• Різне

  Росіяни печі в сучасному інтерєрі: варіанти дизайну та декору «гарячої барині.

  18.09.2015

  Тепло і смачно: російська піч в сучасному будинку

  Зміст статті:

  Російська піч – універсальний вогнище, традиційно використовується для обігріву житла і приготування їжі. На відміну від камінів, обігрівають приміщення виключно під час спалювання палива, російські печі зберігають і віддають тепло тривалий час, що дозволяє розпалювати вогонь не більше двох разів на добу. Сьогодні традиційні джерела тепла повертаються в будинки заміських жителів. Що ж являє собою російська «теплушка», годувальниця і героїня казок.

  Трохи цікавої історії

  Прообрази російських печей з’явилися в 15 столітті, вони не мали димових труб і топилися «по-чорному». Трохи пізніше дим навчилися випускати через горищне приміщення, а згодом замість глини почали використовувати обпалені цеглини. Печі з трубами придумали на початку 17 століття, але тоді димоходи робили з дерева, що нерідко ставало причиною пожеж. Топити по-чорному і використовувати дерев’яні димоходи заборонив Петро Перший в 1718 році, проте аж до 19 століття в селах можна було зустріти обидва застарілих варіанти.

  Росіяни печі в сучасному інтерєрі: варіанти дизайну та декору «гарячої барині.

  Піч – серце кожної хати

  На зміну небезпечним осель прийшли конструкції з кам’яними трубами, доповнені лежанкою – теплим спальним місцем для всіх членів сім’ї. Навколо печі крутилася усе життя селянина: у ній готували пироги і каші, сушили гриби і ягоди, варили пиво, обпалювали глиняний посуд і розпарювали лозу для плетіння постолів. В численних нішах і в спеціальних відсіках зберігали домашнє начиння. Одним словом, російська піч у хаті грала роль опалювально-варильного пристосування, кухонних меблів, ліжка, а також служила мініатюрної лазнею. При всьому цьому вона прикрашала собою приміщення та була предметом поклоніння.

  Пристрій традиційної російської печі

  Російська піч вимагає потужного фундаменту, здатного витримати кілька сотень кілограмів. В старовину для фундаменту використовували колоди і каміння, зараз для цієї мети застосовують цегла і бетон.

  Схема пристрою печі

  Нижня частина конструкції – підстава, всередині якого обладнують порожнисту камеру-подпечек, що використовується для зберігання кухонного начиння і палива. Підстава піднімає піч і робить її більш зручною для експлуатації. Зверху подпечек закриває звід-корито полуциркулярной форми. На звід обов’язково насипають шар піску або глини, а потім встановлюють під – днище топки. Під обов’язково робиться з легким ухилом у напрямку задньої стінки – це сприяє рівномірному згорянню палива.

  Топка російської печі складається з варильної камери і топливника (горна). У передній стінці топки є отвір (гирло) з металевою заслінкою для закладки палива та посуду зі стравами. Варильну камеру зверху перекривають купольним або пологим склепінням. Перший варіант зменшує тиск на стіни, а другий забезпечує більш рівномірний відображення тепла. Звід збирають по опалубці з дощок чи металу. Димову трубу споруджують над піччю, викладаючи її вертикально, без поворотів і горизонтальних ділянок.

  Принцип роботи російської печі не так вже і складний: спочатку в камері розпалюють паливо (горіння підтримується за рахунок кисню, що надходить через нижню частину гирла), дим піднімається до зводу і проходить в димову трубу. Час згоряння палива залежить від його вологості, чим сухіше поліна – тим швидше відбувається розігрів.

  Росіяни печі в сучасному інтерєрі: варіанти дизайну та декору «гарячої барині.

  Конструкція печі ретельно продумана і вдосконалена з роками

  Випічку і посуд з різними стравами завантажують після повного згоряння дров і розігріву поду, стінок і склепіння. Максимальна температура в російської печі під час горіння становить понад 600 градусів. Далі вона знижується до 250-220 градусів, що є ідеальною температурою для випічки і запікання.

  Основні види російських печей

  Раніше було практично неможливо зустріти два однакових пічки – у кожного пічника був свій «рецепт» і напрацьований досвід кладки. Зараз російські печі для будинку теж можна кваліфікувати лише відносно, оскільки в кожному окремому випадку може бути використана унікальна конструкція.

  Класифікація за розміром

  Перш за все, печі прийнято поділяти за габаритами:

  • групу великих печей становлять конструкції розміром 1500*2300 мм і більше, такі розміри російської печі дозволяють обігріти кілька суміжних приміщень;
  • до середніх відносять печі розміром 1500*1750 мм, таке вогнище без проблем забезпечить теплом кімнату площею близько 30 квадратних метрів;
  • мала російська піч має розміри менше 1500*1750 мм, вона придатна для опалення невеликих кімнат, а також рекомендується в якості додаткового джерела тепла і предмета декору.

  Типи печей з різними доповненнями

  Для господинь, які збираються експлуатувати нову помічницю по повній програмі, збирають конструкції з додатковою чавунною плитою і окремої духовкою. Для тих, кому важливий повноцінний відпочинок, передбачають приставні тапчани з самостійної топкою, яку можна топити незалежно від основної печі.

  Росіяни печі в сучасному інтерєрі: варіанти дизайну та декору «гарячої барині.

  Затишне гніздечко

  Декоративне оздоблення печей

  не Можна недооцінювати декор російської печі – від нього залежить не тільки те, наскільки вдало впишеться повернулася «теплушка» в сучасний інтер’єр, але і її теплоефективність. Селяни традиційно використовували для оздоблення мазанку – глиняну штукатурку з наступною побілкою. Зараз такий спосіб обробки, а також імітують його варіанти, використовують для того, щоб посилити колорит сільського стилю і підкреслити вірність традиціям.

  Якщо у дизайні немає місця елементів селянської хати, варто звернути увагу на класичну облицювання кахлями – особливими керамічними елементами у формі коробочок. Кахлі – дороге задоволення, тому ними можна прикрасити тільки передню частину російської печі.

  Декор вибирають, орієнтуючись на стиль інтер’єру

  З сучасних матеріалів для облицювання використовують теракотову і керамічну плитку, облицювальна цегла, керамограніт, штучний камінь. Ці матеріали практично не потребують періодичного ремонту і полегшують догляд за поверхнею печі.

  Повернення традицій: російська піч у сучасному інтер’єрі

  не Можна сказати, що російська піч в сучасному будинку – музейний експонат, несподівано повернувся з минулих століть. Насправді це тепле диво нікуди не зникало, а продовжувало виконувати свої основні функції в багатьох віддалених поселеннях, де досі не знайомі з магістральним газом.

  Масове повернення традиційної годувальниці у розбалувані цивілізацією будинку – не тільки данина моді, але і бажання наповнити будинок запахом справжніх пирогів, зібратися всією родиною у потрескивающей печі і насолодитися справжнім теплом, яке неможливо замінити ніякими сучасними обігрівачами.

  Масивна піч з каміном

  Ошатні російські печі не виглядають прибульцями з минулого в сучасному будинку. Сьогодні вони стали більш компактними, а нові оздоблювальні матеріали зробили їх практичними і зносостійкими. Дров’яну піч охоче встановлюють у великих кухнях-їдалень і віталень, оформлених у популярному сільському стилі. Для зручності господинь в комплекс інтегрують обробні столи, мийки, посудомийні машини, витяжки.

  У великому приміщенні печей виділяють центральне місце, завдяки чому збільшується тепловіддача від стінок, а конструкція відіграє роль стильного і практичного розділення простору. Невелика російська піч без варильної функції цілком може прикрасити собою затишну бібліотеку або робочий кабінет, а якщо обладнати на ній лежанку, то відпаде необхідність у покупці крісла або дивана.

  Літня кухня в стилі сільської хати

  На дачі російська піч чудово впишеться в інтер’єр літньої кухні, декорованому в стилі російської хати. У цьому випадку кухню можна буде експлуатувати не тільки влітку, але і під час рідкісних візитів за місто в прохолодні дні. Якщо немає можливості встановити багатофункціональну пічку в приміщенні, для неї можна обладнати відкриту кухню-альтанку в саду за принципом популярних барбекю.

  Кладка печі своїми руками – складний процес, здійснити яке під силу тільки досвідченим майстрам. Новачкам не варто ризикувати і братися за справу, не маючи досвіду і знань. Краще відразу звернутися до професіонала, у якого за плечима вже багато виконаних робіт.

  Короткий опис статті: кахлі для камінів Чим хороша російська піч для дому. Особливості конструкції і принцип роботи російської печі. Декоративне оздоблення печей та їх роль в сучасному інтер’єрі. росіяни печі розміри мала невелика в сучасному інтер’єрі будинку топка принцип роботи температура отвір передня частина декор

  Джерело: Російські печі в сучасному інтер’єрі: варіанти дизайну та декору «гарячої барині»

  Також ви можете прочитати