• Різне

  Піч для дачі на дровах своїми руками

  20.02.2017

  Яку вибрати і зробити піч для дачі на дровах

  Піч для дачі на дровах своїми руками
  Піч для дачі є важливою необхідністю, тому що, городникам доводиться проводити на своїй ділянці вже з ранньої зими і, як правило, до пізньої осені. Вибір печей з опаленням сьогодні для дачі досить великий, в будівельних магазинах продаються компактні і недорогі системи, але також піч для дачі можна зробити і своїми руками.

  Зміст

  Який матеріал віддати перевагу

  Сьогодні водним печей тривалого горіння, особливо, зробленим своїми руками не віддається перевага. Поговоримо про популярних поширених моделях, які не вимагають великих вкладень, але при цьому відмінно справляються з головним своїм завданням — з опаленням приміщення. Про те, чому буржуйка для дачі краще, ніж конструкція з водяним опаленням, докладно можна почитати в заключній частині матеріалу.

  найпопулярнішою вважається піч з чавуну, так звана в народі буржуйка. Але у цього матеріалу є свої недоліки — тяжкість самого матеріалу, який з-за цього важко транспортується і збирається. У холодну пору року активну розтоплювання на дровах може призвести до того, що пічка трісне. Для регулярного використання чавунна піч не підходить. З цього можна зробити висновок, що для дачі вона добре підходить, а ось для будинку з постійним проживанням категорично не годиться для тривалого використання.

  Далі йде по популярності і поширеності цегляна піч. Тут можна відзначити її відмінну теплоємність і здатність зберігати тепло тривалий час при розтоплюванні на дровах: після закінчення горіння тепло зберігається ще довго. До важливих плюсів такої печі відноситься обов’язкове виготовлення фундаменту при її облаштуванні. Якщо планується робити все своїми руками, то процес вимагає досвіду. Кладка цегляної печі — справа не легка, тут краще всього звернутися до фахівця.

  Важливо! Зверніть увагу, що таку піч потрібно постійно протоплювати, інакше, якщо вона довго простоїть, то потім на дровах можна розоритися. Процес горіння в цегляної печі проходить добре і плюсом є те, що така піч ідеально підходить для будинків, де люди живуть постійно.

  Піч для дачі може бути зварена з металу. Цей матеріал прекрасно підходить для дачі. Своїми руками таку грубку виготовити легко, не потрібно спеціальних навичок, досить подивитися тематичні фото, відео та креслення. Найчастіше така піч буржуйка, являє собою короб з металу, який стоїть на високих ніжках.

  Основна частина короба ділиться на дві частини — це камера для топки, а також зольник. Буржуйка хороша тим, що в неї можна вмонтувати теплообмінник або навіть варильну поверхню. Зводимо акуратний сарай своїми руками на дачі.

  Зверніть увагу! У разі тривалого використання для опалення приміщення металеві печі є не довговічними.

  Популярні моделі печей горіння на сучасному ринку

  Особливістю цієї моделі є наявність кожуха конвектора. Завдяки йому приміщення прогрівається швидко і рівномірно. Максимальний час горіння на одних дровах після закладки партії — до восьми годин в залежності від обраного режиму, тобто, тривалого використання тут бути не може, тільки при певних умовах.

  У цій моделі печі є вже вбудована варильна поверхня і жаростійке скло, яке дозволяє спостерігати за процесом горіння печі на дровах. Правда, вартість пристрою досить висока — близько 15 000 російських рублів. Але не варто думати, що всі моделі такі дорогі і все доведеться робити своїми руками.

  Наявність конвекційного опалення є головною особливістю цієї моделі. У нижню частину нагрівника потрапляє холодне повітря, там він від стін топкової камери стає холодним і виходить через спеціальні отвори конвекційної труби. Незважаючи на те, що така піч підходить для обігріву приміщень до 150 квадратних метрів, вона дорога і коштує 20 000 рублів, для тривалого використання піч підходить і швидко окупиться.

  Переходимо до розгляду бюджетних варіантів печей для опалення дачі або приватного житлового будинку. Дана модель відрізняється циліндричною формою, процес горіння відбувається на дровах, є кожух-конвектор. Також є варильна поверхня (їжу можна готувати тільки в казані). Виготовлено виріб з чавуну і підходить для періодичного використання, ціна становить 8 000 рублів.

  Буржуйка «Везувій міні»

  Піч для дачі всього в двадцять кілограмів вагою, вона може опалити 100 квадратних метрів приміщення, забезпечує тривале горіння, на дровах. Зробити таку піч можна своїми руками (див. відео) або ж купити вже в готовому варіанті. Тим більше, що вартість печі становить 6000 рублів. Почитайте про те, як самостійно на дачі побудувати сарай .

  Пічка проста і недорога, всього за 7000 рублів споживач отримає можливість обігрівати невеликий дачний будинок, гараж або теплицю, навіть намет або мобільну лазню. Транспортування печі проста, в топку прибираються труби та ніжки, модель має сумку-переноску, з якої і продається.

  Порада! Такий варіант печі чудово підходить для обігріву дачі, де немає електрики або воно на рахунку. Для тривалого горіння підходить, а от для постійного використання — немає.

  Дров’яна піч тривалого горіння, має додатково варильну поверхню. За формою виріб являє строгий куб, є механізми запирання дверей і отвір з скла, яке не нагрівається. Можна спостерігати за тим, як пічка на дровах нагрівається, як горить дерево і потріскують сучки.

  Особливістю такої моделі є шарнірна дверцята топки, яка може відкриватися на 140 градусів, завдяки цьому класти дрова в топку легко і безпечно. Компактні розміри, а вартість невисока, всього близько 8000 рублів.

  Варіння печі для дачі своїми руками

  Простіше і швидше всього зварити самостійно піч під назвою буржуйка. Для роботи знадобиться аркуш заліза в 5 мм товщиною (це мінімальна товщина, можна брати більш товсті листи). Що стосується товщини листа, варто відзначити, що тут важливо враховувати, що поверхня буде нагріватися, тому що, камеру спалювання у буржуйки знаходиться всередині.

  Також потрібні труби діаметром 100 мм, які стануть патрубком димоходу. Для спорудження знадобиться решітка, яка ставиться в топку і на неї кладуть дрова. Відмінно підходить для патрубка труба зі сталі 25 см по довжині.

  Технологія виготовлення своїми руками покроково:

  1. Розміри печі з креслення перенести на лист заліза і вирізати їх болгаркою. Всього буржуйка буде складатися з шести деталей, тобто, трьох пар. Нижня та верхня частина самої поверхні, її бічні стінки, а також торці.

  2. У кришці зробити коло для патрубка в 100 мм розміром, вставити в отвір трубу і акуратно все заварити. Варити одним швом, інакше, поява мікротріщин призведе до того, що з печі буде виходити чадний газ через ці тріщини.

  3. Зібрати конструкцію, приварити ґрати, закріпити кришку.

  4. На дно конструкції обов’язково приварити ніжки, це можуть бути просто куточки буржуйки. Не забувати про дверцятах для топки, а також отвори для піддувала.

  Піч з водяним опаленням

  Вже менш розповсюджені із-за великої витрати води, але тим не менш, існують печі на дровах з водяним опаленням. Для побутових потреб води потрібно багато, як і енергії. Щоб нагріти воду витрачається 90% енергії, а тільки 10% йде на опалення приміщення. Саме з цієї причини про печах з водяним опаленням сьогодні мало хто замислюється господарі з-за практичність такого вибору.

  Хоча, звичайно, якщо грошові кошти є, то можна вибирати піч з водяним опаленням для дачі. Але найкраще він підходить для будинку, в якому постійно живуть люди, в такій ситуації опалення печі на дровах саме водяним способом є практичним і зручним. Робити таку піч своїми руками не варто, краще купувати готові вироби, а монтаж довіряти фахівцям. Для дачі краще буржуйка, а не піч тривалого горіння з водяним опаленням. Красиві і корисні ідеї для прикраси саду і городу своїми руками.

  Для тривалого горіння підходять не всі печі тому при виборі, що ж купити або зробити своїми руками, потрібно розуміти, що все залежить від мети використання. Піч буржуйка чудово підійде для дачі, а от пристрій з водяним опаленням доцільно використовувати тільки в приватному будинку, де люди постійно живуть і при цьому не економлять на витратах води.

  Короткий опис статті: дровітні своїми рук Про те, як робиться піч для дачі на дровах своїми руками і чому у деяких випадках варто вибрати покупної недорогий варіант печі? Розглянемо важливі моменти Пічка,для дачі,на дровах,своїми руками

  Джерело: Піч для дачі на дровах своїми руками

  Також ви можете прочитати