• Різне

  Печі-буржуйки для дачі: що важливо знати?

  05.10.2015

  Пічки буржуйки для дачі — поєднання простоти і ефективності
  Чому «Буржуйка»?

  Печі-буржуйки для дачі: що важливо знати?

  Буржуйка та пелети

  Велика частина власників дачних ділянок не проживають на них постійно, але бувають наїздами. Для обігріву невеликого дачного будинку в цьому випадку ідеальним варіантом опалення буде установка печі-буржуйки. Це – найшвидший і простий спосіб обігріти приміщення у разі раптового візиту власників на ділянку. Печі-буржуйки для дачі залишаються популярними донині.

  Свою назву піч отримала в період революції та громадянської війни. На відміну від стаціонарних цегляних печей вона вимагала набагато більше дров для підтримки тепла. Тому і викликала асоціації з буржуями, які вимагають більше, ніж приносять користі. Для підтримки тепла в приміщенні буржуйку підкладали дрова кожні п’ятнадцять хвилин. Варто було полум’ю згаснути, піч остигала.

  Сучасні буржуйки являють собою більш досконалу конструкцію, тому їх ККД набагато вище, ніж у тих історичних моделей. ККД буржуйки періоду громадянської війни становив 15%, у сучасних же – від 60% до 80%.

  Пристрій буржуйки

  Печі-буржуйки для дачі: що важливо знати?

  Пристрій буржуйки

  Основу конструкції буржуйки складає металевий бункер, оснащений дверцятами топки і патрубком для димоходу. Це найпростіша модель. Дверцята для закладки дров може бути влаштована збоку, спереду, а то і зверху.

  Більш складні моделі складаються з двох камер згорання, утворених в результаті влаштування горизонтальної перегородки. Знизу розташовується камера газифікації, зверху – камера допалювання газів, які утворюються внизу при горінні палива. Труба в таких моделях зазвичай поміщається над дверцятами. Такий пристрій дозволяє отримувати тепло з диму, поки він проходить по другій камері.

  Верхня горизонтальна поверхня біля буржуйки використовується для приготування і підігріву їжі.

  Характеристика буржуйки

  При придбанні буржуйки необхідно уточнити дві основні характеристики: теплоємність і економічність .

  Економічність визначається кількістю теплової енергії, одержуваної при спалюванні палива, або ККД. ККД залежить від конструкції пристрою, якості її встановлення і правильності експлуатації. При дотриманні всіх умов ККД легко досягає значень 70-75%. Цей показник визначає рівень витрати палива.

  Теплоємність показує час остигання печі. Піч може остигати години за три – це мала теплоємність. А ось показник теплоємності 12 годин – дуже хороший.

  Специфіка буржуйки полягає в тому, що вона забезпечує обігрів власної поверхнею. Для підвищення теплоємності металеву піч обкладають цеглою, залишаючи простір для конвекції, тобто руху теплого повітря. Тим самим тепло буде акумулюватися в цегельній кладці. а цегла здатний довше зберігати тепло і рівномірно віддавати його в кімнату.

  При установці печі-буржуйки для дачі в приміщенні слід враховувати, що основне тепло надходить від бічних стінок. Відстань від найближчої стіни має становити 1 метр як мінімум.

  Короткий опис статті: печі для дачі Печі буржуйки для дачі користуються незвичайної популярністю. Сучасні моделі печей буржуйок вражають своєю функціональністю, високим рівнем ефективності пічки буржуйки для дачі варильні,Споруди

  Джерело: Пічки буржуйки для дачі: що важливо знати?

  Також ви можете прочитати