• Портали для камінів

  Портал для електрокаміна, своїми руками . Форум про дизайн інтер

  14.09.2015

  Портал електрокаміна — своїми руками
  Сергій Карамзін Новачок

  Реєстрація: 24.01.13 Повідомлень: 1 Подяки: 0 Адреса: Санкт-Петербург

  Портал для електрокаміна, своїми руками . Форум про дизайн інтер

  У каталогах різних компаній ви знайдете найрізноманітніші портали для камінів – в класичному та сучасному стилі, під стандартні і широкі осередки. Тим не менш, у багатьох виникає бажання зробити портал самому. І справа не тільки в економії грошей – є люди, які не беруть готових і стандартних решениий.

  Завдання цієї невеликої статті – дати кілька порад тим, хто вирішив сконструювати портал сам, навести приклади авторських робіт, а також звернути увагу на ряд типових помилок при самостійному конструюванні порталів і використанні електрокамінів в інтер’єрі.

  Для початку радимо вам все-таки подивитися каталог готових порталів. Багато з порталів сфотографовані в інтер’єрному оточенні, зробленому професійними дизайнерами компаній-розробників, які досконально знають свою продукцію. Це, можливо, підкаже вам напрямки і для власної творчості.

  Варіанти конструкцій порталів для електрокаміна

  З вибором матеріалу для порталу електрокаміна проблем, як правило, не виникає. Сучасні електричні вогнища не містять відкритих нагрівальних елементів, важать всього декілька кілограмів, а їх корпус майже не нагрівається під час роботи. Так що, ніяких особливих вимог до міцності і термостійкості матеріалів для порталу не пред’являється.

  Ви можете використовувати камінь і цегла, МДФ, ДСП, гіпсокартон, пластик і навіть метал або скло. Небажано лише застосування масиву дерева і фанери, так як від потоків теплого повітря ці матеріали можуть розсохнутися і деформуватися. В якості матеріалів для оздоблення та ліпнини використовуйте гіпс або поліуретан.

  Все інше – справа виключно вашої фантазії і майстерності.

  Портал з гіпсокартону

  найпростіший і недорогий варіант конструкції портал електрокаміна – портал з гіпсокартону. Недолік такої конструкції в тому, що вона створюється при плануванні всього приміщення і надалі не допускає переміщень і коригувань. Так що, проект повинен бути ретельно вивірений, а всі розміри – узгоджені. І не забудьте заздалегідь передбачити всередині порталу електропроводку і вентиляційні отвори, що дозволяють уникнути застою повітря, скупчення вологи і перегріву вогнища.

  На знімках ви бачите етапи побудови кутового порталу з гіпсокартону. Технологія – стандартна для таких конструкцій.

  Портал для електрокаміна, своїми руками . Форум про дизайн інтер

  Спочатку створюється і закріплюється каркас з оцинкованого профілю, на якому саморізами зміцнюються деталі з гіпсокартону. Перед обробкою на всяк випадок приміряйте вогнище до порталу, поки у вас ще є можливість його підправити.

  Портал для електрокаміна, своїми руками . Форум про дизайн інтер

  Потім вся конструкція штукатуриться і забарвлюється. Штукатурку на основі гіпсу, наприклад, Ротбанд, Ветоніт, краще розводити трохи густіше, ніж передбачено інструкцією. Тоді з допомогою пальців, штапелей і штампів можна створити текстуру дерева, природного каменю, глиняного ліплення або цегляної кладки. Щоб штукатурка не потріскалася від перепадів вологості і температури, її слід покрити фасадною фарбою або лаком.

  Декоративний камін з паркетної дошки

  Дуже оригінально виглядає декоративний камін з обрізків паркетної дошки. Ви можете використовувати шматочки дерева різного кольору і текстури або пофарбувати їх за допомогою морилки.

  Етапи створення такого каміна видно на знімках. Спочатку на стіні закріплюється каркас з бруса, до якого послідовно приклеюються шматочки паркетної дошки, проклеиваемые і між собою. До просушки клею всі елементи притискаються до стіни розпіркою.

  Портал для електрокаміна, своїми руками . Форум про дизайн інтер

  У цій оригінальній конструкції використовуються декоративні свічки, але нішу можна підігнати і під невеликий електрокамін, наприклад, під класичний вогнище, глибина вбудовування якого — від 7 див.

  Портал з фанери, бруса і облицювальної плитки

  Одне з головних достоїнств порталів заводського виготовлення – їх мобільність, можливість перестановки в різні точки квартири. На відміну від двох попередніх конструкцій, жорстко прив’язаних до стіни, цей портал теж можна пересувати подібно меблів.

  Для виготовлення такого порталу потрібен столярний інструмент і непогані професійні навички. Етапи виготовлення показані на знімках. На порталі використані дві стільниці з масиву сосни, 4-х міліметрова фанера і дерев’яний брус в якості каркаса. Портал облицьований плиткою під декоративний камінь, закріпленої за допомогою «рідких цвяхів».

  Портал для електрокаміна, своїми руками . Форум про дизайн інтер

  Це портал під класичний осередок виглядає цілком професійно, але хотілося б знову звернути увагу на використовувані матеріали. Як вже згадувалося, масив дерева і фанера розсихаються і деформуються під впливом теплого повітря, що йде від вогнища. Тому замість них краще використовувати МДФ, ДСП і металевий профіль.

  Як уникнути типових помилок при конструюванні порталів

  1. Узгодьте стиль каміна і порталу

  Реалістичність електрокаміна залежить не тільки від технічних можливостей вогнища, але і від його оформлення. Класичний англійський вогнище встановлюється на рівні підлоги. Якщо ви хочете розташувати вогнище вище – виберіть широкий вогнище. Його можна встановлювати на будь-якій висоті, в тому числі, і високо, подібно топці російської печі.

  2. Не ховайте за порталом обрамлення вогнища

  Завдання порталу – підкреслювати дизайн вогнища, а не затьмарювати його. Класичні вогнища мають свій оригінальний дизайн, що виконується як в традиційному, так і сучасному стилі. Обрамлення такого вогнища краще виносити на рівень поверхні порталу, а не ховати його в глибині. Крім того, існують настінні конструкції, які взагалі не вимагають порталів – вони самодостатні у своєму оформленні.

  Якщо ж ви хочете створити свій дизайн, не орієнтуючись на оформлення вогнища – виберіть вогнище-кошик. Такі осередки практично не мають власного оформлення та дизайн всієї конструкції буде залежати тільки від вас.

  3. Порівнюйте пропорції вогнища, порталу та приміщення

  Підлоговий камін вимагає наявності перед собою вільного простору, будучи центром нехай маленького, але все ж камінного залу. Якщо цього простору виділити ви не можете – краще поекспериментуйте з настінними камінами, які не вимагають виділеної площі і легко поєднуються як з новими, так і з вже готовими інтер’єрними рішеннями.

  Є й інший варіант використання каміна в невеликих приміщеннях — вогнище вбудовується не до порталу, а в стіну, перегородку або навіть меблі. Тут незамінними виявляються класичні осередки, які вбудовуються на глибину від 7 див.

  Не менш важливо, щоб розміри вогнища і порталу були сумірні. Класичний вогнище, як правило, займає приблизно половину ширини і дві третини висоти порталу. Широкі осередки можуть займати і більшу частину фасаду.

  4. Придбайте вогнище до виготовлення порталу

  Більшість виробників дотримуються усталені стандарти на розміри різних типів вогнищ. Крім того, точні розміри кожної моделі ви можете дізнатися з каталогу. Тим не менш, ви можете не врахувати деяких нюансів, таких як наявність виступаючих кріпильних і декоративних деталей, розташування мережевого шнура і отворів для забору і випуску повітря, конфігурацію елементів управління і сенсорів дистанційного пульта.

  Щоб не переробляти вже виготовлений і оброблений портал, настійно рекомендуємо придбати вогнище заздалегідь, щоб мати можливість підганяти його «по місцю» в процесі роботи над порталом. Так ви не тільки точно погодите всі розміри і конфігурацію, але й уникнете проблем з доступом до потрібних елементів.

  Портали і електрокаміни ydes.spb.ru

  Короткий опис статті: портали для камінів [IMG]

  У каталогах різних компаній ви знайдете найрізноманітніші портали для камінів – в класичному та сучасному стилі, під стандартні і…

  Джерело: Портал електрокаміна — своїми руками | Форум про дизайні інтер’єру

  Також ви можете прочитати