• Різне

  Піч Робінзон своїми руками: принцип ракетної печі і її виготовлення

  20.02.2017

  Ракетна піч Робінзон своїми руками

  Не так давно на ринку з’явилися дуже компактні переносні печі «Робінзон», призначені для приготування їжі в похідних умовах: на полюванні, рибалці, на дачі. Скільки б вона не коштувала, зробити її самостійно набагато дешевше: піде кілька шматків труби квадратного перетину, невеликий шматок листової сталі для дверцята піддувала, прутки для виготовлення ніжок і колосника. Все настільки просто, що маючи невеликий досвід у зварюванні, її можна зварити за пару годин. У статті ми опублікуємо наявні креслення, покажемо кілька варіантів готових печей з зазначенням розмірів та використаних матеріалів, викладемо відео урок про принципи їх побудови. На підставі цих матеріалів ви зможете виготовити піч Робінзон своїми руками.

  Піч Робінзон своїми руками: принцип ракетної печі і її виготовлення

  Похідна піч Робінзон

  Ракетні печі привабливі простотою конструкції і економічністю. Але, за уявною нехитрістю, варто точний розрахунок. Відхиляться розмірах дуже небажано: всі перестане працювати взагалі або спалювання палива буде вкрай неефективним.

  Загальні принципи

  Портативна переносна піч «Робінзон» була зроблена на основі опалювальної ракетної печі. Застосований той же принцип: в бункері-паливному відсіку згоряють дрова, вогонь, із-за потоку повітря, що потрапляє в зону горіння — горизонтальний ділянку труби і частково піднімається вгору за димовою тубі. Спочатку, поки піч не розігріта, вся енергія йде на розігрів димової труби. Потім, коли вона прогріється, гази від високих температур спалахують повторно, відбувається вторинне догорання газів. За тим же принципом влаштовані осучаснені газогенераторні піролізні котли .

  Піч Робінзон своїми руками: принцип ракетної печі і її виготовлення

  Як працює піч-ракета

  У печі Робінзон все трохи простіше: нам не потрібно гріти приміщення. Основне її завдання: розігріти воду і приготувати їжу. Але принципи залишаються тими ж: вогонь повинен розігріти димову трубу, а її довжини повинно вистачити на допалювання газів. Тому для нормальної працездатності дотримуйтеся наступних пропорцій:

  • Довжина димаря повинна бути не менше 2 довжин горизонтального (похилого) ділянки.
  • Висота паливного відсіку приблизно дорівнює довжині горизонтального ділянки. Тому печі Робінзон топливник роблять під кутом 45°, хоча паливний відсік може розташовуватися і під кутом 90°, але так закладати паливо не дуже зручно.
  • Переріз димової труби не повинна бути менше розмірів топливника.

  Пристрій печі Робінзон: креслення і розміри

  Піч Робінзон своїми руками: принцип ракетної печі і її виготовлення

  Так виглядає похідна піч Робінзон

  В оригіналі «Робінзон» зварена з профільної труби 150*100 мм Саморобні аналогічні печі роблять з труби близького діаметра. Іноді паливний відсік ставлять з шматка профільної труби, а димар — з круглої. Важливо при цьому, щоб перетин димоходи було не менше, ніж у топливника, інакше може виникнути зворотна тяга.

  Нижче викладемо креслення ракетної печі Робінзон із зазначенням найбільш поширених розмірів: профільна труба 150*150 мм, топливник довжиною 30 см, димова труба не менше 60 див. Взагалі при такому розмірі топливника вона може бути до 90 см, але пам’ятаючи про те, що це все-таки похідний варіант, вказуємо мінімально можливу довжину.

  Піч Робінзон своїми руками: принцип ракетної печі і її виготовлення

  Креслення ракетної печі Робінзон для виготовлення своїми руками креслення

  Ніжки виконані з прутка з різьбленням, на місці встановлюються і затягуються гайками. Цей варіант самий компактний, але відкручувати/прикручувати до закопченному залозу ніжки — не найкраще заняття. Альтернативні варіанти опори: приварений до днища сталевий лист або стаціонарні ніжки. Їх не потрібно прикручувати, але в багажнику місця вони займають більше.

  У випадку з оригінальною піччю Робінзон в ній не передбачено канал подачі повітря для горіння і ні кришки для регулювання горіння. У саморобних є усевершенстовование: в нижній частині паливного відсіку приварюється пластина, що закінчується колосникових гратами. Паливо укладається на цю пластину. Щілину внизу дозволяє подавати кисень прямо в зону горіння. Для регулювання інтенсивності горіння до паливного відсіку приварюють кришку-заслінку. За розмірами вона трохи ширше паливного відсіку (на кресленні 156,4 мм при ширині топливника 140 мм). Вона не повинна перекривати його повністю — інакше вогонь загасне. Роблять за розмірами її менше, ніж топливник або вбудовують шиберних заслінку.

  Піч Робінзон своїми руками: принцип ракетної печі і її виготовлення

  Креслення топливника печі Робінзон з зольником і піддувалом

  Піч Робінзон своїми руками: два фото і три відео варіанти

  Народні умільці роблять невеликі похідні ракетні печі з різних відрізків металу. На фото нижче ви бачите, що вийшло — готова піч Робінзон, зроблена своїми руками майстровим з Пензи. Використані три невеликих відрізка профільної труби 160*160 мм, з яких зварений топковий відсік. Його загальна довжина вийшла 40 див. Цільний шматок труби 120*120 мм довжиною 60 см використаний для димоходу. У топці зольник зварений з листового металу 8 мм і сталевого прутка 12 мм. Замість ніжок приварена металева пластина: товщина 8 мм, розміри 180*350 мм.

  Це готова піч Робінзон і те, з чого її зварив своїми руками майстер (Щоб збільшити розміри картинки клацніть по ній лівою кнопкою миші)

  За словами автора: розтоплена піч горить добре, не димить і не вередує. Тільки перед завантаженням «серйозним» паливом: гілками і трісками, її потрібно протопити папером, соломою, сухою травою або дуже тоненькими гілками. Коли труба розігріється, можна закладати більш «товсті дрова».

  Складнощі з розпалюванням » холодної печі взагалі характерні для ракетних топок. У даному ж випадку маємо ще і звужений димар, що робить розпалювання більш проблематичною.

  Другий варіант саморобної похідної печі ракетного типу — з двох профільних труб: 160*160 мм довжиною 30 см для топки і 120*120 мм завдовжки 60 см для димоходу (краще брати не меншого перерізу — тяга буде краще). Для зольника, дверцята і підставки використана сталь 5 мм Зольник вирізаний на половину довжини топки, до платівці доварены армарутные прутки 12 мм діаметру. Кришка не доходить до пластини зольника приблизно на 2 см, замість ручки використана гайка великого діаметру. Опорна пластина розмірами 20*30 див.

  Матеріали і процес виготовлення печі Робінзон своїми руками (Щоб збільшити розміри картинки клацніть по ній лівою кнопкою миші)

  Щоб посуд було зручно ставити і щоб диму було куди йти, по кутах труби приварені кульки від шруса. Цей варіант виявився зручніше, ніж запропонований в оригіналі (три кільця, зварених між собою) — на таку пічку можна поставити посуд з круглим дном — казан, наприклад. Ця посуд найчастіше є у мисливців і рибалок, а не каструлі з плоским дном. Відмінно стає і чайник: три літри води в ньому закипає за 20 хвилин. Спека вистачає і на те, щоб посмажити м’ясо, і на інші завдання з приготування їжі.

  Портативна піч Робінзон: випробування в гаражі і на триденної полюванні (Щоб збільшити розміри картинки клацніть по ній лівою кнопкою миші)

  Тепер ґрунтовний відео-розповідь від автора вдосконаленої печі про всі тонкощі виготовлення ракетного Робінзона своїми руками, а також про те, як правильно його топити.

  Це відео-сюжет про двох ракетних печах: знайомому вже саморобному Робінзона і міні-печі, зробленої з консервних банок різного діаметра. Працює ця міні-піч за тим же принципом, але розміри має більш ніж компактні.

  А цей відео-розповідь для тих, хто хоче зробити опалювально-варильну ракетну піч. Зроблена вона теж за типом печі «Робінзон», але вже з теплоізольованим кожухом.

  Короткий опис статті: виготовлення камін Вам потрібна невеличка переносна піч, на якій можна готувати їжу? Зверніть увагу на ракетну піч Робінзон. Своїми руками її роблять з двох шматків ракетна піч робінзон своїми руками креслення реактивна похідна пристрій портативна

  Джерело: Піч Робінзон своїми руками: принцип ракетної печі і її виготовлення

  Також ви можете прочитати