Подарунки на Різдво своїми руками: Будиночок феї і чарівний камін .

17.09.2015

Подарунки на Різдво своїми руками: Будиночок феї і чарівний камін

30.12.12, 23:06

Чудовим подарунком на Різдво для будь-якої дитини стане власний маленький будиночок з картонних коробок. А ще з коробки можна змайструвати майже справжній камін. Як це зробити?

Будиночок Подарунки на Різдво своїми руками: Будиночок феї і чарівний камін .

При нестачі місця в квартирі такий будиночок можна розмістити під столом, адже головне — стіни, двері і вікна. Спочатку придумуємо сам будиночок (на базі наявних матеріалів). Пам’ятайте, що коробки можна розібрати і склеїти в полотно більшого розміру, зміцнивши колишні згини. Двері та віконниці прорізаються, потім відгинаються, місця «петель» проклеюють лейкопластиром (вітчизняним, на тканій основі). Пол краще не робити, тоді менше шансів порвати дах старшим братам та сестрам, які теж захочуть там посидіти. Для міцності будиночок краще обклеїти шпалерами всередині і зовні, але можна тільки всередині, а зовні пофарбувати, як підкаже фантазія.

Можна взагалі залишити колір коричневого картону, пофарбувавши тільки «балки», «фундамент» і дах.

Камін Подарунки на Різдво своїми руками: Будиночок феї і чарівний камін .

Це теж чарівний предмет, який подарує вам безліч дивно теплих моментів у спілкуванні з дітьми. Чудово, коли він є в іграшковому будинку, але нітрохи не гірше мати окремий камін, без будиночка. Проект і модель нашого каміна – Тетяни Гордєєвої

Підберіть міцну коробку бажаного розміру. Виріжте канцелярським ножем основу каміна. Пофарбуйте усередині чорною фарбою (не водорозчинній). Я вибрала автомобільну емаль в аерозольному балончику — наноситься і сохне дуже швидко, і бруду від неї потім не буде. Але працювати з нею краще на вулиці — дуже пахне і розбризкується.

Крім внутрішньої частини коробки, пройдіться по місцях майбутніх швів — вони не повинні залишитися світлими.

Зовні обклейте коробку або пофарбуйте «під камінь», «цегла», кахлі (шпалер потрібних кольорів предостатньо). Можна роздрукувати фото справжніх кахлів з інтернету.

Ті, хто любить малювати і працювати разом з дітьми, можуть зробити свій камін так, як це робили ми з донькою — кілька вечорів поспіль малювати за великим столом, різати і наклеювати маленькі картиночки, які потім так приємно роздивлятися.

Для початку треба визначити розміри кахлів. Вимірюєте коробку і розраховуєте, не забуваючи про шви між плитками і ширину плінтуса зверху і знизу. У нашому випадку вийшло 10.5х8.5 см (Думаю, менше робити не варто, і так малювати нам довелося дуже дрібно, тонюсенькими китицями).

Визначившись з розміром, ви расчерчиваете свою коробку, вважаєте, скільки плиток треба намалювати і вирізати отвір у передній стінці.

Далі готуємо папір для малювання. Якщо взяти чистенькі білі аркуші, камін буде мати неприродно новий вигляд. Казкове — завжди стареньке, з цятками і тріщинами.

Беремо ватман, папір для акварелі, можна навіть альбомні аркуші, лише б не дуже поганої якості.

Мочимо губкою всю поверхню і легенько фарбуємо сильно розведеною у воді аквареллю або гуашшю. Всю поверхню, блідо-блідо охристим, коричневим. Не колір, а лише натяк на нього. Фарба буде розпливатися, текти, — відмінно, додайте трошки жовтого і бризніть з жорсткою пензлика коричневим.

І кладіть сушити.

Висохлу папір расчертите на прямокутники, позначте місце рамки олівцем і дайте дитині.

Заздалегідь малювати рамку не треба, багато малюнки можуть не сподобатися вам або юному автору, тому простіше малювати рамки поверх готових робіт.

Ми з дочкою працювали одним кольором, але кахлі бували і багатобарвними, ніхто вас не неволить робити свій твір монохромним.

Коли готові всі кахлі, ви викладаєте на коробці, збираючи всю композицію. Добре, якщо ті картинки, на яких є напрямок руху — біжать діти, повернуті у профіль голови, — розташувати симетрично, прямуючи до центру. Коли вам все сподобається в композиції, приклеюємо кожен лист на його місце. Можна взяти навіть простий клей-олівець, лише б папір не жолобилася.

Даємо кілька годин просохнути і акуратно запеленываем прозорим скотчем, загортаючи його всередину коробки.

Все, найскладніша частина роботи зроблена.

Залишається зробити основу і камінну дошку.

У мене був щільний пінопласт, але можна зробити їх з картонних коробок, тільки всередину треба вкласти стопку картонних аркушів, щоб коробки не проминались.

Перш ніж обтягувати полку самоклеєнням, її треба приклеїти до нашого каміна, а оскільки картон клеїться не дуже добре, можна «зшити» коробку з верхом і дном дротом. Дріт годиться будь-яка, якщо її немає, можна розігнути кілька скріпок —відмінний матеріал, який легко знайти.

Після того, як верх і низ міцно закріплені на коробці, обклеюємо їх плівкою. Низ теж краще обклеїти, на випадок, якщо діти що-небудь розіллють, сидячи біля каміна. Набагато краще, якщо він буде непромокальним.

Розмічаємо декоративний карниз, в ролі якого у нас виступає поліуретановий плінтус для стелі (він продається в будь-якому будівельному магазині, коштує копійки).

Оскільки його теж треба буде обтягувати скотчем, не беріть плінтус зі складним орнаментом «під ліпнину» — нам потрібен рівненький, щоб скотч добре ліг.

Ріжемо макетним ножем, обтягуємо скотчем і скотчем ж кріпимо на потрібне місце. Навантаження на нього не передбачається, нікуди він не дінеться.

Камін готовий, але який же камін без вогню?

Подарунки на Різдво своїми руками: Будиночок феї і чарівний камін .

В топку покладіть червону ялинкову електрогірлянду. Можна задрапірувати її чорним або темно-сірим газовим хусткою, або покласти гірку шишок і кілька справжніх маленьких полін (обгорілих), а можна просто покласти гірлянду клубком. Встановіть камінну решітку (полку від холодильника, сітка від стільця, просто виріжте з картону і пофарбуйте в чорний колір), проріжте в задній стінці отвір для електричного шнура і включайте гірлянду в мережу.

Успіх забезпечений! Біля каміна можна читати книги, спілкуватися в сутінках на найважливіші теми, грати в тихі затишні гри. А можна просто сидіти і дивитися на мерехтіння вогників.

Короткий опис статті: камін своїми руками

Джерело: Подарунки на Різдво своїми руками: Будиночок феї і чарівний камін | Православний журнал «Ненудний сад»

Також ви можете прочитати