• Каміни для дому

  Печі-каміни для дому з цегли: особливості

  27.09.2015

  Печі, каміни для дому з цегли

  Навряд чи хтось із власників власних будинків не хоче мати піч-камін. І не даремно, адже камін несе в собі декоративну функцію, наповнює приміщення теплом і затишком. Як приємно холодними зимовими вечорами під потріскування дров проводити час вдома, влаштувавшись біля каміна, вкрившись теплим пледом з книгою в руках. До того ж камін чудово впорається з роллю опалювального приладу будинку.

  Печі-каміни для дому з цегли: особливості

  Для каміна стилю модерн характерна витягнута прямокутна або квадратна форма

  Найчастіше зводяться печі-каміни для будинку з цегли. Незважаючи на уявну простоту виконання, краще звернутися за допомогою до професіоналів, тому що є безліч нюансів, які потрібно враховувати при укладанні цегли.

  Причому ці особливості будуть відбиватися не тільки на зовнішньому вигляді вашого майбутнього каміна, але і на його функціональності.

  Отже, пропонуємо розглянути основні фактори, яким потрібно приділити особливу увагу перед початком робіт. Це стане в нагоді і тим, хто все ж вирішив спробувати впоратися зі зведенням печі з цегли будинку власними силами. Отже, каміни розрізняються за формою і стилем:

  • п-подібний — класичний за формою осередок, який можна декорувати різними матеріалами по вашому смаку;
  • модерн — для таких осередків характерна витягнута прямокутна або квадратна форма;
  • кантрі — включають в конструкцію масивну дерев’яну балку і Д-подібну форму;
  • hi-tech — використовуються тільки сучасні матеріали, завдяки яким каміни виглядають дещо химерно.

  Схема кладки цегляного каміна

  Крім того, класифікують каміни за способом установки в приміщенні:

  • кутовий — назва говорить сама за себе. Такі каміни встановлюються в кутку приміщення, що дуже практично, оскільки камін може одночасно обігрівати кілька кімнат у будинку;
  • закритий — такий камін економить простір, її закладають ще на стадії будівництва самого будинку безпосередньо в стіні;
  • відкритий — варіант підійде для просторих приміщень. Такий камін розташовується безпосередньо в центрі кімнати, що забезпечує рівномірний прогрів приміщення.

  Вибір місця розташування і матеріалів

  Як вже говорилося вище, основна функція вогнища — це обігрів будинку. Для того щоб він добре справлявся з нею, необхідно дуже ретельно продумати розташування вашої майбутньої печі. Варто враховувати і те, що він не зможе підтримувати постійну температуру повітря в приміщенні. Це пов’язано з особливостями конструкції каміна і певними властивостями цегли. Цей матеріал дуже швидко нагрівається, але не менш швидко і остигає, недовго утримує тепло.

  Схема каміна з цегли

  Камін або піч найчастіше встановлюють у торцевих стін, що дозволяє об’єднати в собі два завдання — органічно вписати його в інтер’єр і рівномірно опалювати кімнату. Якщо камін розташується в кутку, обігрітими будуть і кімната, в якій він розташований, і сусідня. Найкраще погодити місце розташування з фахівцем, щоб техніка пожежної безпеки ні в якому разі не порушувалася. Що стосується загальних вимог до приміщення з каміном, то у ньому обов’язково має бути вікно для припливу свіжого повітря і площа приміщення повинна бути не менше 11-12 кв.м.

  Основним матеріалом для зведення каміна і печі є цегла, який різниться за якістю. Вибрати той, який підійде для укладання печі, зможе шляхом нехитрої процедури тільки професіонал — легким постукуванням молотка він відрізнить якісний матеріал від неякісного. Дуже важливий і розчин, до складу якого входить пісок і глина. Досвідчені майстри вважають, що тільки при використанні «червоної» глини вийде хороший результат.

  Догляд за камінами і печами з цегли

  При регулярному використанні каміна з цегли утворюється велика кількість сажі та кіптяви, які потрібно регулярно чистити

  До речі, кількість сажі утворюється залежить від того, чим ви будете топити камін. Найчастіше в якості палива рекомендують використовувати дрова. Рекомендуємо віддавати перевагу березі і уникати хвойних порід. Однак це вимагає безлічі турбот, пов’язаних з відведенням спеціального місця для зберігання дров. Укладання забирає багато часу, а дерево зараз коштує недешево. Тому все частіше для топки печі використовують вугілля та брикети. Таке паливо дає значно більше тепла, але від його використання та утворюється велика кількість сажі.

  Короткий опис статті: каміни для дому Частіше зводяться печі-каміни для будинку з цегли. Краще звернутися до професіоналів, адже є безліч нюансів, які потрібно враховувати при укладанні. будинки цегли камін каміни

  Джерело: Печі-каміни для дому з цегли: особливості

  Також ви можете прочитати