• Різне

  Печі-каміни з цегли: креслення і порядовка своїми руками

  17.09.2015

  Кладка цегляних печей і камінів своїми руками

  найпопулярнішим видом будівельного матеріалу для виготовлення печей і камінів є цегла. Завдяки власній унікальності каміни з цегли можуть з легкістю вписатися в абсолютно будь-який інтер’єр, а кладка печей з цегли доступна кожному, хто яким-небудь чином знайомий з основами будівництва.

  Печі-каміни з цегли: креслення і порядовка своїми руками

  Важко уявити щось більш привабливе затишку і домашнього тепла, ніж камін. Потріскування полін у вогнищі, різнокольорові язики полум’я і химерні тіні створюють неперевершену атмосферу спокою, релаксації, особливо, коли за вікном негода і вогкість.

  Для того щоб полегшити процес, починати завжди необхідно з розробки схем кладки, за якими можна виконати установку досить просто. Точна порядовка (креслення) дає можливість зрозуміти, як укладати цеглу та в якій послідовності це необхідно робити.

  Список елементів, які знадобляться для того, щоб була виконана порядовки печей або камінів своїми руками:

  • спеціальні вогнетривкі цеглини;
  • лицювальні цегли;
  • цемент;
  • глина;
  • пісок;
  • поліетиленова плівка;
  • котлован;
  • щебінь;
  • вода;
  • матеріал для облицювання, наприклад, натуральний камінь.

  Матеріал, який підійде для кладки своїми руками

  Перед тим, як зробити камін своїми руками, його треба вигадати – намалювати проект і розрахувати розміри всіх його частин.

  У більшості випадків кладка камінів і печей виконується з використанням повнотілої глиняної цегли. Однак варто знати, що є можливість використовувати і інший жароміцний матеріал, наприклад, камінь або спеціальний вогнетривка цегла.

  Для лицьовій поверхні необхідно вибирати будівельні матеріали найвищої якості, що відповідає один одного за розміром і кольором, з прямими кутами і рівною кромкою. Камін завжди буде притягувати до себе погляд, отже, цегляна кладка обов’язково повинна виконуватися рівними вертикальними і горизонтальними рядами відповідно до порядовкой.

  Розчин для кладки даних конструкцій своїми руками

  Для того щоб виконати кладку печі-каміна слід використовувати спеціальну суміш з глини, піску і цементу.

  Для того щоб була виконана кладка подібних конструкцій, слід використовувати спеціальну суміш з глини, піску і цементу. Вміст цементу при цьому повинно бути відносно малим — 1:8. Тобто 8 частин піску на 1 частину цементу.

  Для того щоб приготувати суміш, є можливість використовувати звичайний цемент для будівництва. За технологією насамперед необхідно змішати пісок і цемент в сухому вигляді у співвідношенні 1:9 або 1:8. Далі в цю суміш потрібно додати глиняну масу і ретельно перемішати. Знадобиться повна однорідність, що виготовляється суміш повинна бути без грудок, при цьому консистенція — густа тістоподібна.

  Порядовка каміна, яку можна виконати своїми руками

  Порядовка — докладні креслення, які вказують на те, яким чином розташовується кожен з цегли в кожному ряді. Особливо важлива порядовая кладка цегляних камінів для початківців, тому як без неї буде складніше виконати роботу якісно і без можливих переробок. Навіть найдосвідченіші майстри-пічники віддають перевагу користуванню порядовками в процесі установки печей і камінів.

  Крім того, даний підхід дає можливість абсолютно точно розрахувати кількість цегли, що буде необхідно, що дозволить уникнути переплат за будівельні матеріали. У разі, якщо кладка подібних конструкцій своїми руками виконується в перший раз, потрібно ретельно дотримуватися порядовке, при цьому відзначати на схемах кожен цегла, який був встановлений.

  Пристрій підстави для подібних конструкцій

  Печі і каміни загальною вагою понад 700 кг будуються на окремо стоячих фундаментах.

  Для дотримання правильної технології монтажу каміна варто знати, що фундамент даної конструкції повинен виготовлятися окремо від фундаменту будинку. Перш за все необхідно підготувати котлован, у якого розміри будуть перевищувати розміри виготовляється каміна приблизно на 10-15 см. Глибина котловану буде варіюватися від 50 до 70 см.

  вистилали Дно потрібно 10-тисантиметровым шаром щебеню, утрамбувати, після чого будувати опалубку. Її висота має бути приблизно на 5 см нижче, ніж рівень підлоги в будинку. В ящик, який утворюється, необхідно укладати бутові камені і заливають цементним розчином. До його складу буде входити 3 частини піску і 1 частина цементу. Все це потрібно розвести водою до кремоподібної консистенції.

  Фундамент, який застигне, треба буде вирівняти, закрити поліетиленовою плівкою і залишити для усадки на 1-1,5 тижня. Далі необхідно приступити до будівництва каміна або печі.

  Виконання кладки камінів з цегли своїми руками

  Камінопечі — це в кожному випадку індивідуальний твір мистецтва в будівництві, тому знадобиться обов’язково враховувати конкретні креслення і строго відповідати їм

  Перш ніж перейти до зведення камінів, на підставу фундаменту необхідно укласти 2 шару матеріалу для гідроізоляції. Далі відбувається укладання цокольного ряду. Найчастіше цеглу подібного ряду ставляться на ребра, а будматеріали в усіх інших рядах — плазом. Перед тим як використовувати цеглу, необхідно попередньо замочити його у воді на 2-3 хвилини. Тільки після цього варто приступати до кладки. Таким чином можна досягти більш щільного контакту із сумішшю.

  Існує і зовсім інша схема порядовки. Камінопечі — це в кожному випадку індивідуальний твір мистецтва в будівництві, тому знадобиться обов’язково враховувати конкретні креслення і строго відповідати їм. Варто знати, що не рекомендується розташовувати дно топки каміна занадто високо або занадто низько. Оптимальним варіантом буде розміщення на висоті 2-3 цегл від рівня підлоги.

  Порядовка і укладання кутового каміна з цегли буде виконуватися практично так само, відмінністю буде лише схема порядовки.

  У разі, якщо виявилися дефекти цегли або кладка вийшла невиразною, камін завжди є можливість обштукатурити або виконати будь-який інший вид облицювання. Це дає можливість приховати недоліки, крім того, обійтися без якихось дорогих переробок камінів.

  Виконання кладки перекриття з цегли своїми руками

  Якщо застосувати додаткові декоративні елементи, то камін буде чудовою прикрасою вашого будинку. Для декору можна використовувати різні матеріали, на приклад, мармур, дерево, ліпнину, самоцвіти.

  Важливе значення в загальній композиції буде мати спосіб укладання перекриття над топковим отвором виготовляється конструкції. Дана частина сама по собі може стати прикрасою повністю всього інтер’єру в будинку. Викладати цеглини є можливість рівними вертикальними або горизонтальними рядами, або можна добитися ефекту арки.

  Якщо є бажання застосувати які-небудь додаткові декоративні елементи, можна використовувати інші матеріали, наприклад, мармур, дерево, самоцвіти. Установка цегляних каминопечей не передбачає використовувати для того, щоб зміцнити перекриття, залізобетонні або металеві перемички. При нагріванні ці частини можуть значно піддаватися деформації, а це в кінцевому підсумку може призвести до руйнування всієї кладки і пошкодження каминопечи.

  Найбільш виразними вважаються арочні, цибулеві та клинчасті перемички. Вони укладаються часто з додатковим виступом з площини конструкції.

  Перемички клинчатой типу слід викладати з цеглин, які повинні бути поверненими на ребро і вирівняністю по опалубці. У результаті можуть утворитися своєрідні клиноподібні шви, які мають товщину до внизу трохи більше 3 мм, а вгорі — максимум 25 мм.

  Цегла повинен бути найбільш якісним, мати однаковий рівний розмір. Перед тим як приступати до роботи, рекомендується переглянути приклади того, як можна виконати подібну цегельну кладку своїми руками і які існують варіанти.

  Перш ніж починати кладку перекриття, рекомендується виготовити опалубку. Конструкція планується таким чином, щоб після закінчення робіт була можливість її рівномірно опустити. Щоб це зробити, верхню частину потрібно підперти брусами. При їх видаленні опалубка може опуститися.

  Арочні і променеві перемички викладаються на опалубку, яка буде відповідати за формою необхідним обрисів.

  Кладку перемички необхідно завершувати центральним цеглою, який розташовується строго посередині і вертикально щодо загальних розмірів виготовляються камінів або печей.

  Перш за все знадобиться добре вивчити схеми кладки печей і камінів, придумати варіанти і матеріали, які знадобляться для обробки конструкції, яка виготовляється.

  Це може бути, наприклад, натуральний камінь.

  В готову порядовку зміни вносити досить складно, а в деяких випадках і зовсім неможливо, тому як модифікація положення одного з цегли може вести до значних модифікацій повністю всієї кладки ряду цеглин. Щоб уникнути переробок, потрібно дотримуватися порядовки.

  Короткий опис статті: каміни з цегли Багатьох цікавлять печі, каміни з цегли, креслення цих пристроїв і як їх виконати правильно. Варто знати, що варіантів існує безліч. печі каміни цегли креслення кладка своїми руками варіанти

  Джерело: Печі-каміни з цегли: креслення і порядовка своїми руками

  Також ви можете прочитати