Піч камін своїми руками . Саморобки своїми руками, зроби сам

21.09.2015

Піч камін своїми руками

Піч камін своїми руками . Саморобки своїми руками, зроби сам
Розділ: Квартирне питання

Дизайн. Будинок був побудований з шліфованих колод, покритих захисним шаром спеціального лаку. Від цього будинок здавався акуратним казковим теремком, що й підказало ідею оздоблення печі в традиційному російською стилі. Спочатку цей стиль передбачав ручний розпис на кахлях, але розташування каминопечи в кімнаті щодо вікна визначило дещо інший напрямок роботи. Головну роль в дизайні печі вирішено було віддати рельєфного малюнку на кахлях, і отриманий результат показав правильність цього вибору. Особливо добре це видно при денному освітленні, коли світло падає збоку і рельєфний малюнок відмінно проявляється на поверхнях печі, створюючи враження легкості конструкції. При вечірньому ж освітленні, справедливого і більш розсіяному, головну роль грає колір кахлів, максимально наближений до кольору натурального, «живого» дерева.

Традиційні візерунки для кахлів були взяті мною з альбомів старовинних російських орнаментів XV століття і злегка

перероблені. В результаті на кахлях з’явилися хрестоподібні завитки і елементи рослинного орнаменту, а над топкової дверкой на тлі ажурної сітки «оселився» рельєфний півень.

Закінченість образу каминопечи додали елементи, ділять масив печі по вертикалі: уступ — внизу, карниз — в середній частині і ажурна корона, що вінчає всю конструкцію. Невелика затемнене простір над короною створило ілюзію високої стелі (при тому, що реальна висота стелі в будинку — не дуже велика).

Конструкція каминопечи. Паралельно з питаннями дизайну вирішувались і питання конструкції печі. Переді мною стояло відповідальне завдання — зробити пічку не тільки стильною і красивою, але і максимально ефективною. Необхідно було спроектувати її так, щоб працював весь обсяг кладки. Схему руху газів я взяв із старовинної книги XIX століття, присвяченій печей, і допрацював. В результаті конструкція печі передбачено два режими топки — пічної і камінний. Виглядає це наступним чином. З топки дим піднімається в димозбірник, який має у верхній частині три виходи. Один з них — у висхідний канал, що йде в задній частині печі. На цьому виході варто засувка. Коли вона відкрита, камінопечі працює в режимі каміна: дим надходить у висхідний канал (рис. 1) і з нього — в трубу. Масив печі при цьому не нагрівається.

Піч камін своїми руками . Саморобки своїми руками, зроби сам

При закритій засувці камінопечі працює в режимі печі — дим надходить через два постійно відкритих виходу, розташованих з боків димозбірника, — низхідні канали (рис, 2). Ці канали подтопкой з’єднуються і переходять у висхідний канал, по якому пічні гази йдуть в трубу. При цьому режимі прогрівається весь масив печі.

Вузол перекриття «камін-піч » максимально віддалений від топки. Невелика дверцята під топкою запроектована для чищення, так як найбільшу кількість сажі буде накопичуватися саме там. Виготовлення кахлів і кладка. Після завершення етапу проектування я протягом кількох місяців займався виготовленням необхідних для печі кахлів. Потім почався найцікавіший етап — кладка каминопечи.

Піч камін своїми руками . Саморобки своїми руками, зроби сам
Піч камін своїми руками . Саморобки своїми руками, зроби сам

Для безпеки експлуатації печі в дерев’яному будинку було вирішено відсунути піч від стін на відстані 25 см (зроблена закрита отступка). Крім того, колоди за пічкою були закриті шаром фольгированной базальтової вати.

Кладка вже в обробленому будинку додала складнощів при роботі. Наприклад, до печі можна було підійти тільки з одного боку, що, звичайно ж, ускладнювало кладку.

При будівництві кахельні печі важлива ретельність роботи. Необхідно точно підганяти кожен цегла і заздалегідь продумувати послідовність дій. Тільки так можна досягти бажаного результату, і це дається непросто. Я, наприклад, на кожному ряду перевіряв 27 різних параметрів (точність розмірів, вертикальність кладки, горизонтальність, правильність кутів, діагоналей і т. д.)

В результаті вийшла піч, яку можна побачити на фото. Вона добре вписалася в інтер’єр і виглядає чудово як при сонячному, так і при штучному освітленні. Крім того, вона є ефективним опалювальним приладом.

Піч камін своїми руками . Саморобки своїми руками, зроби сам

Так само Ви можете переглянути креслення на

Автор;Гурков Борис Ілліч

Короткий опис статті: печі каміни своїми руками Дизайн. Будинок був побудований з шліфованих колод, покритих захисним шаром спеціального лаку. Від цього будинок здавався акуратним казковим теремком, що й підказало ідею оздоблення печі в традиционн кахлів, освітленні, кахлях, каминопечи, максимально, цього режимі, вирішено, добре, результаті, конструкції, висхідний, правильність, канал, рельєфний, шаром, можна, топки, частини, роботи

Джерело: Піч камін своїми руками » Саморобки своїми руками — зроби сам

Також ви можете прочитати