• Топка для каміна

  Правила топки камінів

  17.09.2015

  Правила топки камінів

  Добре провітрити приміщення, при цьому потрібно тільки «оновити» повітря в кімнаті, не надто охолоджуючи її. Перед початком топки необхідно відкрити регулятор тяги, а також зігріти трубу і повітря. Для цього достатньо потримати в топці прямо під димарем палаючу газетний папір. Підігрітий таким чином повітря піднімається вгору, і труба починає тягнути. Якщо в цей момент підпалити дрова, то виникає спека забезпечує хорошу тягу.

  Для розпалювання слід використовувати стружку і тріски, потім покласти четвертинки полін. Найкраща довжина полін — 3/4 ширини отвору топки. Щоб отримати в каміні полум’я з малюнком, використовуйте пеньки і коріння. Крім того, полум’я в каміні можна пофарбувати, для цього існують різні добавки і розчини, якими просочуються дрова. Звичайна кухонна сіль надає полум’я яскраво-жовтий колір, а хлорид міді — відтінки зеленого та блакитного.

  При топці вугіллям камін розтоплюється дрібним деревним паливом (стружки, тріски), який укладається на папір і покривається шаром вугілля, товщина якого не повинна перевищувати 50 мм. Газета підпалюється одночасно в двох-трьох місцях.

  Застосовувати горючі рідини — бензин, гас — для розпалювання камінів категорично заборонено!

  Коли вогонь розгориться яскраво, при топці каміна вугіллям додається основна маса вугілля, при топці дровами — половинки і цілі поліна, які вкладають хрест — навхрест один на одного по всій площі колосникової решітки. Це необхідно для забезпечення необхідної циркуляції повітря між паливом. Дрова слід укладати щільно, щоб жар горять унизу полін розігрівав і подсушивал верхні. Поліпшити ККД каміна можна, приділивши увагу розташуванню полін. Якщо поліна злегка витягнуті вперед, то в приміщення потрапляє більше тепла. Такий же ефект дає накопичення золи біля задньої стінки топки.

  Щоб проводити всі ці операції, камін повинен бути оснащений необхідними інструментами, до яких відносяться: кочерга завдовжки не менше 700 мм, щипці для перекладки і перевертання полін, совок для золи і волоть, не зайвими можуть виявитися і вогнестійкі рукавиці і бурдюки для роздування тліючого вугілля.

  Якщо з-за розмірів приміщення і зовнішньої температури потрібно більше палива, поліна варто підкладати тільки тоді, коли раніше закладені сильно прогорять.

  Горіння має бути рівним і спокійним. полум’я світле і яскраве (солом’яного кольору). Сліпучо-білий колір полум’я свідчить про надлишок тяги, темно — червоний — про її недоліку.

  Під час процесу горіння регулятор тяги слід залишати відкритим лише настільки, щоб забезпечити рівномірне згоряння палива. Вогонь в каміні повинен бути ледь чути! Регулювання тяги встановлена правильно, якщо процес горіння до моменту утворення спека триває 50, максимум 60 хвилин. Остаточно закривати заслінку тяги можна тільки тоді, коли паливо повністю прогорить, тобто закінчиться утворення полум’я.

  • 04 Грудень 2007

  Короткий опис статті: топка для каміна Будівельний портал України, завжди свіжі будівельні новини будівельного ринку. Правила топки камінів

  Джерело: Правила топки камінів

  Також ви можете прочитати