• Новости

  Проектуємо камін . індивідуальний інтерєр вашого будинку

  14.09.2015

  Статті
  Проектуємо камін

  Все що потрібно знати перед тим як почати будувати камін на дачі або у будинку самостійно

  На сьогоднішній день каміни служать не тільки і не стільки прикрасою але і при правильній установці і виборі ще і непоганим джерелом тепла.

  Камін з відкритою топкою встановлюються в приватних будинках здавна. Раніше вони були головним джерелом тепла в приміщеннях, а іноді служили і для приготування їжі. На сьогоднішній день, коли для дотримання умов пожежо-безпеки вибір віддається каміна з відкритою топкою, вони стали гарним доповненням безпосередньо до опалювальної системи будинку.

  КАМІН З ВІДКРИТОЮ ТОПКОЮ

  На каміні з відкритою топкою зупиняють свій вибір, якщо його хочуть використовувати не постійно, бо він, як джерело тепла недостатній для кімнат і приміщень вище середньої площі: тільки 20 відсотків енергії згоряння дров перетворюється в тепло, а решта сенсі відлітає «в трубу». З-за цього у цьому типі камінів, на опалення йде в двоє більше дров, ніж у їхніх побратимів з закритими топками. Для підтримки процесу горіння у відкритих казанах потрібно багато повітря. Тому потрібно, щоб в кімнаті, де розташований камін, була хороша вентиляція. Подача повітря знизу, через колосники, забезпечує кращі умови горіння дров.

  Експлуатація цих камінів не потребує будь-якого запозичення повітря з інших кімнат. Відкрита топка пред’являє високі вимоги до пожежної безпеки. В ній не рекомендується залишати на ніч жар, а перед відходом з будинку вогонь краще погасити. Підлогу біля каміна з відкритою топкою необхідно викласти ніж те негорючим плиткою, бляхою, декоративним каменем.Про килимах і шкурах забудьте. Для спокою можна, звичайно, встановити екран з дрібної сітки. але він не врятує від невеликих іскор.

  КАМІН ІЗ ЗАКРИТОЮ ТОПКОЮ

  Такі каміни вибирають, якщо розраховують на нього що він буде служити додатковим постачальником тепла в кімнати. Схеми з закритою топкою краще і ефективніше будуть витрачати енергію згоряння палива, їх коефіцієнт може досягати і 75 відсотків. Топки в них роблять з матеріалів, що добре накопичують тепло, вони стійкі до будь-якої температури і практично не іржавіють. Дверцята зі скла, стійкого до вогню можуть витримати температуру +800 °С. Існує багато способів кріплення камінних дверцят — як горизонтально, так і вертикально.

  Теплову потужність топки вибирають виходячи з наступного розрахунку: 1 кВт на 4 квадрата кімнати. Кубатура тієї кімнати, де ви хочете побудувати камін, не може бути менше 40-45 м3.

  За годину в топку повинно потрапляти не менше 10 м3 повітря на кожен розрахунковий кіловат потужності. Тобто камін 5 кВт за годину буде споживати приблизно 50 м3 повітря, який рекомендується підвести зовні по повітропроводу. Виходячи з проти-пожежних рекомендацій, біля топки встановлюють теплоізоляцію з мінвати з алюмінієвою фольгою.

  У проміжку між зовнішньою ізоляцією і поверхнею каміна залишають зазор для вільного обігу повітря. Портал і зовнішній корпус безпосередньо над топкою роблять із стійких до вогню матеріалів — граніту,мармуру, цегли, або гіпсокартонних плит. Схема камінів з закритою топкою дозволяє використовувати тепло згоряння для прогріву інших приміщень. Теплопровідником може бути як вода так і повітря.

  побудувати камін для дачі своїми руками

  Основні види камінів для дому і дачі:

  Всі три види каміна — традиційний відкритий, закритий з системою повітряного обігріву і закритий з водяним «плащем» мають схожу конструкцію. Два останніх каміна додатково оснащені пристроями, що дозволяють утилізувати тепло.

  ПРОЕКТУЄМО КАМІН ПЕРЕД БУДІВЛЕЮ БУДИНКУ АБО ДАЧІ

  Для того щоб правильно зробити камін, про місце, де він буде встановлений потрібно подумати ще при складанні проекту будинку. Каміну необхідний мати свій власний димохід, розташований безпосередньо над топкою. Поперечний переріз димохідного каналу має становити 1/10 площі топки, а висота, вимірювана від місця з’єднання з топковим каналом, — не менше 5 м. Димохідний канал потрібно обладнати заслінкою, що відокремлює топку від димоходу, та отвором для подальшого видалення сажі яка буде накопичуватися при використанні. Шиберна заслінка як правило буває традиційною висувний конструкції або кріпитися на рояльних петлях. Плюс петель в тому що заслінка відкрита не буде псувати дизайн кімнати з встановленим каміном.

  Каміни звичайного середньостатистичного розміру важать як правило 500 кілограм. виходячи з цього для нього потрібно спроектувати добру основу. Якщо не планується встановлювати камін в побудованому будинку, рекомендується проконсультуватися з архітектором. Може статися так,що буде потрібно додаткове посилення несучих конструкцій.

  НАГРІВАЄМО ПОВІТРЯМ

  Повітря в сучасних камінах піддається нагріванню, проходячи між зовнішньою поверхнею топки та її корпусом. Через трубопровідні канали, встановлені в стіни або перекриття, він розлучається по кімнатах будинку. Для влаштування каналів беруть частіше сталеві або алюмінієві труби У нескладних схемах повітряного опалення повітря подається гравітаційним способом — під дією різниці густин теплого і холодного потоків,але так можна опалювати лише кілька кімнат на відстані, що не перевищує 3м від осі димохідного каналу. Але перевага такої системи в тому що вона не залежить від електроенергії.

  Якщо за допомогою повітряного опалення Ви хочете опалювати багато кімнат і протяжність труб перевищує три метри, то рекомендується використовувати схему з примусовою циркуляцією повітря. Вона складається з насоса, що подає повітря під корпус топки або безпосередньо над ним. Так можна прогрівати до 600 кубічним метрів повітря в годину. Пам’ятайте також, що повітряний обмін при монтажі такої схеми йде по закритому циклу. Повітря прогрівається, обходить приміщення і йде назад до топці, виходячи з цього повітряні канали цієї конструкції опалення не заводять в туалетвы і кухні. Будувати камін з повітряним опаленням рекомендується ще в стадії будівництва будинку, бо у вже побудованому житлі Вам доведеться пробивати отвори в стінах для прокладання повітроводів, що дуже втомлює так і витратно.

  КАМІН — ВОДЯНИЙ ПЛАЩ

  Вбудована топка з водяним плащем зовнішнім виглядом як правило не дуже не відрізняється від звичайних, але має конструкційну особливість: її корпус зроблений в 2 шари, між якими циркулює прогріта вода. Вона по трубах направляється до радіаторів опалення. Якщо вгорі каміна додатково зробити теплообмінник-змійовик, то з’явиться додаткова можливість нагрівати воду для побутових цілей. Її циркуляцію будуть забезпечувати спеціальні насоси.

  Керувати роботою камінів з водяним плащем можна як вручну, підвищуючи або зменшуючи надходження повітря в топку, — так буде регулюватися інтенсивність горіння дров. Насос зазвичай оснащений термостатом. Коли вода нагріється до потрібної температури, яка передбачена заздалегідь термостатом, насос автоматично вмикається і закачує

  її в систему водопостачання або опалення.

  Каміни з водяним плащем можуть працювати тільки при відкритій схемі опалення, щоб підвищення температури води не призводило до збільшення тиску в системі.

  Основні правила.

  * Камінну топку встановлюють на спеціальний міцний поміст з цегли чи каменю.

  * Потім встановлюють портал і під’єднують систему повітряно-відводів.

  * Після цього систему закривають гіпсокартонними листами.

  * Повітропроводи розташовують по всім приміщенням в будинку, в тому числі і на горищі.

  * Вузол воздухообменной системи монтують в технічному приміщенні.

  Короткий опис статті: каміни дизайн Все що потрібно знати перед тим як почати будувати камін на дачі або у будинку

  Джерело: Проектуємо камін | індивідуальний інтер’єр вашого будинку