Печі для опалення будинку: газова, дровяна, чавунна і т. д.

16.09.2015

Різновиди печей для опалення будинку

Сучасні печі можуть прикрасити інтер’єр

Пічне опалення залишається популярним способом обігріву житла на великій частині території Росії. Пов’язано це як з кліматичними особливостями, так і з історично сформованим укладом. І в наш час, коли вибір способів опалення досить великий, існує безліч сучасних моделей печей для опалення будинку. Відмінності між ними досить істотні, і полягають в основному у використовуваному паливі і в конструктивних особливостях. У сьогоднішній статті ми зробимо огляд найбільш поширених модифікацій. Ознайомившись з різними варіантами пічного опалення та різними моделями обладнання, ви дізнаєтеся, які печі краще для опалення будинку.

Дров’яна піч для опалення будинку

Цегляні печі — традиційний російський спосіб обігріву житла

найстаріший спосіб обігріву житлового будинку – розтоплювання дров’яної печі. Традиційно така піч викладалася з цегли. У сучасних будинках дрова використовуються частіше для розпалювання вогню, а потім в піч завантажують вугілля, торф або ще яке-небудь паливо. Також дрова застосовують для підтримання вогню в камінах, які слугують скоріше для створення затишку, ніж для повноцінного обігріву житлового будинку з декількох кімнат. Таким чином, дров’яна піч – це майже анахронізм, і для опалення будинку цей вид палива зазвичай використовується в комбінації з яким-небудь іншим.

Знайти хорошого майстра-пічника в наш час досить непросто. А адже викладати піч з цегли потрібно з дотриманням найтонших нюансів.

Помилка на стадії зведення може призвести до підвищеного задимлення або поганому нагріванню приміщення, що зробить її марним спорудою. Хороші майстри не тільки розбираються в різних матеріалах. Але і знають «хитрощі» пристрої димоходів, топливников, зольников та інших функціональних частин печі, які необхідно споруджувати з дотриманням суворих правил.

Газова піч для опалення будинку

Газові котли коштують не дешево, але в перспективі дуже економічні

Це найбільш технологічний і екологічно чистий варіант. Нагрівання приміщення відбувається завдяки водяній або повітряній системі теплоносій в якій розігрівається в спеціальному казані. Котел ж, у свою чергу розігрівається від газового пальника. Використовуватися в газових печах для опалення будинку може як природний, так і зріджений газ. В ідеальному варіанті система підключається до центрального магістрального газопроводу, розводка проводиться по всіх житлових приміщень і господарям залишається тільки насолоджуватися теплом. Більш витратний і трудомісткий спосіб – використання газу з ємностей. У цьому випадку потрібно не забувати про їх регулярному поповненні. В іншому випадку, залишившись без джерела тепла, ви ризикуєте розморозити опалювальну систему і замерзнути самі.

Чавунні печі для опалення приватного будинку

Сучасні чавунні печі добре вписуються в інтер’єр і володіють високою потужністю

Ще один різновид печей для опалення виготовляється з чавуну. Цей матеріал відрізняється дуже високою тепловіддачею, довго остигає і, отже, довго віддає тепло. Конструктивно чавунні печі для опалення будинку можуть бути влаштовані по-різному і призначатися для різних видів палива: дров, вугілля, солярки, торфу. Добре відомий такий варіант чавунної грубки, як «буржуйка». Однак у сучасних моделях чавунних печей, їх зовнішньому вигляду приділяється досить багато уваги, і деякі види можуть цілком прикрасити собою будинок, особливо добре поєднуючись з кованими елементами в інтер’єрі.

Опалення будинку за допомогою фінської печі

Різновид металевих печей для опалення будинку отримала свою назву за місцем їх винаходу. Оскільки Фінляндія досить близька за своїми кліматичними умовами на російському півночі, то і печі, вироблені там, відповідають всім вимогам вітчизняних споживачів. Вони досить економічні, швидко і рівномірно нагріваються і довго тримають тепло. Обумовлено це їх конструкцією. Між корпусом і топковим відсіком прокладені повітряні канали, по яким рухається нагріте повітря. Таким чином, у фінських печах для опалення будинку використовується принцип конвекції. знизу відбувається забір холодного повітря, його розігрів і рух по системі каналів з наступною віддачею тепла зовнішньому середовищі. На цьому ж принципі заснована робота добре відомих в Росії конвекційні печей для обігріву будинку — Булерьянов.

Фінські виробники роблять свою продукцію у відповідності зі скандинавськими екологічними стандартами – одними з найвищих у світі. Ці стандарти передбачають використання в якості палива тільки натуральну деревину, яка дає мінімальний вихід шкідливих речовин в атмосферу з продуктами згоряння.

Печі водяного опалення для будинку

Досить часто в сучасних будинках використовуються системи водяного опалення. працюють від печі. Пристрій таких систем досить просте: над піччю (або всередині неї) встановлюється котел, від якого по системі труб і радіаторів рухається нагрітий теплоносій. Контур замикається також на котлі. Остигаючи, вода стікає назад і знову бере участь в процесі нагрівання. Водяне пічне опалення для будинку отримало широке визнання завдяки наступним властивостям:

 • порівняльна простота монтажу: систему можна провести у вже готовому будинку, а не тільки на етапі будівництва;
 • економічна система і не вимагає великих вкладень в ході експлуатації;
 • для нагріву теплоносія і опалення будинку можуть використовуватися комбіновані печі, здатні працювати поперемінно від різних джерел;
 • зробити заміну будь-якого вузла системи досить просто, іноді, правда, для цього потрібно його повна зупинка.

Інші види печей

З допомогою універсальних печей можна обігрівати житло, готувати їжу чи випікати хліб

Особливо хочеться виділити універсальні печі для опалення будинку. Такі споруди призначені не тільки для обігріву, але і для приготування їжі та нагрівання води. Тобто з їх допомогою можна створити досить комфортні умови проживання. В принципі, і звичайні дров’яні печі для обігріву будинку можна модернізувати. Для цього створюється додатково варильна поверхня, на якій можна буде готувати або розігрівати їжу. А для того, щоб у домі завжди була гаряча вода, прокладається двоконтурна розводка від котла.

Електрична піч для опалення будинку – ще один сучасний варіант обігріву житлового простору. На такій печі зручно готувати їжу, оскільки температура легко регулюється, чого не можна сказати про традиційних твердопаливних печах. Однак витрати на електроенергію можуть стати дуже високими, якщо електропіч використовувати в якості постійного джерела тепла.

Невелика банна піч теж може згодитися для опалення будинку. Її можна використовувати як «черговий варіант» під час ремонтних робіт або при встановленні основної системи опалення. А також в якості додаткового джерела тепла у віддаленому або господарському приміщенні будинку.

Печі для опалення будинку: газова, дровяна, чавунна і т. д.

Цікаве по темі:

 • Печі для опалення будинку: газова, дровяна, чавунна і т. д.

Комбіноване опалення приватного будинку

 • Печі для опалення будинку: газова, дровяна, чавунна і т. д.

  Інфрачервоне опалення: відгуки та рекомендації

 • Печі для опалення будинку: газова, дровяна, чавунна і т. д.

  Повний підрахунок секцій опалювальних радіаторів

 • Печі для опалення будинку: газова, дровяна, чавунна і т. д.

  Опалення з системою «Розумний будинок»

 • Короткий опис статті: печі для опалення будинку Основні різновиди печей для опалення будинку: комбіновані, універсальні, електричні, конвекційні, фінські і т.д. Особливості їх роботи і пристрій

  Джерело: Печі для опалення будинку: газова, дров’яна, чавунна і т. д.

  Також ви можете прочитати