Портал для каміна своїми руками: особливості виготовлення і матеріали

05.10.2015

Портал для каміна своїми руками

Портал для каміна своїми руками: особливості виготовлення і матеріали
Бажання облаштувати в своїй квартирі або будинку камін має давнє коріння: камін давав своїм господарям тепло, відчуття захищеності і затишку. Досі люди пов’язують з каміном приємні емоції красивого і улюбленого житла. Зараз не так гостро стоїть питання обігріву житла, тому часто в квартирах встановлюють штучні або фальш-каміни, які приносять своїм господарям в першу чергу естетичне задоволення, а функція обігріву житла відходить на другий план. Ці пристрої, як і раніше, займають центральне місце, привертаючи до себе всіх домочадців. Зовнішній вигляд і штучного, і справжнього каміна, його декоративна функція багато в чому залежать від порталу – зовнішньої, обрамляє частині вогнища. Якщо ви зібралися використовувати штучний електричний камін в своєму інтер’єрі, то напевно вам буде цікава ця стаття, в якій ми розповімо про тих матеріалах з яких можна зробити портал для каміна своїми руками.

Зміст

Камінь для виготовлення порталу

Для виготовлення порталів застосовуються різні матеріали: і новітні, штучного походження, і ті, що здавна супроводжували людину. Наприклад, портал для каміну з каменю виготовляється для всіх видів камінів. При цьому слід врахувати, що портали з натурального каменю або цегли значно збільшують вагу всієї конструкції. Також, тут знадобляться особливі вміння каменяра. Але естетика каменю в домашньому інтер’єрі окупає всі зусилля і складності. Такий камін створює враження добротності, обґрунтованості та надійності.

Особливості виготовлення дерев’яного порталу

Портал для каміну з дерева передбачає наявність певних знань, навичок та інструментів. Масив дерева, наприклад, створює атмосферу солідності. Однак дерево під впливом високих температур деформується і розсихається. Уникнути таких неприємних явищ дозволяє виконання декількох простих прийомів:

  • всі дерев’яні елементи слід з усіх боків обробити термостійким акриловим лаком;
  • використовувати столярний клей, який не містить воду – на синтетичній основі;
  • використовувати тільки ретельно просушені бруски та щити, з однієї породи деревини.

У випадку електричного каміна вельми популярний портал для каміну з поліуретану. Матеріал пожежобезпечний, не горючий і довговічний. При цьому існує два методи обробки таких виробів – клейовий і механічний. Виконуючи монтаж поліуретанового порталу’ слід суворо дотримуватися технологічних рекомендацій виробника поліуретанової ліпнини.

Виготовлення порталу з гіпсокартону

Одним з найпоширеніших видів обрамлення є камін з гіпсокартону. Тому про це типі оформлення детальніше.

Як і будь-яка серйозна справа, портал для каміна своїми руками передбачає створення проекту або плану майбутнього виробу. Потім слід виконати наступні дії:

  • вибрати місце для каміна: уздовж стіни або в кутку;
  • визначити і розрахувати площу під чудовий елемент інтер’єру;
  • у відповідності з розрахунками вибрати в магазині електрокамін;
  • врахувати більш великі розміри порталу, ніж габарити електрокаміна.

Каркас для порталу зазвичай виготовляють з металопрофілю. Приміром, напрямні профілі 27х28, стійкові – 60х27. Каркас рекомендується прикріпити до стіни. При цьому важливо те, що каркас складається з 2-х елементів: конструкції для подіуму і елемента для самого порталу з каміном.

Посилення каркасу здійснюється шляхом закріплення поперечок з стійкового профілю – по всій ширині і висоті з кроком 15-20 див. Особливо потрібно посилити місце, призначене для встановлення вогнища. Після цього потрібно помістити заздалегідь куплений електрокамін в зроблений отвір і при необхідності «підігнати» розміри отвору. Наступним кроком є підготовка отворів для електропроводки у внутрішній частині порталу. Їх вирізають навпаки ходів витяжки, які є в корпусі электротопки. Потім за допомогою чорних саморізів з дрібною різьбою портал обшивається гіпсокартоном. Довжина саморізів – 25 мм. Після цього вся гіпсокартонна поверхню просочується грунтовкою. На наступному етапі необхідно поверхню зашпаклювати. Тендітні кути слід захистити перфорованим кутовим профілем. Тепер черга нанесення декоративного шару.

Гіпсовий портал для каміна

Портали для каміна з гіпсу популярні й тому, що стиль і вигляд його декорування обмежуються лише фантазією і майстерністю майстра. Ефектно і стильно виглядає декор, що імітує натуральний камінь. Досить «брутально» виглядає фактурна шпаклівка з подальшим фарбуванням.

Каміни, як і раніше володіють майже магічною силою привабливості. Тому багато хто прагне облаштувати камін і в своїй квартирі. Для цього зараз існує маса можливостей. В тому числі, виготовлення штучних камінів, де основну декоративну функцію виконує портал каміна. При наявності певних навичок, знань і умінь портал для каміна цілком можливо зробити своїми руками.

Короткий опис статті: портали для камінів Виготовляємо портал для каміна своїми руками, які матеріал застосовувати, особливості виготовлення порталів з каменю, дерева, гіпсокартону. портал для каміна своїми руками з гіпсокартону гіпсокартон камінь матеріали виготовлення гіпс

Джерело: Портал для каміна своїми руками: особливості виготовлення і матеріали

Також ви можете прочитати