• Різне

  Піч для лазні своїми руками або робимо саморобні печі з різних

  30.09.2015

  Піч із цегли, листової сталі, металевої труби – робимо піч для лазні своїми руками

  Зміст статті:

  Піч для лазні своїми руками або робимо саморобні печі з різних

  На сучасному ринку пічного обладнання можна знайти печі для лазні різного виду і за різною ціною. Але навіщо витрачати гроші, які зайвими ніколи не бувають, на купівлю заводської конструкції, коли ви можете змайструвати піч для лазні своїми руками? Якщо вже у вас вийшло самостійно побудувати лазню на своїй ділянці, і скласти піч-кам’янку із цегли або зварити з металу вам не складе праці.

  Як правило, саморобні печі для лазень виготовляють металеві (з листової сталі, труби) або цегляні (з червоного цегли). І той, і інший варіант має свої переваги і недоліки, тому вибір найчастіше визначається тим, скільки місця ви можете виділити під піч, як швидко повинна протоплюватися лазня, і скільки часу тримати тепло після розтоплення.

  Особливості цегляної печі:

  • досить трудомістке виконання, вимагає максимальної обережності, інакше вся робота піде нанівець;
  • займає багато місця в лазні;
  • необхідний заглиблений фундамент з-за тяжкості конструкції;
  • на розтопку йде близько 3,5-5 годин, в залежності від пори року;
  • зате тепло в банних приміщеннях може триматися після розтоплення до дев’яти годин;
  • обігрівається велика площа;
  • пожежобезпечність цегляної печі вище, ніж металевої.

  Особливості металевої печі:

  • пристрій простіше, ніж у цегляної кам’янки — такі печі для лазні своїми руками робити набагато зручніше;
  • місця в лазні потрібно менше;
  • завдяки невеликій вазі конструкції можна обійтися без додаткового фундаменту (а значить, витрати на будівництво лазні скоротяться);
  • прогріває банні приміщення протягом двох годин;
  • з-за тонких стінок металева піч швидше остигає, доводиться постійно підтримувати вогонь у топці, щоб не замерзнути під час миття;
  • стінки сильно розжарюються — можна обпектися об поверхню або отримати «тепловий удар»;
  • ступінь пожежобезпеки нижче, ніж у цегляних кам’янок, тому потрібно додатково захистити стелю і стіни від впливу високих температур.

  Як зробити пічку в лазню своїми руками з цегли ^

  Звичайно, краще найняти досвідченого пічника для будівництва печі з цегли, адже по недосвідченості можна зробити масу помилок, які потім буде складно виправляти. Напевно, вам доводилося чути про те, як розвалюються саморобні печі для лазні, складені неправильно або неякісного цегли.

  Тим не менш, опускати руки не варто. Якщо у вас є наочний креслення печі для лазні, розроблений людиною, який чудово розбирається в будівництві кам’янок з цегли, слідуючи схемою, ви зможете звести цегляну кладку самі. Але перш, подбайте про фундаменті, адже цегляна кам’янка має величезну вагу!

  Підготувати фундамент для кам’янки з цегли потрібно ще перед тим, як ви почнете зводити стіни лазні. Тому заздалегідь слід накреслити схему розташування банних приміщень і обміркувати, де буде розташована піч для лазні (креслення істотно полегшать вам роботу). На місці майбутньої закладки кам’янки викопайте котлован на глибину близько 70 див. Яму потрібно буде засипати шарами: 15 см піску (политого водою і добре утрамбованого), 20 см битої цегли, 10 см щебеню. Далі встановлюється опалубка на відстані 10 см від стінок котловану — на випадок зрушень грунту. Усередині опалубки укладається армований каркас, заливається бетоном, щоб висота фундаменту була нижче поверхні ґрунту не більше, ніж на 15 див. Потім опалубка прибирається і наноситься розтоплений гудрон у кілька шарів стінки фундаменту, а весь вільний простір засипається гравієм.

  Укладка цегляних печей для лазні своїми руками

  Готовий фундамент потрібно гідроізолювати, поклавши на нього шматок руберойду, рівний за площею цегляній кладці. На руберойд укладається перший — проміжний ряд цеглин, а зверху на нього ще шматок руберойду. Так конденсат від перепаду температур не проникне в цегляну кладку і не зруйнує піч.

  Як поетапно зводяться з цегли печі для лазні, фото можна легко знайти в Інтернеті. Коротко процес виглядає так:

  • при викладанні рядів цегли, вам потрібно буде вмонтувати в масив дверки для пічки топки і кам’янки;
  • встановити над топковим відділенням колосникові грати для кам’янки із зазором 5 мм з кожної сторони на випадок теплового розширення;
  • поставити над кам’янкою бак для води.

  Пам’ятайте, що кладка цегли повинна починатися від дверки, щоб надійно закрити її в пічної масив.

  Виготовляючи цегляну піч у лазні своїми руками, постійно перевіряйте її рівність за допомогою виска і рівня. Кладка повинна бути ідеально рівною! Для більшої міцності печі стежте, щоб кожен вертикальний шов між цеглинами перекривався цеглою наступного ряду.

  Саморобна піч для лазні, виготовлена з металу ^

  Існує безліч різних конструкцій металевих печей. Можна виготовити кам’янку із листової сталі — така схема печі для лазні представлена у вкладці «фото», а можна з великої металевої труби. Розглянемо цей оригінальний спосіб більш докладно.

  Труба попередньо повинна бути розрізана на дві частини (наприклад, для кам’янки з топкою 90 см і для бака з гарячою водою 60 см). Виріжте в самому низу труби отвір для піддувала висотою до 6 см, шириною — близько 20 див. Приварите зверху над вирізом круглу пластину зі сталі. Частина металу виріжте, щоб в піддувалі зробити пічної колосник. Надати додаткову стійкість колоснику можна за допомогою чотирьох вушок, приварених до стінок.

  Наступний крок — вирізання ніші для топки з привариванием дверцята із засувкою на петлях. Над топкою буде розміщуватися кам’янка, для якої слід приварити на висоті 40 см над топкою ґрати зі сталевими прутками. Викладіть на решітку округлі булижники і зробіть дверцята для кам’янки.

  На зовнішній частині печі зверху закріпіть муфту із сталевої шини, приваривши одну половину деталі до корпусу печі, а другу використавши для монтажу бака для води. До нижньої частини бака приварите сталевий круг потрібного діаметру, передбачивши для димової труби відповідний отвір. Димова труба приварюється до днища бака наглухо, щоб не допустити протікання води. До верхньої частини бака приварите півколо із сталі і, зробивши в ній такий самий отвір, приварите наглухо димову трубу. Щоб дим виходив назовні, на відстані 30 см від бака вам потрібно буде приварити до труби сталевий квадрат 30х30 см, який стане в нагоді при встановленні цегляної труби. Залишається зробити кришку для бака з водою і приварити до нього кран з вентилем.

  Піч для лазні з труби слід обкласти цеглою, інакше може статися загоряння стін лазні. Частина димової труби між грубкою і стелею оштукатурьте і побілити вапном.

  Подібну піч для лазні своїми руками зможуть зробити ті, хто вміє поводитися зі зварюванням. Якщо ж вам ніколи не доводилося з цим стикатися, краще запросіть професійного зварника або підберіть такий варіант конструкції кам’янки, який не потребує зварювання.

  Короткий опис статті: піч для лазні своїми руками Щоб зменшити витрати при будівництві лазні, виготовленням печі можна зайнятися самостійно. Яка піч для лазні вам більше підійде – цегляна або металева, із стальних листів та

  Джерело: Піч для лазні своїми руками або робимо саморобні печі з різних матеріалів

  Також ви можете прочитати