Печі каміни з цегли: ціна, фото, креслення, облицювання і як зробити

29.09.2015

Камін з цегли – необхідність чи данина традиціям

Печі каміни з цегли: ціна, фото, креслення, облицювання і як зробити
У наші дні камін є ознакою благополуччя, способом створити затишну романтичну обстановку заміського будинку, доступним методом релаксації. Частково він втратив свою основну функцію — обігрів приміщення. Тепер каміни служать найчастіше лише як додаткове джерело тепла.

Тому кладка камінів з цегли зазнала деякі зміни – їх конструкція значно спростилася. При будівництві каміна завжди слід враховувати цей важливий момент. Якщо на нього покладено завдання обігріву будинку, потрібно вибрати відповідну конструкцію. Багато виконують каміни з цегли своїми руками. однак якщо досвіду в цій справі недостатньо, при виборі схеми варто обмежитися більш простими моделями.

Печі каміни з цегли: ціна, фото, креслення, облицювання і як зробити
Каміни з цегли дуже швидко обігрівають приміщення. Відкритий вогонь практично відразу нагріває повітря, а система димоходу сприяє відмінній вентиляції навіть тоді, коли немає можливості провітрювати кімнату. Саме тому дуже популярні каміни з цегли для дачі, адже частіше всього приміщення там невеликі і опалити їх потрібно як можна швидше. З цієї ж причини їх рекомендують для заміських будинків, в яких немає постійно проживають. Однак звичайний цегляний камін сам не є акумулятором тепла, за рахунок великої топки він охолоджується відразу, як тільки прогоріло паливо. При цьому навіть закриті топки мають такий недолік. Виняток становлять лише печі каміни з цегли, які завдяки особливій конструкції дозволяють цеглі добре прогрітися і надовго зберегти тепло. Цегляні каміни дають велику свободу для розширення функціональних можливостей цього елементу інтер’єру. Вони можуть використовуватися не тільки для декоративних цілей та обігріву, але і для приготування їжі, пристрої барбекю або мангалів.

Види камінів з цегли

Печі каміни з цегли: ціна, фото, креслення, облицювання і як зробити
По місцю розташування спеціалісти розрізняють чотири основні моделі цегляних камінів — окремо стоїть камін, вбудований у стіну, прибудований до стіни і кутовий камін з цегли. Найчастіше каміни з цегли прилаштовують до стіни в центрі кімнати, залишаючи достатній простір для того, щоб відкритим вогнем могли милуватися всі члени сім’ї або гості. При цьому досягається і максимальне охоплення нагрівається повітряного простору.

Всі наявні проекти камінів з цегли базуються на двох основних типах — старогерманские каміни і більш сучасних конвекційні каміни.

В цегляних камінах старогерманского типу віддача тепла посилена за рахунок нахилу всіх наявних стінок, як бічних, так і задній. Дуже часто їх поверхню постачають відбивачами, роль яких виконують сталеві листи. Це дозволяє направити максимальний світловий потік в приміщення і домогтися більшої тепловіддачі.

Конвекційні цегляні каміни виконуються з подвійними стінками, між якими є повітряний прошарок. За рахунок природних конвекційних потоків, які утворюються завдяки різниці холодного повітря в приміщенні і гарячого повітря в стінках порожнистих каміна, кімната опалюється значно швидше.

Печі каміни з цегли: ціна, фото, креслення, облицювання і як зробити
Звичайно, дизайн камінів з цегли дозволяє відійти від типових базових моделей і поєднувати конструктивні особливості обох типів, створюючи при цьому своєрідну піч камін з цегли. Завдяки цьому досягається значна акумуляція тепла і більш тривала підтримка комфортної температури в приміщенні.

Будуємо камін з цегли!

Ставите питанням, як побудувати камін з цегли? Будівництво цегляного каміна не настільки складна задача, як може здатися на перший погляд, хоча досить трудомістка. За наявними кресленнями можна самостійно розрахувати необхідну кількість цегли та інших матеріалів і приступити до роботи. Однак перед цим все-таки варто отримати консультацію фахівців і ретельно обміркувати весь процес.

Слід враховувати конструктивну особливість, яку мають кутові каміни з цегли. Креслення показують, що задня стінка такого каміна повинна бути паралельна порталу. За рахунок цього утворилося між стінкою і кутом вільний простір можна використовувати як додаткову конвекційну конструкцію, що сприяє кращому нагрівання повітря. При цьому власники суміжних кімнат часто вибудовують два кутових каміна з єдиним димарем, надаючи можливість опалювати два приміщення. Подібним чином можна оформити не тільки каміни кутові з цегли. Фото фронтальних вбудованих в стіну камінів явно показують, що при необхідності їх так само можна використовувати для обігріву двох суміжних приміщень.

Після закінчення будівництва може бути виконана облицювання каміна цеглою, каменем, кахлем, плиткою або будь-яким іншим вогнетривким матеріалом, який максимально відповідає стилю приміщення. При цьому варіанти оформлення обмежуються лише дизайнерським рішенням.

Печі каміни з цегли: ціна, фото, креслення, облицювання і як зробити
Багато відчувають труднощі з вибором дизайну каміна. В такому випадку краще звернути увагу на класичні каміни з цегли. Фото можна подивитися в інтернеті або в спеціальних каталогах фірм, що надають послуги з будівництва камінів. Там же бувають доступні різні креслення і схеми укладання цегли .

Визначившись з вибором каміна можна приступати до його будівництва.

Порядовка каміна

Порядовка каміна з цегли являє собою точну інструкцію, на підставі якої стає зрозуміло, за якою схемою укладати цеглу ряд за рядом. Це особливо важливо для початківців, для тих, хто не має великого досвіду в цій справі. В принципі, змінюючи спосіб укладання, можна виготовити практично унікальні каміни з цегли. Креслення дозволяють заздалегідь розрахувати необхідну кількість будівельного матеріалу, розчину, що в кінцевому підсумку значно спрощує і прискорює зведення всієї конструкції. Таким розрахунками слід приділити особливу увагу, адже кладка з цегли камінів печей не передбачає зміни конфігурації в процесі роботи. При цьому відстань, заповнену розчином, має бути мінімальним, а цеглу повинні точно підігнані.

Цеглу для кладки каміна

Печі каміни з цегли: ціна, фото, креслення, облицювання і як зробити
Для кладки і порядовки каміна використовують як вогнетривка цегла, так і звичайний повнотіла червона цегла будівельний з доповненням його вогнетривким з боку топки. Не можна використовувати силікатна, дірчастий або щілинний цегла, так як ці види не витримують високих температур, що виникають при горінні палива. Товщина стінок зазвичай становить півцеглини, проте все залежить від того, яка обрана схема. Каміни з цегли встановлюють на міцний підлогу або фундамент, найчастіше вибудовують основу з цегли у три ряди. Труба димоходу виконується розміром 1 або 1,5 цегли. Купити цеглу для каміна можна в спеціалізованих будівельних магазинах, при цьому слід взяти трохи більше, ніж пораховано на підставі схеми. Це робиться на випадок бою або відбракування цегли.

Ціни на каміни з цегли і вартість робіт

Безумовно, можна значно заощадити в тому випадку, якщо є можливість самостійно виготовити каміни з цегли. Ціна на каміни з цегли при цьому буде складатися з вартості матеріалів для будівництва та витрат на обробку камінів натуральним каменем. Однак якщо досвіду у будівництві немає, краще довірити цю справу професіоналам, які виконують будівництво за наявними кресленнями. Можна замовити схеми і креслення для виготовлення і кладки кутового каміна з урахуванням індивідуальних побажань. У цьому випадку до ціни каміна додатися вартість розробки проекту і креслень.

Короткий опис статті: проекти камінів з цегли, Каміни з цегли володіють відмінними естетичними і тепловими характеристиками. Кладка кутових камінів найбільш краща. Дивіться проекти, креслення, печі каміни з цегли,каміни з цегли креслення проекти,кутовий камін з цегли

Джерело: Печі каміни з цегли: ціна, фото, креслення, облицювання і як зробити побудувати камін з цегли своїми руками

Також ви можете прочитати