.

Дуже модно виглядають каміни, зроблені з чавуну. Для того щоб зробити такий камін, як правило, потрібна звичайна чавунна топка, яка надалі обрамляється порталом з литого чавуну. Такі чавунні печі являють собою гігантське ниві творчості і фантазії дизайнерів. Приміром, одного разу був зроблений чавунний камін, біля якого задня стінка виходила на вулицю і була прозора.

Важкі каміни (а саме, зроблені з цегли, або просто дуже великі чавунні) монтують на заздалегідь підготовлений особливий фундамент. Для каміна легкого чи розібраного типу неодмінно потрібно мати рівну підлогу, а так само організувати так звану «подушку» з цегли, який слід класти в 3 ряди. Треба враховувати, що спочатку під «подушкою» викладається вимочений в суміші глини і води повсть, на який згодом як правило, кладуть листову сталь. Тільки після всього цього можна споруджувати саму подушку. В принципі, бетонні плити – прекрасна заміна цегляній основі.

Так само запам’ятайте головне правило: який камін ви б не вирішили поставити, завжди дотримуйтесь протипожежних заходів.

Короткий опис статті: саморобні каміни

Джерело: Саморобний камін на дровах

Також ви можете прочитати